Radio Białystok | Galerie | 50. urodziny "Spodków" - tort, archiwalne zdjęcia i koncerty [zdjęcia]

50. urodziny "Spodków" - tort, archiwalne zdjęcia i koncerty [zdjęcia]

autor: Wojciech Szubzda

16.09.2023, 07:27, akt. 17.09.2023, 09:25

Powstały dokładnie 50 lat temu - na Dożynki Centralne organizowane w Białymstoku. Obchody 50-lecia "Spodków" organizuje Podlaski Instytut Kultury.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Białostockie "Spodki" obchodzą złoty jubileusz - relacja Andrzeja Bajguza | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

"Spodki" to kompleks kilku charakterystycznych okrągłych budynków przy ul. św. Rocha w Białymstoku. Wkrótce ma się rozpocząć ich gruntowny remont - mówi dyrektor PiK-u Wiktoria Wnorowska.   


To wyjątkowy czas dla "Spodków" przed tą renowacją, można się po raz ostatni pożegnać. Serdecznie wszystkich zapraszamy, będzie huczne wydarzenie, ale też i tort. Zaplanowaliśmy też konferencję, która będzie poświęcona tym, jak spodki wyglądały kiedyś, teraz, a jak będą wyglądały w przyszłości - dodaje Wiktoria Wnorowska.


Wicemarszałek województwa Sebastian Łukaszewicz mówi, że dzisiejsze uroczystości, to okazja, żeby przypomnieć, jak przed remontem wyglądają "Spodki".


Chcemy się pożegnać ze starą wersją spodków i uczcić 50-lecie tych brył architektonicznych, które są nieodzownym elementem architektury Białegostoku. Chyba nikt sobie nie wyobraża naszego miasta bez "Spodków", ale w tym roku rozpocznie się inwestycja - chcemy dostosować te budynki do dzisiejszych już czasów tak, aby spełniały najwyższe światowe normy, jeśli chodzi o wystawy audiowizualne czy koncerty - dodaje Sebastian Łukaszewicz.  


Modernizacja "Spodków" ma się zakończyć się w 2025 roku. Wartość inwestycji - razem z przebudową innej siedziby PIK-u przy ul. Kilińskiego w Białymstoku - to 60 mln zł. 


| red: sk, zmj

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Koncert PIK&Rock w Białymstoku - wystąpili La Venders, The Boars i Organek [zdjęcia]

8.09.2023, 09:35

To był wyjątkowy piątkowy wieczór, wypełniony dobrym rockiem i pozytywną energią. Na scenie przed białostockimi Spodkami wystąpiły zespoły La Venders i The Boars - laureaci Rockowań, a także finaliści naszego konkursu "Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok". Gwiazdą wieczoru PIK&Rock był Organek.


Pół wieku po Dożynkach Centralnych w Białymstoku - co pozostało do dziś? [zdjęcia]

1.09.2023, 16:20

50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu.


A pamiętasz Dożynki '73? Fotograficzna zabawa z nagrodami

31.08.2023, 12:02

50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu. Pomijając propagandowy wymiar tej imprezy, dożynki były wielkim wydarzeniem, do dziś wspominanym. I właśnie wspomnień dotyczy nasza najnowsza internetowa zabawa - rodzinnych zdjęć z Dożynek 1973.


Barbara Bojaryn-Kazberuk

8.12.2019, 11:15

Czy Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku będzie niebawem Podlaskim Instytutem Kultury? A Spodki zostaną przeniesione i w to miejsce powstanie nowy budynek?

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


15. edycja Electrum Up To Date Festival, fot. Sylwia Krassowska
KULTURA
30.05.2024, 08:30, akt. 2.06.2024, 20:50

15. edycja Electrum Up To Date Festival [zdjęcia]


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok