Radio Białystok | Galerie | W Białymstoku trwa Halfway Festival [zdjęcia]

W Białymstoku trwa Halfway Festival [zdjęcia]

29.06.2019, 09:34, akt. 30.06.2019, 10:59

Muzyka alternatywna i songwriterska tworzona przez artystów z różnych krajów, a dodatkowo dyskusje, warsztaty i spotkania złożą się na rozpoczęty w piątek (28.06) wieczorem w Białymstoku Halfway Festival. Impreza w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej potrwa do niedzieli (30.06).

Halfway Festiwal, fot. Monika Kalicka
Halfway Festiwal, fot. Monika Kalicka

Halfway koncertuje - relacja Adama Klimiuka

W Białymstoku rozpoczął się Halfway Festival - relacja Adama Klimiuka

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


8. edycja imprezy 

Halfway to przedsięwzięcie, które ma ukazać różnorodne oblicze muzyki folkowej, alternatywnej i songwriterskiej. Organizatorem jest Opera i Filharmonia Podlaska, która podlega Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego. To już ósma edycja imprezy.

Festiwal rozpoczął się w piątek wieczorem, już tradycyjnie, występem artysty związanego z regionem. W tym roku był to zespół Wędrowiec, którego płyta zadebiutowała w tym miesiącu.

Piątkowe koncerty trwały do nocy. Było można usłyszeć też islandzką artystkę Gyda oraz brytyjski eksperymentalny zespół These New Puritans.


13 artystów z Polski i zagranicy 

W sumie na Halfway wystąpi 13 artystów i zespołów m.in. z Polski, Stanów Zjednoczonych, Białorusi czy z Litwy. Festiwal stawia zarówno na rozpoznawalnych, jak i początkujących artystów muzyki alternatywnej i songwriterskiej.Zobacz harmonogram tegorocznej edycji Halfway FestivalWśród tych znanych w kolejnych dniach będzie można usłyszeć m.in. My Brightest Diamond, Julię Holter, Foxing czy Strand of Oaks.


Posłuchaj transmisji na naszej antenie 

Wśród artystów zza wschodniej granicy wystąpi białoruska artystka Palina, którą można było usłyszeć podczas pierwszej edycji Halfway, oraz wschodząca gwiazda litewskiej sceny Kotori. Z polskich zespołów na scenie w amfiteatrze w niedzielę zagra zespół Tęskno - koncert ten będziemy transmitować na naszej antenie. 


Dyskusje i warsztaty

Oprócz koncertów, Halfway to także dyskusje i rozmowy wokół tematu muzyki i literatury. Będzie m.in. spotkanie o tłumaczeniach tekstów, a poprzedzi je warsztat tłumaczeniowi, gdzie tłumacze i artyści będą mogli zmierzyć się z tłumaczeniem i pisaniem tekstu. Zaplanowano też warsztaty z fotoreportażu.

Festiwal organizowany jest z budżetu opery, ale finansowo wspiera go także miasto Białystok.

źródło: PAP | red: sk, mak
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
fot. Monika Kalicka
29.05.2020, 19:10, akt. 19:24

Białystok kwitnie [zdjęcia]Polsko-białoruskie czytanie "Pana Tadeusza" w Białostockim Teatrze Dramatycznym, fot. Sylwia Krassowska
KULTURA
21.05.2020, 07:26, akt. 24.05.2020, 08:24

Polsko-białoruskie czytanie "Pana Tadeusza" [zdjęcia]


fot. Monika Kalicka
WAŻNE!
20.05.2020, 12:14, akt. 12:20

Światowy Dzień Pszczół [zdjęcia]źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok