Akademia życia


Akademia życia

Nasze problemy i dylematy, trudne życiowe wybory, pytania na które nie znamy odpowiedzi, rady których potrzebujemy - czyli nasze codzienne zmagania z rzeczywistością.

PIĄTEK 18:05 - 18:30

Prowadzący:

Iza Serafin


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Sztuka czytania

Małe dzieci nie powinny czytać książek na głos, dopóki nie osiągną perfekcji w cichym czytaniu. Taka opinia znalazła się m.in. na stronie Fundacji "Cała Polska czyta dzieciom".Jak poradzić sobie z maturalnym stresem

Gimnazjaliści i ósmoklasiści mają to już za sobą. Teraz ogromne wyzwanie stoi przed maturzystami. Chodzi oczywiście o egzamin dojrzałości, który jest gigantycznym źródłem stresu, w tym roku zwielokrotnionym jeszcze przez zamieszanie i niepewność, związane ze strajkiem nauczycieli.

Jak sobie z tym wszystkim radzić podpowiadają: psycholog Joanna...Pytania o sens cierpienia

Wielki Piątek - czas wyciszenia, skupienia i modlitwy, ale też refleksji na temat śmierci i cierpienia.Po co nam rekolekcje?

Wielki Post to w kościele katolickim m.in. czas rekolekcji.Oceny a nauka - dla kogo i dlaczego się uczymy?

Negocjacje cały czas trwają. Na razie nie wiadomo, czy dojdzie do planowanego na 8 kwietnia strajku w oświacie. Niepokoją się rodzice, a uczniowie - rozwiązują testy i przygotowują się do czekających ich w kwietniu egzaminów - gimnazjalnych i ósmoklasistów.Hejt i mowa nienawiści w internecie

Niektóre badania mówią, że z tym zjawiskiem styka się połowa nastolatków. Inne mówią o jednej trzeciej młodych ludzi, którzy mają do czynienia z hejtem i mową nienawiści w internecie.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok