Radio Białystok | Galerie | Trener Jagiellonii Białystok Iwajło Petew: wszystko zależy od nas [zdjęcia, wideo]

Trener Jagiellonii Białystok Iwajło Petew: wszystko zależy od nas [zdjęcia, wideo]

4.02.2020, 11:48, akt. 13:14

Próba zdominowania przeciwnika, inteligencja na boisku, odpowiedzialność całego zespołu za defensywę - tak ma wyglądać gra Jagiellonii Białystok pod wodzą jej nowego trenera Iwajło Petewa. "Szanuję każdego przeciwnika, ale wszystko zależy od nas" - podkreślił Bułgar.

Konferencja prasowa przed startem rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy, 4.02.2020, fot. Wojciech Szubzda
Konferencja prasowa przed startem rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy, 4.02.2020, fot. Wojciech Szubzda

Jagiellonia przed startem rundy wiosennej - relacja Grzegorza Pilata

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


"Wszystko zależy od nas"

Wtorkowe (4.02) spotkanie z dziennikarzami dotyczyło kończącego się okresu przygotowawczego i pierwszego meczu w drugiej części sezonu piłkarskiej ekstraklasy; w sobotę białostoczanie zagrają na wyjeździe z Wisłą Kraków.

Głównym etapem przygotowań było blisko dwutygodniowe zgrupowanie w Turcji. 


- Myślę że wykonaliśmy dobrą pracę i zespół jest gotowy. Mamy bardzo wysokie oczekiwania i mam nadzieję, że wystartujemy bardzo dobrze. Musimy podążać za swoimi marzeniami, a tak naprawdę wszystko zależy od nas - mówił Petew.


Słowa "everything depends on us" (wszystko zależy od nas) powtórzył w czasie konferencji wielokrotnie. Szkoleniowiec Jagi podkreślał, że w czasie przygotowań widział dużą motywację piłkarzy do pracy i każdy z nich chciał pokazać się z jak najlepszej strony.

Pytany, jaką różnicę w grze Jagiellonii powinni zobaczyć kibice w drugiej części sezonu, bułgarski szkoleniowiec mówił, że zespół musi być inteligentny. 


- Oczekuję od moich zawodników, aby pokazywali swoją jakość. Zależy to od wielu czynników, ale musimy być gotowi do gry i skoncentrowani od pierwszej minuty. Musimy być bardzo zdyscyplinowani, tworzyć jedność i podążać za celem, a są nim trzy punkty - zapewnił.


Dodał, że zależy mu na zdominowaniu przez jego zespół przeciwnika, choć zastrzegł, że zależy to od zespołu, z którym Jagiellonia będzie się mierzyć. "Dlatego mówię, że musimy być inteligentni. Mamy odpowiednią jakość i powtórzę jeszcze raz: wszystko zależy od nas".


Dejan Iliev pierwszym bramkarzem Jagiellonii


Trener Jagiellonii poinformował, że drugą część sezonu zacznie jako pierwszy bramkarz Macedończyk Dejan Iliev, wypożyczony zimą z Arsenalu Londyn. Kibice raczej nie powinni spodziewać się występu w Krakowie chorwackiego stopera Ivana Runje, który wciąż nie wyleczył urazu, z którym zmagał się jeszcze w Turcji. W tej sytuacji na jego pozycji może pojawić się Dawid Szymonowicz; Petew poinformował, że zawodnik, który pierwszą część sezonu spędził na wypożyczeniu w Rakowie Częstochowa, zostaje w Białymstoku. 

W kadrze na mecz z Wisłą znajdzie się już chorwacki napastnik Jakov Puljic, który w poniedziałek podpisał kontrakt z Jagiellonią.

Nawiązując do słów trenera, kapitan zespołu Taras Romanczuk powiedział, że w kilku meczach jesienią Jagiellonii zabrakło "charakteru" i z tego brały się głupio tracone bramki i straty punktowe. 


- Przyszedł nowy szkoleniowiec, każdy dostał czystą kartę i każdy musi zapracować sobie na miejsce w pierwszym składzie - mówi Taras Romanczuk.


Przyznał, że okres przygotowawczy nie był lekki, o sobie mówił, że pod koniec zgrupowania w Turcji "czuł to w nogach". "Myślę, że kawał solidnej pracy za nami" - zaznaczył Romanczuk. On również podkreślał, że Jagiellonia musi przede wszystkim skupić się na sobie.

źródło: PAP | red: wsz


ZOBACZ TEŻ:


Jakov Puljić podpisał kontrakt z Jagiellonią

3.02.2020, 18:57

Powiększa się chorwacka kolonia w Białymstoku. Jakov Puljić podpisał kontrakt z Jagiellonią Białystok.


Grzegorz Sandomierski nie jest już zawodnikiem Jagiellonii Białystok

1.02.2020, 08:33

30-letni bramkarz związał na półtora roku z mistrzem Rumunii i liderem tamtejszej ekstraklasy - CFR Cluj.


Popis młodzieżowców nie wystarczył - Jagiellonia przegrała ostatni sparing w Belek

30.01.2020, 18:08

Jagiellonia Białystok porażką zakończyła obóz przygotowawczy w Turcji. W czwartek (30.01) w Belek dziewiąta obecnie drużyna polskiej ekstraklasy piłkarskiej przegrała 2:3 z austriackim Wolfsbergerem AC, który jesienią grał w fazie grupowej Ligi Europy.


Pierwsze zwycięstwo Jagiellonii w zimowych sparingach

27.01.2020, 17:42

W rozegranym w poniedziałek (27.01) w tureckim Belek sparingu Jagiellonia pokonała 1:0 SK Dnipro-1 - ósmy obecnie zespół ukraińskiej ekstraklasy piłkarskiej. Po dwóch remisach, to pierwsza wygrana białostoczan w zimowych grach kontrolnych.


Drugi sparing i drugi remis - Jagiellonia grała z Viitorulem Konstanca

24.01.2020, 18:53

W rozegranym w piątek (24.01) w tureckim Belek meczu kontrolnym Jagiellonia zremisowała 1:1 z FC Viitorul Konstanca - szóstym obecnie zespołem rumuńskiej ekstraklasy piłkarskiej. To drugi sparing białostoczan w trakcie zimowych przygotowań do nowego sezonu i drugi remis.


Jagiellonia ma nowego piłkarza - jest nim 19-letni obrońca

22.01.2020, 19:50

Jagiellonia Białystok pozyskała nowego zawodnika. Jest nim występujący dotychczas w Odrze Opole Bartłomiej Wdowik.


Jagiellonia zremisowała pierwszy sparing w sezonie przygotowawczym

21.01.2020, 17:58

W rozegranym we wtorek (21.01) w tureckim Belek meczu kontrolnym, Jagiellonia zremisowała 3:3 z KF Ballkani, liderem piłkarskiej ekstraklasy Kosowa. To pierwszy sparing białostoczan w trakcie zimowych przygotowań do wznowienia rozgrywek.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej31. rocznica ocalenia Białegostoku po katastrofie pociągu przewożącego chlor, fot. Sylwia Krassowska
BIAŁYSTOK
9.03.2020, 07:40, akt. 10.03.2020, 08:29

31. rocznica ocalenia Białegostoku

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok