Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Pojutrze na drogach w regionie znowu odbędą się protesty rolników. Dołączą do nich też farmerzy z gminy Orla. Głównym powodem zaniepokojenia na wsi jest wdrażany w Unii Europejskiej „Zielony Ład” czyli zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego zagrożonego zmianami klimatu i utratą różnorodności biologicznej, zmniejszenie śladu środowiskowego i klimatycznego związanego z systemem żywnościowym a także przewodzenie globalnej transformacji w kierunku konkurencyjnej zrównoważoności „od pola do stołu”. Protestujący rolnicy nie widzą dla siebie szansy w produkcji ekologicznej. Boją się obniżki dopłat bezpośrednich. Są też zaniepokojeni importem produktów rolnych do UE z Ukrainy i rynków amerykańskich. Farmerzy z gminy Orla i okolic Hajnówki zwracają uwagę na szkody na plantacjach wyrządzane przez łosie i stada żubrów.
Przedstawiciele Komisji Wspólnej Rządu RP i Mniejszości Narodowych i Etnicznych przeprowadzają liczne spotkania z przedstawicielami nowych władz. Celem spotkań ma być rozwiązanie bieżących ważnych problemów tych środowisk. Rozmowa z wiceprzewodniczącym Komisji Grzegorzem Kuprianowiczem.
Zaprasza Eugeniusz Ryżyk
Jak następuje społeczna integracja ukraińskich migrantów i uchodźców wojennych w ramach różnych związków wyznaniowych w Polsce?
W audycji – relacje z trzech wydarzeń, które odbyły się w miniony weekend
O wydarzeniach z 1994 roku w Siemichoczach w opowieści Aleksandra Mikołajuka, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemichoczach
Do udanych należy zaliczyć mijający sezon w turystyce na wschodnim Podlasiu.
W Czeremsze odbyło się jedno z ważniejszych wydarzeń Związku Ukraińców Podlasia „Dżereła – ukraińskie tradycje i transformacje”.
Wraz z początkiem roku szkolnego w polskich szkołach miało pojawić się około 80 000 nowych ukraińskich uczniów. Centrum Wsparcia Ukraińskiego Domu w Warszawie i Portal Informacyjny „Nasz Wybór” przeprowadził sondę o związanych z tym wyzwaniach wśród mam ukraińskich dzieci.
Na Podlasiu jest realizowany pionierski projekt „Niematerialne dziedzictwo kulturowe Ukraińców w Polsce”
Redakcja Ukraińskiego Pisma Podlasia „Nad Buhom i Narwoju” otrzymała medal „Strażnik Pamięci”. Nagrodę przyznaje Ukraińskie Towarzystwo Historyczne w Polsce
W programie - o sukcesach KGW na Wojewódzkich Dożynkach w Hajnówce, spotkanie z autorką oryginalnych makatek Anną Góralczuk z Dubna oraz zaproszenie na "Dżereła – ukraińskie tradycje i transformacje”
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz