Radio Białystok | Galerie | Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrali 3:1 mecz z AZS-em Olsztyn [zdjęcia, wideo]

autor: Jerzy Kułakowski, Robert Bońkowski

24.11.2019, 00:30, akt. 18:27

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki mają za sobą już 5 meczów w Plus Lidze. W sobotę (23.11) po raz pierwszy grali przed własną publicznością. Pokonali drużynę AZS Olsztyn 3:1.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrali 3:1 mecz z AZS-em Olsztyn, fot. Sylwia Krassowska

0:00
0:00
Efektowne otwarcie hali "Suwałki Arena" - w PlusLidze siatkarze Ślepska Malow pokonali AZS Olsztyn 3:1 - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

0:00
0:00
Arena Suwałki została oficjalnie otwarta - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

0:00
0:00
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki po raz pierwszy zagrają przed własną publicznością - w Suwałkach będzie otwarta nowa hala - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

Dominacja w I secie

Drużyna AZS Olsztyn była na papierze zdecydowanym faworytem tego spotkania. Na początku I seta widać było nieznaczną przewagę gości. Pierwsze prowadzenie suwalczanie objęli dopiero przy stanie 16:15. Wówczas na zagrywkę wszedł Amerykanin Tuaniga.

Zawodnik Ślepska sprawiał duże problemy w przyjęciu drużynie z Olsztyna. Jego mocne zagrywki były problematyczne dla "Akademików". Olsztynianie przy wyprowadzaniu ataku byli blokowani przez suwalczan oraz często nie trafiali przy ataku piłką w boisko. Zespół Ślepska wyszedł na prowadzenie 23:16. Drużyna z warmińsko-mazurskiego zdołała odrobić kilka punktów po wziętej przerwie, ale ostatecznie - zepsutą zagrywką - oddała I seta Ślepskowi Malow Suwałki do 20.

Łatwe zwycięstwo suwalczan w II secie

Zespół Andrzeja Kowala nie zatrzymał się. Po dobrym I secie, od samego początku drugiej części spotkania suwalczanie wyszli na prowadzenie.

Ślepsk Malow Suwałki wypracował w pewnym momencie aż 6-punktową przewagę. Taką też różnicą punktów, na korzyść beniaminka Plus Ligi, zakończył się II set (25:19).

III set dla AZS-u Olsztyn

Po bardzo dobrze rozegranych dwóch setach, trzecia część meczu lepiej rozpoczęła się dla gości. Olsztynianie objęli prowadzenie i utrzymywali je przez dłuższy czas.

Suwalczanie do punktowego remisu doprowadzili dopiero przy wyniku 18:18. Wówczas z bardzo dobrej strony pokazaali się Mateusz Mika oraz Michał Żurek (AZS Olsztyn), którzy mieli duży udział przy zdobyciu kluczowych dla rozstrzygnięcia III seta punktów.

Zespół Paolo Montagnaniego wygrał tę część meczu 25:23.

IV set na przewagi i sukces Ślepska

Czwarty, a jak się później okazało, ostatni set, był najbardziej wyrównanym w całym spotkaniu. Obie drużyny, od samego początku grały ze sobą "punkt za punkt", momentami z minimalną przewagą jednych, lub drugich.

W końcowej fazie meczu prowadzenie objęli siatkarze gospodarzy. Drużyna Andrzeja Kowala wygrała IV seta na przewagi 27:25 i odniosła drugie w sezonie zwycięstwo w Plus Lidze siatkarzy.

Tytuł najlepszego zawodnika meczu przyznano Andreasowi Takvamowi (MKS Ślepsk Malow Suwałki).

Andrzej Kowal (trener Ślepska Malow Suwałki): z każdym kolejnym meczem będziemy grać pewniejsze końcówki setów

Trener Ślepska powiedział po meczu, że jego drużyna rozegrała dobry mecz i z każdym kolejnym meczem będzie grała pewniejsze końcówki setów, tak by doprowadzać do zwycięstw.

To są rzeczy, które wywalczy zespół, który ma już pewne doświadczenie gry i myślę, że z każdym kolejnym setem, tych zwycięstw w końcówkach będzie więcej. To też jest loteria, bo końcówka seta, na przewagi, to są szachy. Potrzeba wtedy siatkarskiej intuicji

- mówił po meczu trener gospodarzy Andrzej Kowal.

Cieszył się również po meczu atakujący Patryk Szwaradzki, który zmienił Bartłomieja Bołądzia i w trudnych momentach bardzo pomógł suwalskiej drużynie.

Taka jest rola zmienników w trudnym momencie. Dobrze, że zmiana się udała. Cieszę się, że wygraliśmy z bardzo trudnym przeciwnikiem, a tym bardziej cieszymy się z tego, że wygraliśmy w meczu otwarcia Areny Suwałki. To przyjemność grać dla naszej publiczności

- powiedział po zwycięstwie nad AZS-em Olsztyn Patryk Szwaradzki.

Otwarcie Areny Suwałki

W sobotę (23.11), przed początkiem meczu oficjalnie otwarto Arenę Suwałki.

Gośćmi specjalnymi byli polscy parlamentarzyści oraz m.in. prezydent Suwałk - Czesław Renkiewicz.

Hala w Suwałkach zmieści ponad 2000 kibiców.

| red: sk, rbon, mag, wsz

Dziś (15.11) mecze piątej kolejki PlusLigi zainauguruje spotkanie Ślepska Malowu Suwałki z Jastrzębskim Węglem.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Jastrzębskim Węglem 0:3 [zdjęcia]

15.11.2019, 15:00

Po porażkach z mistrzem i wicemistrzem Polski, siatkarze Ślepska Malow Suwałki zagrali o punkty w ekstraklasie z brązowym medalistą. W piątek (15.11) wieczorem drużyna Andrzeja Kowala mierzyła się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem.

Hala sportowo-widowiskowa Suwałki Arena zostanie oficjalnie otwarta 23 listopada

14.11.2019, 07:42

Tego dnia swój pierwszy mecz w PlusLidze przed własną publicznością zagra Ślepsk Malow. Zmierzy się z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Wydarzenie poprzedzi uroczyste otwarcie obiektu.

13.02.2024, 14:52, akt. 15.02.2024, 15:20