Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia zremisowała z Cracovią

Jagiellonia zremisowała z Cracovią

9.09.2017, 07:58, akt. 10.09.2017, 10:23

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie wykorzystali szansy na objęcie prowadzenia w ligowej tabeli. W sobotnim (9.09) meczu ekstraklasy zremisowali na wyjeździe z ostatnią w tabeli Cracovią 1:1.

Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0), 9.09.2017, fot. Grzegorz Chuczun/jagiellonia.net

Michałowi Probierzowi nie udało się pokonać swojego byłego klubu. Cracovia, w meczu 8. kolejki ekstraklasy zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok tracąc bramkę w 89. minucie. "Pasy" wciąż pozostają bez wygranej na swoim stadionie.

Dużo zmian w obu drużynach

Obydwa zespoły przystąpiły do gry w mocno eksperymentalnych składach. W porównaniu z poprzednim meczem z Piastem Gliwice trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot dokonał aż sześciu zmian, a Probierz dał szansę pięciu zawodnikom, którzy nie znaleźli się w wyjściowej "jedenastce" na spotkanie z Śląskiem we Wrocławiu. Trudno powiedzieć, czy akurat te roszady miały wpływ na kiepski poziom, ale widać było wyraźnie, że zarówno jedni, jaki drudzy mieli ogromne problemy ze skonstruowaniem składnych akcji.

Jaga straciła bramkę po rzucie karnym

Cracovia objęła prowadzenie w 23. minucie, gdy Krzysztof Piątek pokonał z rzutu karnego Damiana Weglarza, który zastępował kontuzjowanego pierwszego bramkarza Jagiellonii - Mariana Kelemena. Dla napastnika "Pasów" był to piąty gol w tym sezonie, a czwarty z karnego. "Jedenastkę" wypracował Jakub Wójcicki, sfaulowany przez debiutującego w Jagiellonii Nemanję Mitrovica. Słoweniec został niedawno pozyskany z Olimpiji Lublana.

Goście przed przerwą mieli tylko jedną okazję do wyrównania. W 29. minucie Łukasz Burliga dośrodkował z prawego skrzydła, a Przemysław Frankowski strzelając z kilku metrów nie trafił w bramkę.

Wyrównanie wyniku w końcówce meczu

Po zmianie stron długo nic nie wskazywało na to, że Jagiellonia może odrobić stratę. Bliżej podwyższenia prowadzenia była bowiem Cracovii, ale w 79. minucie Mateusz Wdowiak, zamiast podawać do lepiej ustawionego Michala Siplaka, oddał niezbyt mocny strzał obroniony przez Węglarza.

Prawdziwe emocje zaczęły się dopiero tuż przed końcem. W 89. minucie Łukasz Sekulski podał przed pole karne do Piotr Wlazły, a ten precyzyjnym strzałem tuż przy słupku doprowadził do remisu. W doliczonym czasie wygraną Jagiellonii powinien zapewnić Cillian Sheridan. Irlandczyk najpierw nie trafił w bramkę "główkując" z kilku metrów, a chwilę później nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim.

Następny mecz Jagiellonia zagra w przyszłą niedzielę (18.09). Zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

Cracovia – Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Krzysztof Piątek (23-karny), 1:1 Piotr Wlazło (89).

Żółta kartka - Cracovia: Radosław Kanach. Jagiellonia Białystok: Karol Świderski, Łukasz Burliga, Rafał Grzyb.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów: 7 262.

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Matic Fink, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Kamil Pestka (46. Michal Siplak) - Adam Deja, Milan Dimun (80. Radosław Kanach) - Jakub Wójciki, Javi Hernandez (67. Sebastian Steblecki), Mateusz Wdowiak - Krzysztof Piątek.

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Łukasz Burliga, Gutieri Tomelin, Nemanja Mitrovic, Piotr Tomasik - Przemysław Frankowski, Rafał Grzyb (80. Piotr Wlazło), Taras Romanczuk, Arvydas Novikovas (60. Fedor Cernych) - Karol Świderski (69. Łukasz Sekulski), Cillian Sheridan.

źródło: PAP | red: wsz, mag

Reprezentacja Polski w piłce nożnej uległa w piątek (1.09) Danii aż 0:4. Porażkę zanotowała też reprezentacja Litwy, z piłkarzami Jagiellonii w składzie.

Jagiellonia Białystok ma nowego obrońcę

28.08.2017, 17:41

Jagiellonia Białystok wzmocniła się nowym środowym obrońcą. Do białostockiego klubu dołączył 24-letni Słoweniec Nemanja Mitrović. Z wicemistrzami Polski podpisał 4-letnią umowę.

Jagiellonia przegrała z ostatnim w tabeli Piastem Gliwice

26.08.2017, 18:45

Wicemistrzowie Polski przegrali z ostatnim zespołem w lidze. W sobotnim (26.08) meczu ligowym piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:1 (0:0) z Piastem Gliwice. W 46. minucie własnego bramkarza pokonał Brazylijczyk Guilherme Sitya.