Radio Białystok | Koronawirus | Dworczyk: w tej chwili nie mamy już wolnych szczepionek

Dworczyk: w tej chwili nie mamy już wolnych szczepionek

24.01.2021, 15:52, akt. 16:45

Mamy ponad 3 mln zajętych terminów zarejestrowanych lub w trakcie szczepienia. Nie mamy już wolnych szczepionek na COVID-19 - powiedział w niedzielę (24.01) szef KPRM Michał Dworczyk. To nie wynika z problemu system, tylko z braku szczepionek - dodał.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, źródło: KPRM/Twitter
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, źródło: KPRM/Twitter

Zarezerwowano wszystkie terminy szczepień do końca marca

- W poniedziałek (25.01) ważny dzień, zaczynamy szczepienia populacyjne. W ponad 5 tys. punktów w całym kraju rozpoczną się szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia - powiedział Dworczyk na niedzielnej konferencji prasowej.

Podkreślił, że zgodnie z umową wynegocjowaną przez Komisję Europejską z dostawcami szczepionek, Polsce przysługuje do końca pierwszego kwartału liczba szczepionek, pozwalająca na zaszczepienie 3,1 mln Polaków. 

Dworczyk zaapelował do seniorów, którzy chcą się jeszcze zapisać na szczepienia, by zostali w poniedziałek w domach i nie szli do przychodni. 

Wszystkie terminy na szczepienia, które zostały zaplanowane do końca marca, zostały już zarezerwowane. Tym samym rozdysponowane zostały już wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do 31 marca, czyli właśnie te szczepionki dla ponad 3 mln osób 

- mówił szef KPRM.

Dworczyk: każdy senior, który przekaże swoje dane otrzyma propozycję terminu szczepienia 

Gwarantujemy, że pracownicy infolinii zadzwonią z propozycją terminu szczepienia do każdego seniora, który przekaże swoje dane telefonicznie lub przez Internet - powiedział w niedzielę (24.01) szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że wielkości dostaw szczepionki zdecydowanie nie pokrywają się z zapotrzebowaniem w Polsce.

Apelujemy do seniorów, tych którzy chcą się zarejestrować, aby zgłaszali chęć zaszczepienia się telefonicznie przez sms lub przez Internet 

- powiedział Dworczyk na konferencji prasowej w Kancelarii Premiera.

Podkreślił, że wciąż działa też infolinia 989, na którą może zadzwonić każdy senior i mimo tego, że nie ma dzisiaj terminów do zarejestrowania się w konkretnych miejscach na szczepienie, to może zostawić swoje dane kontaktowe. 

I jak się tylko w Polsce pojawią szczepionki, otrzyma informację zwrotną i zostanie umówiony na konkretny termin 

- zapewnił Dworczyk.

Dodał, że można też zgłaszać chęć zaszczepienia wysyłając SMS na numer 664-908-556 lub zarejestrować się za pośrednictwem gov.pl/szczepimysie.

Gwarantujemy, że każdy senior, który w ten sposób przekaże swoje dane, jak tylko pojawią się szczepionki w Polsce, a w konsekwencji nowe terminy, pracownicy infolinii zadzwonią i zaproponują konkretny termin szczepienia 

- powiedział Dworczyk.


| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pojawił się nowy sposób zapisów na szczepienia - można wysłać SMS

23.01.2021, 12:04

Oprócz skorzystania z infolinii, czy e-rejestracji można teraz wysłać SMS, aby zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19. W niektórych podlaskich placówkach można znaleźć jeszcze wolne miejsca.


AstraZeneca zapowiada opóźnienia w dostawach szczepionki do UE

23.01.2021, 08:30

Pierwsze dostawy szczepionki przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca do krajów UE będą mniejsze od pierwotnie ustalonych z uwagi na problemy w produkcji - poinformował w piątek (22.01) brytyjski koncern.


W niektórych podlaskich punktach nie ma już wolnych terminów na szczepienia

23.01.2021, 08:07

Większość podlaskich punktów szczepień rejestruje, nie podając terminów podania preparatu. To z powodu małej ilości dawek, które mają tygodniowo do nich trafiać. Placówki te mają już wypełnione grafiki do końca marca.


W pierwszym kwartale 2021 r. ma być zaszczepionych ponad 3 mln Polaków

22.01.2021, 10:39

Do tej pory wykonano w Polsce 603 tys. 809 szczepień. Liczba dawek, które zostały dostarczone do punktów szczepień, to ponad 789 tys., a stany w magazynach stanowią niewiele powyżej 467 tys. - poinformował w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.


Dworczyk: nie rozważamy scenariusza komercyjnych szczepień

22.01.2021, 08:43

Nie rozważamy scenariusza komercyjnych szczepień przeciw COVID-19, a jest bardzo mało prawdopodobne, żeby prywatne podmioty mogły dziś uzyskać na rynku szczepionkę - poinformował w Polskim Radiu 24 szef KPRM Michał Dworczyk.


Infolinia oddzwoni do pacjentów, jeśli zabraknie dla nich wolnych terminów na szczepienia

22.01.2021, 08:01

Z powodu zbyt małej liczby dawek szczepionki dostarczonej do Polsk nie wszyscy chętni seniorzy będą mogli już teraz zarejestrować się na szczepienie w pierwszym kwartale. Po wyczerpaniu terminów na szczepienie seniorzy będą mogli zarejestrować się na infolinii, a konsultanci oddzwonią do nich, gdy pojawią się wolne miejsca – mówi szef KPRM Michał Dworczyk.


Rząd zmienia kolejność szczepień - seniorzy, przewlekle chorzy i służby mundurowe w pierwszej grupie

20.01.2021, 12:02

Będzie korekta rozporządzenia dot. kolejności szczepień - etap pierwszy zostanie podzielony na trzy części. W etapie 1a zaszczepieni zostaną seniorzy powyżej 60. roku życia, w etapie 1b - przewlekle chorzy, w etapie 1c - przedstawiciele służb państwowych - poinformował w środę (20.01) szef KPRM Michał Dworczyk.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok