Radio Białystok | Sport | ME w short tracku: Finał na 1500 m bez zawodników Juvenii Białystok

ME w short tracku: Finał na 1500 m bez zawodników Juvenii Białystok

autor: Edyta Wołosik

14.01.2023, 14:51, akt. 15:05

Zawodnikom Juvenii Białystok nie udało się awansować do finału biegu na 1500 metrów podczas mistrzostw Europy w short tracku.

Short Track - Fot. Joanna Szubzda

W półfinale Michał Niewiński został zdyskwalifikowany, a Paweł Adamski zaliczył upadek.

Na tym dystansie Polskę w walce o medale reprezentować będą Nikola Mazur ze Stoczniowca Gdańsk i jej klubowy kolega Diane Sellier.

Podczas  zawodów rozgrywanych w Gdańsku na sobotę (14.01) zaplanowano jeszcze rywalizację na 500 metrów kobiet i mężczyzn, a także sztafety.

| red: zmj

W pierwszym dniu Mistrzostw Europy w short tracku rozgrywanych w Gdańsku dobrze spisują się zawodniczki i zawodnicy Juvenii Białystok.

Drugie miejsce Natalii Maliszewskiej w Pucharze Świata w short tracku na 500 m

17.12.2022, 14:51

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zajęła drugie miejsce w finale na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w kazachskich Ałmatach. Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting. Polka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej tej konkurencji.