Radio Białystok | Galerie | Zakończyły się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego Polskiego Radia Białystok w Tykocinie [zdjęcia, wideo]

Zakończyły się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego Polskiego Radia Białystok w Tykocinie [zdjęcia, wideo]

autor: Agnieszka Czarkowska, Olga Gordiejew

5.06.2024, 20:10, akt. 20:08

Kilkanaście wysłuchanych reportaży i długie wieczory rozmów o tym, co jest  w pracy reportażysty najważniejsze. W Tykocinie dobiegły końca Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego organizowane przez Polskie Radio Białystok.

Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego - Tykocin 2024, fot. Sylwia Krassowska
Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego - Tykocin 2024, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie dobiegają końca - relacja Dominiki Dębskiej | Pobierz plik.


0:00
0:00
Trzeci dzień Ogólnopolskich Warsztatów Reportażu Radiowego Polskiego Radia Białystok - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


0:00
0:00
Z Cezarym Galkiem z Radia Zachód, Małgorzatą Lachendro i Agnieszką Loch z Radia Katowice rozmawia Joanna Sikora | Pobierz plik.


0:00
0:00
Drugi dzień Ogólnopolskich Warsztatów Reportażu Radiowego Polskiego Radia Białystok - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


0:00
0:00
Pierwszy dzień Ogólnopolskich Warsztatów Reportażu Radiowego Polskiego Radia Białystok - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Gdzie szukać tematów? Czym się inspirować? Jak w coraz szybszym świecie zatrzymać uwagę słuchacza? Czy w reportażu jest miejsce na sztuczną inteligencję? M.in. o tym dyskutowali przez trzy dni reportażyści z całego kraju.

Jednym z ważniejszych tematów tegorocznego spotkania jest bohater reportażu, jego prawda i historia, z którą trafia do reportażysty, a także umiejętność dostrzeżenia tych kluczowych momentów w rozmowie.




Nasze zaproszenie przyjęli liczni dziennikarze zajmujący się reportażem radiowym w całej Polsce, zarówno z radiowych stacji publicznych, ale także rozgłośni społecznych. Przez trzy dni nasi goście wysłuchali 19 audycji, dyskutowali o metodach pracy nad reportażem, sposobem wybierania tematu czy budowaniem konstrukcji utworu.

Na warsztaty przyjechali zarówno debiutujący reportażyści, jak i mistrzowie tego najtrudniejszego gatunku sztuki radiowej. Uczestnicy prezentowali i poddali ocenie swoje autorskie prace.



O Warsztatach Reportażu mówi Agnieszka Czarkowska - posłuchaj rozmowy



Gościem specjalnym i prowadzącą warsztaty była Janina Jankowska - znana reportażystka, wieloletnia szefowa Studia Reportażu Polskiego Radia, laureatka międzynarodowych nagród. Szkolenie o tym, jak rozmawiać z bohaterem, przeprowadziła Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, szefowa Redakcji reportażu w Polskim Radiu Lublin.



Naukowcy z Wydziału Społeczno-Ekonomicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przedstawili wyniki swoich dwuletnich badań nad audiosferą polskiego reportażu. 

Najnowsze trendy w twórczości europejskiej omówiły dziennikarki ze Studia Reportażu i Dokumentu naszej rozgłośni - zaprezentowały najciekawsze audiodokumenty z EBU Audio Storytelling Festival w Rzymie i konkursu Prix Marulic w Chorwacji. Za nami także spotkanie z korespondentką wojenną Marią Wiernikowską.




Takie warsztaty Polskie Radio Białystok organizuje co roku. Ich tradycja jest bardzo długa - pierwsze spotkanie twórców reportaży w naszym regionie zorganizowano w 1976 roku. 

Zawsze ich miejscem są najpiękniejsze miejscowości naszego regionu - była Białowieża, Wigry, Augustów, Supraśl. Od kilku lat Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego odbywają się w Tykocinie.


| red: gl, pp, zmj, sk


PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Agnieszka Czarkowska

2.06.2024, 10:45

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.


Rozpoczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie

2.06.2024, 10:30

To będzie prawdziwe święto, choć wypełnione żmudnym i drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się coroczne warsztaty reportażystów, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.


Zakończyły się warsztaty reportażu radiowego w Tykocinie

31.05.2023, 11:44

20 wysłuchanych reportaży i długie godziny rozmów o tym, co jest dziś w pracy reportażysty najważniejsze. W Tykocinie zakończyły się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego organizowane przez Polskie Radio Białystok.





ZNAJDŹ NAS





Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego





15. edycja Electrum Up To Date Festival, fot. Sylwia Krassowska
KULTURA
30.05.2024, 08:30, akt. 2.06.2024, 20:50

15. edycja Electrum Up To Date Festival [zdjęcia]





Gala XX edycji Podlaskiej Marki, fot. Sylwia Krassowska
REGION
24.05.2024, 07:34, akt. 25.05.2024, 13:18

Finał Podlaskiej Marki już za nami [zdjęcia]


Jan Szarkiel, fot. Monika Kalicka
20.05.2024, 00:01, akt. 10:39

"Artysta z natury" - reportaż Joanny Sikory








źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok