Radio Białystok | Galerie | Władze Białegostoku spotkały się z medalistami ME w short tracku [zdjęcia]

Władze Białegostoku spotkały się z medalistami ME w short tracku [zdjęcia]

autor: Edyta Wołosik

19.01.2023, 17:04, akt. 19:38

Z zawodnikami i trenerami short tracku, którzy zdobyli medale podczas odbywających się w weekend mistrzostw Europy w Gdańsku spotkał się w czwartek (19.01) na lodowisku zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

0:00
0:00
Władze Białegostoku spotkały się z medalistami ME w short tracku - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.

Podczas spotkania na lodowisku w Białymstoku były podziękowania, kwiaty i upominki, a także zapowiedź nagród finansowych.

- Cieszymy się z tych sukcesów, a po zakończeniu sezonu przekażemy nagrody finansowe - zapowiedział Rafał Rudnicki.

Natalia Maliszewska zdobyła srebro na 500 metrów. - Idziemy w dobrym kierunku, tworzymy drużynę, ciesze się nie tylko ze swojego wyniku, ale też chłopaków - mówiła Maliszewska.

Paweł Adamski, Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński z Juvenii Białystok i Diane Sellier ze Stoczniowca Gdańsk zdobyli brąz w sztafecie na 5000 metrów. Podkreślali, że to spełnienie marzeń, ale też większa wiara w to, że można odnosić sukcesy.

- Naszym kolejnym celem są starty w Pucharach Świata i mistrzostwach Świata, ale jest to też pierwszy rok w 4-letnich przygotowaniach do igrzysk, a każdy start przynosi doświadczenie - podkreśla trenerka Urszuka Kamińska.

Mistrzostwa Europy w short tracku odbyły się w dniach 13-15 stycznia w Gdańsku.

| red: wsz, sk

Polscy łyżwiarze wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy w sztafecie w short tracku. To drugi krążek dla Biało-Czerwonych na tej imprezie.

Natalia Maliszewska wywalczyła srebrny medal podczas ME w short tracku

14.01.2023, 17:13

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zajęła drugie miejsce w finale mistrzostw Europy w short tracku na 500 m. W Gdańsku najlepsza okazała się broniąca tytułu Holenderka Suzanne Schulting, a trzecia była Włoszka Arianna Valcepina. Nikola Mazur wywalczyła piątą pozycję.

13.02.2024, 14:52, akt. 15.02.2024, 15:20