Radio Białystok | Galerie | Wojewódzkie obchody Święta Policji w Zambrowie [zdjęcia, wideo]

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Zambrowie [zdjęcia, wideo]

autor: Paweł Wądołowski

17.07.2022, 16:20, akt. 20:59

To był bardzo trudny rok - mówił w Zambrowie, podczas podlaskich, wojewódzkich obchodów Święta Policji, Komendant Główny, generalny inspektor Jarosław Szymczyk.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski


Jak podkreślał generalny inspektor Jarosław Szymczyk, funkcjonariusze musieli sobie poradzić z zadaniami, z którymi nie mierzą się na co dzień.

- Nie tylko rok, nawet trzeba powiedzieć, że to były bardzo trudne dwa lata, poczynając od marca 2020 roku, czyli początku pandemii. Kiedy wydawało nam się, że ten czas powoli dobiegł końca, to pojawił się atak na polską granicę sterowany przez białoruski reżim. Później kiedy już wydawało się, że wszystko, co najgorsze nastąpiło, to w najczarniejszych snach nawet nie przewidzieliśmy agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę - mówił Jarosław Szymczyk.


Dla podlaskiej policji największym wyzwaniem była sytuacja na granicy. Wymagało to przysłania do naszego województwa mundurowych z całej Polski - mówił nadinspektor Robert Szewc.

- My jako podlaska policja z pewnością nie poradzilibyśmy sami sobie z tym problemem. Otrzymaliśmy bardzo dużo wsparcie. W takim newralgicznym momencie wspierało nas 17 kompanii. Nasz garnizon liczył w kulminacyjnym momencie ponad 5 tysięcy policjantów, którzy codziennie wychodzili po to, aby wspierać straż graniczną i wojsko i chronić naszej granicy. Myślę, że Komenda Główna Policji dostrzegła problem migracji i zauważyła, że to wsparcie ściany wschodniej jest niezbędne. Dlatego do końca roku mamy zapewnienie otrzymania dodatkowej kompanii - powiedział Robert Szewc.

W naszym województwie służy ponad 3 tysiące policjantów. 

| red: maj, zmj

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


100-lecie powstania Polskiej Policji - obchody wojewódzkie [zdjęcia]

29.07.2019, 16:49

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy policji, awanse oraz medale za zasługi i wieloletnią służbę złożyły się na obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, które w poniedziałek (29.07) odbyły się w Białymstoku.


Policjanci z Łomży, Kolna, Grajewa i Zambrowa wspólnie obchodzili swoje święto

27.07.2019, 15:32

Były awanse, medale, oznaczenia, podziękowania i gratulacje - policjanci z komend z Łomży, Kolnie, Grajewie i Zambrowie wspólnie obchodzili swoje święto.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok