Radio Białystok | Wiadomości | Dobre starty zawodników Juvenii Białystok w pierwszym dniu Mistrzostw Europy w Gdańsku

autor: Grzegorz Pilat

13.01.2023, 12:35, akt. 14.01.2023, 14:39

W pierwszym dniu Mistrzostw Europy w short tracku rozgrywanych w Gdańsku dobrze spisują się zawodniczki i zawodnicy Juvenii Białystok.

Swój bieg eliminacyjny na 500 metrów wygrała liderka reprezentacji Polski Natalia Maliszewska. W ćwierćfinale tej konkurencji zobaczymy też Gabrielę Topolską.

Wcześniej Topolska awansowała do półfinału na dystansie 1500 metrów. Podobnej sztuki dokonał jej klubowy kolega Michał Niewiński, którego zobaczymy w półfinale na 1500 i ćwierćfinale na 500 metrów. Na tym drugim dystansie pewny awans wywalczył także Łukasz Kuczyński.

Z zawodników Juvenii, trzeci w swoim biegu ćwierćfinałowym na 1500 m był Paweł Adamski, ale zobaczymy go w repasażu. Także na tym dystansie awans do półfinału zapewniła sobie sztafeta mieszana w składzie: Kuczyński, Maliszewska, Niewiński i Diane Sellier.

Z kolei wszyscy reprezentanci Polski awansowali do ćwierćfinałów biegu na 1000 m. Swoje eliminacyjne biegi wygrali Natalia Maliszewska i Diane Sellier. Natomiast drugie miejsca, dające awans, zajęli Kamilia Stormowska, Gabriela Topolska, Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński.

Biegi o medale zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę.

| red: maj, zmj

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zajęła drugie miejsce w finale na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w kazachskich Ałmatach. Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting. Polka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej tej konkurencji.

Janusz Bielawski

4.12.2022, 19:54

"Reprezentacja Polski w short tracku od wielu lat, to jest 80 procent ludzi z Białegostoku. Taki mamy system szkolenia i udaje nam się wychować takich fajnych zawodników, z czego bardzo się cieszymy. I mam nadzieję, że tak dalej będzie. Praca jest prowadzona systematycznie i są tego efekty".

Kolejne podium Natalii Maliszewskiej w zawodach Pucharu Świata w short tracku

6.11.2022, 07:25

Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce w finale na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Salt Lake City. Zwyciężyła brązowa medalistka olimpijska z Pekinu w tej konkurencji Kanadyjka Kim Boutin.

PŚ w short tracku - Maliszewska druga na 500 m w Montrealu

31.10.2022, 07:40

Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce, a Nikola Mazur była szósta na 500 m w Montrealu podczas zawodów inaugurujących sezon Pucharu Świata w short tracku. Polska sztafeta kobiet, wygrywając finał B, uplasowała się na piątej pozycji.