Radio Białystok | Wiadomości | Warakomska i Konopko odpadają w ćwierćfinałach short-tracku

Warakomska i Konopko odpadają w ćwierćfinałach short-tracku

22.02.2018, 11:22, akt. 11:48

Bartosz Konopko nie awansował do półfinału rywalizacji na 500 m w short tracku na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. W pierwszym biegu ćwierćfinałowym przewrócił się i zajął ostatnie, piąte miejsce.

Lsantilli - Fotolia.com

Upadek zaliczył Bartosz Konopko

Białostoczanin bardzo dobrze wystartował i długo był drugi, za chińskim łyżwiarzem. Polski zawodnik nie zdołał jednak utrzymać pozycji, która dawała awans, bowiem został wyprzedzony przez Węgra Sandora Liu Shaolina. Na domiar złego białostoczanin zaliczył upadek i zakończył wyścig jako ostatni, z czasem 1.10,996.

Zwyciężył Ren Ziwei - 40,032 (rekord olimpijski), przed reprezentantem Węgier - 40,471. Poza Polakiem, odpadli również Denis Nikisza (Kazachstan) i Aleksander Szułginow (Olimpijczycy z Rosji).

Trzecie miejsce i brak awansu Magdaleny Warakomskiej

Do półfinału nie udało się też awansować Magdalenie Warakomskiej. W ćwierćfinale wyścigu na 1000 m białostoczanka i zajęła 3. miejsce.

Była zawodniczka Juvenii była druga po starcie, a prowadziła Holenderka Lara van Ruijven. Polka szybko jednak straciła premiowaną pozycję, w pewnym momencie spadła nawet na ostatnią, czwartą lokatę. Znakomicie finiszowała Koreanka Choi Minjeong, która wyprzedziła wszystkie rywalki i zwyciężyła z czasem 1.30,940.

W półfinale wystartuje też Chinka Qu Chunyu 1.31,284. Odpadły Warakomska 1.31,698 i Holenderka Lara van Ruijven 1.31,754.

Wcześniej w olimpijskich zawodach na krótkim torze Warakomska zajęła 20. miejsce na 1500 m i 28. na 500 m.

źródło: PAP | red: maj

Polscy skoczkowie narciarscy zdobyli brązowy medal w konkursie drużynowym podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

Kamil Stoch mistrzem olimpijskim na dużej skoczni

17.02.2018, 16:01

Kamil Stoch wywalczył pierwszy dla Polski medal na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Łyżwiarka Juvenii Białystok odpadła z rywalizacji na 500 metrów w short-tracku

13.02.2018, 11:56

Natalia Maliszewska odpadła we wtorkowym biegu ćwierćfinałowym na 500 m w short tracku podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

Stefan Hula i Kamil Stoch poza podium w konkursie na normalnej skoczni

10.02.2018, 15:10

Mimo wielkich nadziei, Stefan Hula i Kamil Stoch nie zdobyli medali w konkursie na normalnej skoczni w Pjongczangu podczas igrzysk olimpijskich.

Dobry występ Natalii Maliszewskiej na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

10.02.2018, 11:57

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok awansowała do ćwierćfinału short-trackowej rywalizacji na 500 metrów podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.