Radio Białystok | Galerie | Koncerty, licytacje, biegi - 28. Finał WOŚP [zdjęcia, wideo]

Koncerty, licytacje, biegi - 28. Finał WOŚP [zdjęcia, wideo]

autor: Adam Dąbrowski, Iza Kosakowska, Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

12.01.2020, 07:26, akt. 18:57

W niedzielę (12.01) w Białymstoku i wielu innych miastach w Polsce odbywa się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

28. Finał WOŚP w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
28. Finał WOŚP w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

Ponad 250 biegaczy wystartowało w Suwałkach w karnawałowym biegu na rzecz WOŚP - relacja Izy Kosakowskiej

Łomżyńskie morsy wspierają WOŚP - relacja Adama Dąbrowskiego

250 wolontariuszy w Białymstoku zbiera pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - relacja Wojciecha Szubzdy

Z Białegostoku wyjechał orkiestrowy pociąg do Knyszyna - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


WOŚP gra w Białymstoku

Są koncerty, biegi, przejazd pociągiem i licytacje. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 28.


W niedzielę rano (o 9:00) zaczynamy od Biegu Policz Się Z Cukrzycą. Potem na Rynku Kościuszki pojawią się takie zespoły jak Prymaki, Mniej Więcej, Bright Ophidia i Natalia Szroeder. Na koniec wystąpi zespół Top Girls. Co roku staramy się, żeby każdy mógł przyjść i posłuchać czegoś dla siebie i dodatkowo wesprzeć finał - mówi szefowa białostockiego sztabu WOŚP Angelika Łabicka.


Najodważniejsi mogli spróbować sił w morsowaniu – specjalny zbiornik stanął na Rynku Kościuszki w Białymstoku. 


Jak co roku, wolontariusze zbierają do puszek pieniądze, dzięki którym będzie można kupić sprzęt do ratowania życia. 


Orkiestrowy pociąg do Knyszyna


Finał to nie tylko koncerty, ale też imprezy towarzyszące - dodaje szefowa sztabu WOŚP w Białymstoku Angelika Łabicka.


W tym roku z Białegostoku pojedziemy do Knyszyna. Pociąg wyruszy o godzinie 9:30. W Knyszynie będziemy przez 2 godziny. Będzie ognisko i dodatkowe atrakcje. W środku, w pociągu zagra Kapela Czarnoleska - mówi Angelika Łabicka.


Opłata za bilet pamiątkowy to dowolna kwota do puszki WOŚP. Całkowity dochód z przejazdu trafi na konto Fundacji. Pociąg odjechał z Białegostoku o 9:30. Po drodze robił 10-minutowe postoje na stacjach: (Białystok Starosielce, Białystok Bacieczki, Fasty, Dobrzyniewo Duże, Borsukówka).

Na miejsce dotarł po ponadgodzinnej jeździe, a w drogę powrotną wyruszył o 13:30. W czasie postoju można było zobaczyć kabinę maszynisty, zrobić zdjęcia w mundurze kolejowym i w czapce konduktora.
Koncerty na Rynku Kościuszki od 15:00. W tym roku na ulicach Białegostoku kwestuje 250 wolontariuszy z puszkami, są również wolontariusze z terminalami płatniczymi.

Podobnie jak rok temu, tak i teraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gra Jagiellonia Białystok. W tym roku klub przekazał na licytacje koszulki z autografami piłkarzy oraz kalendarze. Wystawione na aukcje rzeczy można licytować m.in. w Bielsku Podlaskim, Gródku, Gołdapi ale także w Internecie.

Pieniądze zebrane podczas finału WOŚP w Polsce przeznaczone będą na zakup urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. W województwie podlaskim sztaby pracują w 23 miejscowościach.


WOŚP w Łomży


Park Jana Pawła II, pływalnia miejska, Liceum Plastyczne i Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy - m.in. w tych miejscach łomżyński sztab zorganizował finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Swoje cegiełki dołożyły także łomżyńskie morsy, które dołączyły do WOŚP na nadnarwiańskiej plaży przy moście Hubala.

Większość "wielkoorkiestrowych" atrakcji w Łomży odbywa się w tym roku w Łomży na parkingu sąsiadującym z Parkiem Wodnym przy ul. Wyszyńskiego.
Przeplatane z licytacjami koncerty trwać będą do 20:00, kiedy wystrzelone zostanie "światełko do nieba".


Finał Orkiestry w Suwałkach


Morsowanie, siłowanie się na rękę, animacje dla najmłodszych, kiermasz ciast i koncerty - to tylko część atrakcji przygotowanych przez suwalski sztab na 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od rana na ulicach Suwałk pieniądze do puszek zbiera ponad 100 wolontariuszy. Z kolei ponad 250 biegaczy wystartowało w karnawałowym biegu, z którego pieniądze także trafiły do orkiestrowych puszek.

Suwalski finał odbywa się w tym roku w hali Suwałki Arena i potrwa do 22:00. O 20:00 - podobnie jak w całej Polsce - zaplanowano tradycyjne "światełko do nieba", a po nim jeszcze koncerty i wspólne odśpiewanie hymnu suwalskiego WOŚP.

Wstępne wyniki z suwalskiego sztabu WOŚP będą znane najprawdopodobniej we wtorek.


Finał w Wysokiem Mazowieckiem    

Po 15 latach przerwy finał Orkiestry będzie w Wysokiem Mazowieckiem. Rozpoczął się o 13:00 na dużej scenie przed Dworcem PKS. Koncerty poprzedziły Zawody Traktorów w przeciąganiu liny. O 20:00 rozbłyśnie "Światełko do nieba" w formie pokazu tańca z ogniem. Następnie koncerty przeniosą się na scenę w budynku dworca. Tam w ciągu dnia będzie można wziąć udział w licytacjach.


Serce Orkiestry na budynku Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach

Serce Orkiestry w postaci iluminacji świetlnej można zobaczyć na budynku Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach. W Siemiatyckim Ośrodku Kultury finałowy koncert zacznie się o 15:00. O 18:30 zagra zespół Kobranocka.W Bielsku Podlaskim finał rozpocznie się również o 15:00. Gry i zabawy dla dzieci, pokazy i koncerty bielski sztab zorganizował w hali Szkoły Podstawowej nr 3. O 20:10 na scenie wystąpią Łona i Webber.

Finał w Sejnach to przede wszystkim atrakcje w Ośrodku Kultury, gdzie między 14:00 a 19:30 będzie można wziąć udział w Pchlim Targu. Każdy będzie mógł przekazać dowolne rzeczy na sprzedaż, z której dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Turnieje piłkarskie WOŚP w Choroszczy, Zambrowie i Grajewie

W samo południe - między innymi w Choroszczy, Szepietowie i w Zarzeczanach niedaleko Gródka - spotkać można było kwestujących morsów. Godzinę później, o 13:00 do zalewu w Wasilkowie weszli członkowie Podlaskiego Klubu Morsów. W Choroszczy w ramach WOŚP odbywa się także turniej piłkarski. Początek w hali sportowej w Choroszczy o 8:30.

Również w Zambrowie finał rozpocznie 21. Halowy Turniej Piłki Nożnej. Zawody rozgrywane będą o Puchar Burmistrza. Od 9:00 w Szkole Podstawowej nr 5 grały ze sobą drużyny ze wszystkich zambrowskich podstawówek. Później w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w turnieju siatkówki rywalizowali dorośli. Finałowy koncert o 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

W Grajewie wśród atrakcji również są turnieje piłki nożnej i siatkówki. Grajewski sztab zorganizował także rodzinny happening  w Parku przy Placu Niepodległości. Początek o 9:40, a o 17:00 finałowy koncert w Centrum Kultury, podczas którego będzie można wylicytować między innymi lot balonem.

Inne, oryginalne wycieczki po regionie do wygrania są w internetowych aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To między innymi podróże w koszach zabytkowych motocykli po Białowieskim lub Biebrzańskim Parku Narodowym.

Znajdziemy ofertę zwiedzania biebrzańskich bagien w towarzystwie zawodowego przewodnika-przyrodnika, wylicytować można także godzinną przejażdżkę po Białymstoku samochodem z lat 60. 

Niektóre aukcje już się zakończyły, lecz w wielu można jeszcze uczestniczyć przez kolejnych kilka dni po finale.


| red: rbon, wsz, ary, sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policja zadba o bezpieczeństwo podczas 28. Finału WOŚP

11.01.2020, 17:48

W niedzielę (12.01) na ulicach podlaskich miast będzie więcej policjantów niż zazwyczaj.  


100 tysięcy złotych wyda białostocki sztab WOŚP na przygotowanie imprezy

10.01.2020, 18:07

Wolontariusze z puszkami i z terminalami płatniczymi - 250 osób będzie w niedzielę (12.01) w Białymstoku kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Morsowanie, bieg, koncerty i finał WOŚP w hali Suwałki Arena

10.01.2020, 16:48

Morsowanie, bieg karnawałowy, koncerty, gry i zabawy to tylko część atrakcji przygotowanych na suwalski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Łomżyński sztab WOŚP gotowy do niedzielnego finału

8.01.2020, 16:31

126 wolontariuszy zbierać będzie w tym roku datki do puszek 12. stycznia podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży.


Koncerty, licytacje, zawody - 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku

7.01.2020, 15:41

Będą koncerty, zawody sportowe i licytacje. W niedzielę (12.01) w Białymstoku odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


Dzień Kukurydzy i Soi w Krzyżewie - fot. Robert Bońkowski
REGION
3.09.2020, 09:22, akt. 4.09.2020, 05:23

Dzień Kukurydzy i Soi w Krzyżewie [zdjęcia]


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok