Czy warto mieć noworoczne postanowienia?

2 stycznia 2022

fot. Kalim/stock.adobe.com
fot. Kalim/stock.adobe.com0:00
0:00
Czy warto mieć noworoczne postanowienia? | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Nowy rok, to taki szczególny czas w życiu, kiedy wieszając na ścianie nowy kalendarz chcielibyśmy, aby wszystkie kartki z niego uśmiechały się do nas. By nie było złych dni a jak najwięcej tych dobrych i pomyślnych.

Dużo zależy tu od nas. Niektórzy porównują nowy rok do walizki, którą sami wypełniamy co miesiąc różnościami i od tego co włożymy, zależeć będzie, co wyjmiemy w kolejnego sylwestra.

Wszyscy mogą szeleścić kartkami w nowych kalendarzach i snuć plany i postanowienia.

Dorośli najczęściej rzucają palenie, chcą być szczuplejsi, zdrowsi - więc planują bieganie i postanawiają rozstać się przekąskami podgryzanymi na fotelu telewizyjnym.

Młodsi - ilu ich, tyle pomysłów: chcą więcej czasu przeznaczać na naukę, mniej zajmować się grami komputerowymi, dbać o pokój i zabawki i dobre relacje z rodzeństwem.

Nasze postanowienia noworoczne przeważnie co roku są takie same. I zawsze w styczniu mamy nadzieję, że tym razem się uda. Mimo niepowodzeń z lat ubiegłych, wciąż je podejmujemy.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Szukamy śladów wiosny


Gdzie szukamy wiosny najczęściej?Ogólnopolski Dzień Matematyki


Mamy Ogólnopolski Dzień Matematyki. Umysły ścisłe - łączcie się!Dzień Dinozaura


Dinozaury były największymi zwierzętami, jakie kiedykolwiek żyły na Ziemi.Dzień Zakochanych


Za nami w kalendarzu dzień, który po za wyjątkowymi latami kiedy wypada w niedzielę zazwyczaj jest czarną kartką, a powinien być … No właśnie w jakim kolorze powinna być kartka Dnia Zakochanych?Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 i walentynki tuż, tuż


Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 ma przypominać, do czego służy ten numer i jak właściwie go używać.Koniec ferii, karnawał i Światowy Dzień Pizzy


Koniec ferii, część z nas wraca z wyjazdów. Niektórzy już z pociągu wysiedli. Jedni ostatnie chwile przed powrotem do szkoły próbują przespać. Inni bawili się na balach u Króla Lula, albo na rodzinnych potańcówkach. Trwa przecież karnawał.Czas na ferie


Trochę rozmytą drobnym deszczem pogodą witamy w tym roku ferie.Kolędowanie


Połowa stycznia to taki czas, kiedy wszyscy w regionie możemy kolędować. Wszyscy, czyli i ci którzy świętowali pod koniec grudnia i ci, którzy zaglądali pod choinkę przed tygodniem.Noworoczne wyzwania


Niektórzy kompletnie nie zawracają sobie tym głowy, ale są i tacy, którzy w nowy rok wkraczają z nowymi wyzwaniami, którym chcą sprostać.
 
 

Prowadzący:

Olga GordiejewJawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP KONCERT DYPLOMANTÓW

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok