Radio Białystok | Sport | Sukces zawodników Juvenii Białystok w mistrzostwach Europy w short tracku

Sukces zawodników Juvenii Białystok w mistrzostwach Europy w short tracku

15.01.2023, 20:35, akt. 20:45

Polscy łyżwiarze wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy w sztafecie w short tracku. To drugi krążek dla Biało-Czerwonych na tej imprezie.

Polska męska sztafeta na dystansie 5000 m w składzie: Paweł Adamski, Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński - wszyscy z Juvenii Białystok i Diane Sellier ze Stoczniowca Gdańsk - wywalczyła brązowy medal na rozgrywanych w Gdańsku mistrzostwach Europy w short tracku.

Zwyciężyli Holendrzy przed Włochami. Czwarte miejsce zajęli Francuzi.

Wcześniej w hali "Olivia" kobieca sztafeta w składzie: Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska - uplasowała się tuż za podium. Zwyciężyły Holenderki przed Węgierkami i Włoszkami.

W sobotę (14.01) Natalia Maliszewska wywalczyła srebrny medal na dystansie 500 m.

źródło: IAR | red: sk

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zajęła drugie miejsce w finale mistrzostw Europy w short tracku na 500 m. W Gdańsku najlepsza okazała się broniąca tytułu Holenderka Suzanne Schulting, a trzecia była Włoszka Arianna Valcepina. Nikola Mazur wywalczyła piątą pozycję.

ME w short tracku: Finał na 1500 m bez zawodników Juvenii Białystok

14.01.2023, 14:51

Zawodnikom Juvenii Białystok nie udało się awansować do finału biegu na 1500 metrów podczas mistrzostw Europy w short tracku.

Dobre starty zawodników Juvenii Białystok w pierwszym dniu Mistrzostw Europy w Gdańsku

13.01.2023, 12:35

W pierwszym dniu Mistrzostw Europy w short tracku rozgrywanych w Gdańsku dobrze spisują się zawodniczki i zawodnicy Juvenii Białystok.