Rozpoczęły się wakacje

4 lipca 2021

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Rozpoczęły się wakacje

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Dzień dobry! Tu bajkowy południk w PRB. Najmłodsi rozpoczęli wakacje z radością,  a dorośli zastanawiają się jak urozmaicić ten wakacyjny czas dzieciom.

Od jutra (05.07) z pomocą przyjdzie nam Akcja Lato w Białostockim Ośrodku Kultury. Będzie spotkanie z Teatrem Uszytym, będą filmy i dużo zajęć interaktywnych - zapowiada dyrektorka Grażyna Dworakowska.

Nie brakuje też propozycji kulturalnych dla dzieci w Muzeum Podlaskim – niemal każda placówka tej instytucji przygotowała wakacyjne niespodzianki - szczegóły na stronach internetowych.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

95. urodziny Kubusia Puchatka


Za nami 95. urodziny Kubusia Puchatka. Gdy 95 lat temu, 14 października 1926 roku, w Londynie ukazała się drukiem książka "Kubuś Puchatek", a później "Chatka Puchatka", rozpoczęła się międzynarodowa kariera pisarza i najbardziej znanego na świecie misia.



Co robią jeże jesienią


Ze słonecznej jesieni cieszą się wszystkie zwierzaki, które lepiej radzą sobie, jak jest cieplej - np. jeże.



Jesienne czytanie


Przed nami coraz dłuższe wieczory i coraz więcej czasu na czytanie, dlatego właśnie teraz mamy festiwal literacki w Białymstoku, by zamiast kasztanów nazbierać kieszenie pełne książek.



Rozpoczyna się jesień


Od kilku dni mamy w kalendarzu jesień. Co uważniejsi słuchacze dostrzegli już na drzewach liście zmieniające kolor, na razie na żółty.



Zbliża się jesień


Chociaż kalendarzowa jesień nadejdzie dopiero pojutrze, to charakterystyczne dla niej szare chmury i deszcze zdążyły ją wyprzedzić.



Dlaczego warto mieć psa?


To nie tylko obrońcy, ale też najlepsi przyjaciele i stworzenia, które zawsze są gotowe do zabawy i dobrze się czują wśród ludzi.



Zwierzaki zaczynają chować się przed chłodem


Ranki już mamy bardzo rześkie. Temperatury spadają, co nie wszystkim się podoba.



Historia białostockiego ratusza


Kiedy odwiedzacie centrum Białegostoku, zastanawiacie się nad historią centralnego budynku w mieście? Mowa oczywiście o ratuszu.



Ostatni tydzień wakacji


Dzień dobry! Tu wakacyjny Bajkowy południk. Przed nami ostatni tydzień wakacji. Ale ani słowem nie wspomnę o przygotowaniach do szkoły, tylko podpowiem jak najintensywniej wykorzystać ten czas na dobrą zabawę.




 
 

Prowadzący:

Olga Gordiejew


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok