Radio Białystok | Koronawirus | Morawiecki: Agencja Rezerw Materiałowych ma zapasy respiratorów

Morawiecki: Agencja Rezerw Materiałowych ma zapasy respiratorów

7.11.2020, 11:09, akt. 12:09

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w sobotę (7.11), że Agencja Rezerw Materiałowych posiada w swoich magazynach 3,5 tysiąca respiratorów dla placówek medycznych w całej Polsce.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do szpitali, aby zgłaszały swoje potrzeby odnośnie respiratorów i innego sprzętu medycznego. 

Każdy szpital, który zwróci się do Agencji Rezerw Materiałowych, otrzyma respirator, mam nadzieję w terminie krótszym niż 48 godzin. To jest tylko kwestia odpowiedniej konfiguracji sprzętu. Respiratory, które są ostatnią linią obrony medycznej, są dostępne w liczbie kilku tysięcy dodatkowo w związku z zakupami, które wcześniej poczyniliśmy

 - mówił szef rządu.

W tej chwili w szpitalach w całej Polsce jest do dyspozycji ponad dwa tysiące trzysta respiratorów, z czego tysiąc zostało zainstalowanych tylko w ostatnim tygodniu. Według informacji Ministerstwa Zdrowia do respiratorów podłączonych jest ponad tysiąc ośmiuset pacjentów.

Premier: Zostanie utworzonych 6 tys. łóżek dla pacjentów z COVID-19

Premier zapowiedział, że w ciągu miesiąca w całym kraju zostanie utworzonych 6 tys. łóżek, na których będą leczeni chorzy na COVID-19. Jak dodał, przed pandemią łącznie w całej Polsce dostępnych było 3 tys. łóżek na oddziałach zakaźnych.

W ciągu miesiąca zwiększamy razy dwa liczbę łóżek, tworząc je w szpitalach tymczasowych, tworząc je w różnych miejscach 

– zaznaczył.

Szef rządu poinformował, że obecnie dostępnych jest około 30 tys. łóżek. 

Liczba zakażonych osób cały czas jest bardzo wysoka (...) W związku z tym, musimy tworzyć nowe miejsca dla chorych, ale musimy też opanować rozwój epidemii. Stąd te wszystkie obostrzenia, stąd te rygory – one muszą być przestrzegane 

– powiedział.

źródło: IAR/PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W szpitalach w regionie coraz więcej zajętych łóżek "covidowych" i respiratorów

6.11.2020, 14:19

Coraz więcej pacjentów zakażonych koronawirusem przebywa w szpitalach w województwie podlaskim. Zajętych jest 747 spośród 1 364 łóżek w szpitalach i 62 z 81 respiratorów dla pacjentów z COVID-19.


Koronawirus w hospicjum i szpitalu psychiatrycznym w Suwałkach

6.11.2020, 14:00

Zespół Opieki Paliatywnej i Szpital Psychiatryczny w Suwałkach wstrzymały przyjęcia pacjentów. W obu wykryto koronawirusa u pacjentów i u personelu medycznego.


Waldemar Kraska

6.11.2020, 08:02

- Niestety prognozy, które mamy na najbliższe dni, nie pokazują aż tak dużego trendu, jeżeli chodzi o zmniejszenie liczby dziennych zachorowań, więc jesteśmy dość blisko przed decyzją o tzw. kwarantannie narodowej - mówi wiceminister.


Szpital tymczasowy w hali UMB za 2 mln zł

5.11.2020, 15:23

Około dwóch milionów złotych ma kosztować utworzenie szpitala tymczasowego w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - poinformował Podlaski Urząd Wojewódzki.


"Zbliżamy się do granicy wydolności służby zdrowia"

5.11.2020, 14:22

Zbliżamy się o granicy 30 tys. nowych zachorowań, która może być granicą wydolności służby zdrowia - ocenił specjalista chorób zakaźnych dr Paweł Rejewski, profesor Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Jego zdaniem, skuteczność nowych obostrzeń będzie znana za dwa-cztery tygodnie.


Dyrekcja szpitala w Grajewie: nie jesteśmy w stanie przekształcić szpitala w covidowy

4.11.2020, 15:58

Dyrekcja szpitala w Grajewie poinformowała wojewodę podlaskiego, że nie jest w stanie w całości przekształcić placówki w covidową. Główny powód to brak kadry medycznej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok