Radio Białystok | Galerie | Lowlanders Białystok zagrają w finale Ligi Futbolu Amerykańskiego [zdjęcia]

Lowlanders Białystok zagrają w finale Ligi Futbolu Amerykańskiego [zdjęcia]

autor: Robert Bońkowski

15.06.2019, 16:30, akt. 16.06.2019, 11:49

Sezon Ligi Futbolu Amerykańskiego dobiega końca. Mistrzowie Polski Lowlanders Białystok pokonali w półfinale rozgrywek Tychy Falcons 49:19 i zagrają w finale Polish Bowl.

Lowlanders Białystok pokonali Tychy Falcons 49:19 i awansowali do Polish Bowl 2019 - Fot. Robert Bońkowski

0:00
0:00
Lowlanders Białystok pokonali Tychy Falcons i zagrają w finale Ligi Futbolu Amerykańskiego - relacja Roberta Bońkowskiego | Pobierz plik.

Historia zatoczyła koło

Lowlanders Białystok w półfinałowym meczu podjęli na stadionie w Białymstoku przyjezdnych z Tych. Mecz od samego początku był pod kontrolą białostoczan. Dobra gra ofensywy na czele z Tomaszem Zubryckim oraz bezpardonowa defensywa pozwoliła ubiegłorocznym Mistrzom Polski wyjść na prowadzenie już na samym początku meczu.

Do przerwy Lowlandersi wygrywali 27:13 z Tyskimi Sokołami. Po przerwie kontakt punktowy próbowali nawiązać przyjezdni. Wydawało się, że goście po szybkim zdobyciu 6 punktów w 3 kwarcie nawiążą równorzędną walkę z Ludźmi z Nizin, jednak białostoczanie skutecznie się obronili, dokładając do tego dobrze rozegrane akcje ofensywne wieńczone kolejnymi punktami.

Ostatecznie Lowlanders Białystok wygrali mecz różnicą 40 punktów (49:19) i awansowali do finału Polish Bowl, który rozegrany będzie w sobotę (29.06) we Wrocławiu. Będzie to szansa na obronę mistrzowskiego tytułu przez białostockich futbolistów. W ubiegłym roku w finale pokonali faworyzowane Pantery Wrocław.

| red: rbon

Lowlanders Białystok pokonali w sobotę (1.06) drużynę Wilków z Łodzi 48:0. Zwycięstwo zapewniło Ludziom z Nizin pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinału rozgrywek.

Czwarte zwycięstwo z rzędu - Lowlandersi pokonali Warsaw Mets [zdjęcia]

26.05.2019, 09:46

Lowlanders Białystok kontrolowali mecz od samego początku i pokonali przyjezdnych z Warszawy 34:6.

Wyjazd do Olsztyna - Lowlandersi pokonali Lakersów 48:7

12.05.2019, 07:10

Lowlnaders Białystok przedłużyli serię zwycięstw i wygrali trzeci mecz z rzędu.

Nie było niespodzianki - Lowlandersi pewnie pokonali Kraków Kings

4.05.2019, 09:18

Mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Seahawks Gdynia tym razem pokonali drużynę Kraków Kings 37:7.

Lowlanders Białystok pokonali w Żółto-Czarnych Derbach Seahawks Gdynia [zdjęcia]

27.04.2019, 08:04

Mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim pokonali przyjezdnych znad morza 22:8.