Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Jakie są cechy gwar ukraińskich wsi Wólka Polinowska i Dokudów w powiecie Biała Podlaska? Tematem zainteresowała się nauczycielka j. ukraińskiego z Białegostoku - Karolina Chmur - która wykorzystała archiwalne materiały audycji "Przegląd Ukraiński" TVP Białystok z 2003 i 2004 r.
Po zakończeniu II Wojny Światowej z PRL przesiedlono do USSR ok. 500 tys. Ukraińców. Przesiedlenia rozpoczęły się już w listopadzie 1944 roku, kiedy trwały jeszcze działania wojenne. Pierwszymi którzy wyjechali na wschód Ukrainy byli mieszkańcy okolic Chełma. W sumie z terytorium Południowego Podlasia i Chełmszczyzny przesiedlono ponad 190 tys. Ukraińców. O ich losach mówi szefowa Towarzystwa "Chełmszczyzna" we Lwowie Iryna Hryń.
OSP w Siemichoczach świętowała 100 rocznicę powstania.
Dobra pogoda i wysokie plony sprzyjają dobrym nastrojom wśród rolników podczas tegorocznych żniw.
20 dzieci z Ukrainy, które mieszkają obecnie w Bielsku Podlaskim i okolicach, uczestniczy w Osiedlowym Domu Kultury w letnich warsztatach muzyczno-plastycznych.
Sympatycy aktywnego odpoczynku ze Związku Ukraińców Podlasia zorganizowali spływ kajakowy rzeką Nurzec.
Do trudnych można zaliczyć tegoroczny sezon turystyczny w Krainie Otwartych Okiennic.
Warsztaty haftu tradycyjnego odbyły się w Puchłach nad Narwią.
Obrzędy i pieśni nie towarzyszą już pracom polowym w sierpniu, gdy przychodzi czas żniw. Tradycyjna kultura najlepiej zachowała się na Polesiu, a o zwyczajach związanych ze żniwami opowie kierownik folklorystycznego zespołu „Horyna”
Dzień truskawki w Knorydach w gm. Bielsk Podlaski to największa impreza w historii wsi (24.07.2022).
Prowadzący:
Eugeniusz Ryżyk