Radio Białystok | Koronawirus | Londyn rozważa kwarantanny dla podróżnych z kolejnych krajów, na liście jest Polska

Londyn rozważa kwarantanny dla podróżnych z kolejnych krajów, na liście jest Polska

11.08.2020, 16:32, akt. 15:56

Brytyjski rząd jest bliski wprowadzenia kolejnych ograniczeń dla podróżnych z zagranicy. Na liście takich krajów jest Polska - donoszą brytyjskie media.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Dwa tygodnie kwarantanny po powrocie - w dobie pandemii to los każdego podróżnego przybywającego do Królestwa. Ale na początku lata Londyn uruchomił  tzw. korytarze powietrzne. Jeden z nich prowadzi do Polski. Po obu stronach korytarza nie ma obowiązku izolacji. Ostatnio jednak rząd Borisa Johnsona zamyka kolejne korytarze. Najpierw ten łączący kraj z Hiszpanią, potem - z Belgią, Luksemburgiem czy Bahamami.

"Daily Mail", "Times" i "Daily Telegraph" piszą, że szczególne obawy rządu Borisa Johnsona budzi sytuacja po drugiej stronie kanału La Manche. Ewentualna kwarantanna  oznaczałoby problemy dla około pół miliona brytyjskich turystów. Francja jest popularnym celem wycieczkowym, szczególnie teraz, gdy korytarz łączący Wyspy z Hiszpanią się zamknął.

Media donoszą, że Londyn przygląda się też Polsce, Niderlandom, Malcie i Szwajcarii. Brytyjskie MSZ przekazało Polskiemu Radiu, że nic na razie nie jest przesądzone, a sytuacja jest dynamiczna. W przeszłości jednak administracja Johnsona podejmowała decyzje w kilkanaście godzin po otrzymaniu danych, które uznała za niepokojące, a przedstawiciele administracji podkreślają, że z podróżowaniem w czasie pandemii wiąże się ryzyko, bo reguły mogą się zmienić z godziny na godzinę.


źródło: IAR | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Raport: Warszawa szybciej wraca do stanu sprzed pandemii niż Frankfurt czy Mediolan

11.08.2020, 14:51

Warszawa uzyskała ocenę "3" w pięciostopniowej skali oceniającej szybkość powrotu gospodarki i sytuacji miasta do stanu sprzed epidemii. Najlepiej stolica poradziła sobie w obszarze ekonomii, wyprzedzając Frankfurt, Mediolan, Sztokholm czy Dublin - podała w raporcie firma CBRE.


Szefowa włoskiego MSW apeluje do młodzieży o odpowiedzialność podczas epidemii

11.08.2020, 12:02

Niedługo nadejdzie jesień, potrzebne jest poczucie odpowiedzialności - taki apel wystosowała do włoskiej młodzieży minister spraw wewnętrznych Luciana Lamorgese. W dniach szczytu wakacyjnych wyjazdów przypomniała o konieczności przestrzegania norm sanitarnych.


Podróżujący do Egiptu muszą okazać negatywne wyniki testów na COVID-19

10.08.2020, 18:10

Władze Egiptu wprowadziły obowiązek okazywania negatywnych wyników testów PCR na COVID19 przez podróżnych wjeżdżających do kraju - poinformował w poniedziałek (10.08) polski resort dyplomacji.


Litwa, Łotwa i Estonia: wjeżdżający z Polski będą musieli przechodzić kwarantannę

10.08.2020, 08:47

Od poniedziałku, 10 sierpnia osoby przyjeżdżające na Litwę między innymi z Polski muszą poddać się czternastodniowej kwarantannie. Podobne zasady wprowadziły też Łotwa i Estonia.


Brazylia: żałoba narodowa po śmierci 100 tys. osób z powodu Covid-19

9.08.2020, 15:48

Brazylijski federalny sąd najwyższy oraz obie izby Kongresu - Senat i Izba Reprezentantów, ogłosiły żałobę narodową w związku ze śmiercią 100 tysięcy osób zakażonych koronawirusem w kraju.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok