Radio Białystok | Galerie | Gwiazdy na boisku i tłumy na trybunach - za nami 3. Wielki Naszpikowany Festiwal w Białymstoku [zdjęcia]

Gwiazdy na boisku i tłumy na trybunach - za nami 3. Wielki Naszpikowany Festiwal w Białymstoku [zdjęcia]

autor: Marcin Mazewski

31.05.2024, 21:14, akt. 1.06.2024, 14:38

Na boisku m.in. legendy białostockiej piłki i byli reprezentanci Polski, a na trybunach tłumy kibiców oglądały mecz gwiazd pomiędzy drużynami Galerii Sław Jagiellonii i Naszpikowanych. Wygrali Ci pierwsi 6:5. Ale to nie wynik był w piątek (31.05) najważniejszy.

3. Wielki Naszpikowany Festiwal w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
3. Wielki Naszpikowany Festiwal w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Gwiazdy na boisku i tłumy na trybunach - za nami 3. Wielki Naszpikowany Festiwal - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Mecz Gwiazd był głównym wydarzeniem Wielkiego Naszpikowanego Festiwalu organizowanego na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Oprócz tego spotkania przygotowano także Rodzinny Dzień Dziecka i turniej dla najmłodszych. W sumie w całej imprezie wzięło udział kilka tysięcy osób.

Jak mówi prezes Fundacji Naszpikowani Rafał Dubiejko, festiwal z roku na rok się rozrasta. 


Pomógł też sukces Jagiellonii Białystok. W samym turnieju dziecięcym wzięło udział dwa razy więcej osób niż przed rokiem - teraz około 900. Kibice na trybunach także dopisali. To nas bardzo cieszy, bo przekłada się na sukces finansowy, z którego skorzysta blisko 300 naszych podopiecznych, czy to zmagających się z nowotworami, czy osób ze spektrum autyzmu. Dziękuję wszystkim naszym przyjaciołom i ludziom dobrego serca - dodał Rafał Dubiejko.


Na boisko w drużynie Naszpikowanych wybiegli m.in. Marcin Wasilewski, Jacek Krzynówek, Jakub Wawrzyniak, Piotr Świerczewski, Maciej Żurawski, Marcin Robak, czy bracia Szczepanik z zespołu Pectus.

W drużynie legend Jagiellonii można było zobaczyć m.in. Nikę Dzalamidze, Ivana Runje, Tarasa Romanczuka, Marka Wasiluka, Hermesa, prezesa Jagi Wojciecha Pertkiewicza, czy Tomasza Frankowskiego, Jacka Bayera, Wojciecha Kobeszkę, Mariusza Lisowskiego i Dariusza Czykiera.

Trenerem drużyny Naszpikowanych był Rafał Dubiejko, a Galerii Sław Jagiellonii - Ryszard Karalus.

W 19 minucie i 20 sekundzie spotkania miała miejsce uroczystość uhonorowania byłych zawodników Jagiellonii Białystok - wręczono im pamiątkowe koszulki.

To już trzecia edycja festiwalu. Cały dochód z imprezy będzie przeznaczony na wsparcie podopiecznych Fundacji Naszpikowani. 


| red: maj, sk


PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wielki Naszpikowany Festiwal na Stadionie Miejskim w Białymstoku - będzie Mecz Gwiazd i wiele atrakcji dla rodzin

30.05.2024, 14:59

To okazja do dobrej zabawy i pomocy innym. Na Stadionie Miejskim w Białymstoku w piątek (31.05) odbędzie się Wielki Naszpikowany Festiwal.


Zawodnicy Rea BAS Białystok, SP 50, Samorządowcy i Przyjaciele wspólnie zagrają dla podopiecznych Fundacji Naszpikowani

15.05.2024, 13:12

Siatkarskie emocje i zacięta rywalizacja na boisku są gwarantowane, ale najbardziej liczy się pomoc podopiecznym Fundacji Naszpikowani. W niedzielę (19.05) w charytatywnym meczu zagrają m.in. zawodnicy Rea BAS i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 50.


W Białymstoku będzie można zobaczyć puchary reprezentacji siatkarzy i wspomóc fundację Naszpikowani

13.02.2024, 15:15

W Białymstoku będzie można podziwiać z bliska puchary wywalczone w ubiegłym roku przez reprezentację Polski siatkarzy, a przy tej okazji także wspomóc fundację Naszpikowani.


Piłkarze Jagiellonii w filmowych i bajkowych kreacjach - nowy kalendarz-cegiełka na rzecz Naszpikowanych

5.12.2023, 15:26

Superman, Król Artur czy Piotruś Pan - to tylko niektóre z kreacji, jakie stworzyli trenerzy i piłkarze Jagiellonii Białystok wraz z podopiecznymi Fundacji Naszpikowani. Wzorem ubiegłego roku efektem wyjątkowej sesji fotograficznej jest kalendarz na nowy rok.


Fundacja Naszpikowani

30.11.2023, 18:30

Niosą pomoc dzieciom i dorosłym chorym na nowotwory krwi, a od roku prowadzą także ośrodek dla osób ze spektrum autyzmu w Rogowie pod Choroszczą. Z każdym rokiem w Fundacji Naszpikowani przybywa podopiecznych, a także obowiązków i potrzeb.


Ośrodek Mój Kolorowy Autentyzm po roku działalności pomaga już około 150 podopiecznym

19.11.2023, 20:48

Powstał równo rok temu, a teraz pomaga około 150 podopiecznym ze spektrum autyzmu. Dzieci, rodzice, terapeuci, wolontariusze, ale też znamienici goście odwiedzili z tej okazji Ośrodek Mój Kolorowy Autentyzm w Rogowie w gminie Choroszcz.


Znamy już dokładną liczbę maskotek, które znalazły się na murawie stadionu Jagiellonii

3.10.2023, 13:48

Wiadomo już, ile dokładnie maskotek rzucili kibice Jagiellonii Białystok w przerwie meczu z Legią Warszawa. Białostocki klub podaje, że pluszaków było dokładnie 109 470.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

15. edycja Electrum Up To Date Festival, fot. Sylwia Krassowska
KULTURA
30.05.2024, 08:30, akt. 2.06.2024, 20:50

15. edycja Electrum Up To Date Festival [zdjęcia]źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok