Radio Białystok | Galerie | Szeptucha w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok [zdjęcia]

Szeptucha w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok [zdjęcia]

autor: Magdalena Pietruczak

11.12.2022, 06:59, akt. 23:13

W niedzielny wieczór (11.12) sceną Studia Rembrandt zawładnęła Szeptucha. Ta białostocka grupa to jeden z ciekawszych projektów muzycznych ostatnich lat. Ich koncerty to zawsze duża dawka energii.

Szeptucha w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, fot. Sylwia Krassowska
Szeptucha w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, fot. Sylwia Krassowska

Członkowie zespołu inspirują się pięknem przyrody, wierzeniami i tradycjami wielokulturowego Podlasia - łącząc je z nowoczesnym brzmieniem. Tytuł ich debiutanckiej płyty: „Zamowy” nawiązuje do krótkich, słownych zaklęć mających na celu uzdrawianie. 


Szeptucha jest laureatem nagrody głównej w konkursie Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok. Przypominamy, że znamy już dziesięcioro finalistów tegorocznej, czwartej edycji plebiscytu. To: Kobiety Wschodu, La Venders, Jarmo, Przemek Piotrowski, Tappahall, VBS, Bad Falcon, Feral Atom, Czeremszyna i Five Stages of Grief. Ich piosenki pojawiać się będą na antenie Polskiego Radia Białystok, są też na stronie niebieskimikrofon.plWybierz zwycięzcę Niebieskiego Mikrofonu 2022!Na finalistów głosować można do 3 lutego na radiowym Facebooku, a zwycięzców poznamy 19 lutego.


| red: mag, sk


PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wyłoniliśmy finalistów czwartej edycji plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

9.12.2022, 09:20

Tappahall, Kobiety Wschodu, La Venders, Jarmo, Przemek Piotrowski, VBS, Bad Falcon, Feral Atom, Czeremszyna i Five Stages of Grief - to finaliści czwartej edycji plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.


Szeptucha na żywo!

5.12.2022, 09:07

Czas na magiczny, tajemniczy i dynamiczny świat Podlasia, czyli koncert laureata ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu. W najbliższą niedzielę, 11 grudnia w radiowym Studiu Rembrandt wystąpi Szeptucha. Transmisja na naszej antenie, a koncert będzie można też obejrzeć na radiowym Facebooku i YouTube.


Paweł Szuszkiewicz, Tomasz Kamiński i Piotr Romaniuk

21.02.2022, 11:00

"Stawiamy na swoją twórczość, ale nie mamy żadnego ciśnienia, że musimy to zrobić już, na teraz, na dzisiaj, tylko sobie na spokojnie pracujemy nad tym, żeby te utwory powstawały. Chcieliśmy zrobić coś nowego też dla nas, od samego początku z założenia miało być tak, że ma być rytm, ma być wesoło, nóżki mają tupać, ale nie ma być to jakieś tam prymitywne, tylko właśnie nowocześnie, żeby też dotrzeć do młodszych" - mówią członkowie zespołu "Szeptucha".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP NAVARRO | STRAUSS

REKLAMA
Nieteatr JERZY KRYSZAK

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


Jan Szarkiel, fot. Monika Kalicka
27.02.2023, 00:01, akt. 11:35

"Artysta z natury" - reportaż Joanny Sikory


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok