Radio Białystok | Wiadomości | Pojawił się nowy sposób zapisów na szczepienia - można wysłać SMS

Pojawił się nowy sposób zapisów na szczepienia - można wysłać SMS

autor: Renata Reda

23.01.2021, 12:04, akt. 24.01.2021, 14:59

Oprócz skorzystania z infolinii, czy e-rejestracji można teraz wysłać SMS, aby zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19. W niektórych podlaskich placówkach można znaleźć jeszcze wolne miejsca.

nito - stock.adobe.com
nito - stock.adobe.com

W województwie podlaskim jest około 250 punktów, w których seniorzy od poniedziałku (25.01) będą mogli się szczepić. W niektórych terminy są zajęte do końca marca, ale w innych wolne miejsca jeszcze są. Osoby, dla których nie ma znaczenia lokalizacja punktu szczepień, mogą jeszcze znaleźć miejsce w kolejce.Zobacz, gdzie możesz się zaszczepić przeciwko COVID-19 w Podlaskiem [lista punktów]Najwygodniejszym sposobem zarejestrowania się na szczepienie przeciwko koronawirusowi może być połączenie z infolinią 989. Nawet, gdy będzie kilkadziesiąt oczekujących osób przed nami, to uzyskamy połączenie w ciągu kilku minut. Jeśli w naszej miejscowości nie ma już żadnych wolnych terminów szczepień, pytajmy o punkty w sąsiednich gminach. Tam mogą być jeszcze miejsca. To podpowiedź dla osób, które same mogą dojechać nawet do dość odległych punktów szczepień.

Inni seniorzy mogą na przykład skorzystać z nowego, wprowadzonego właśnie, sposobu rejestracji.

Jak zarejestrować się na szczepienie za pomocą SMS?

Wystarczy wysłać SMS pod numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie. Następnie będziemy musieli podać numer PESEL, potem kod pocztowy. Dostaniemy informację o najbliższym terminie na szczepienie w punkcie położonym w pobliżu miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie odpowiada nam, można wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymamy wiadomość SMS przypominającą o terminie i miejscu wizyty. Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS, oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień. A te, jak informuje pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk, mogą pojawić się w lutym, jeśli będą większe dostawy szczepionek do Polski.

Poza zapisami przez infolinię lub SMS można jeszcze zarejestrować się na 2 sposoby. Skorzystać z e-rejestracji na stronie pacjent.gov.pl (musimy mieć profil zaufany) lub zapisać się w wybranej przychodni.| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W niektórych podlaskich punktach nie ma już wolnych terminów na szczepienia

23.01.2021, 08:07

Większość podlaskich punktów szczepień rejestruje, nie podając terminów podania preparatu. To z powodu małej ilości dawek, które mają tygodniowo do nich trafiać. Placówki te mają już wypełnione grafiki do końca marca.


Prezydent Suwałk apeluje do lekarzy rodzinnych, by utworzyli punkty szczepień - w mieście jest ich zaledwie kilka

22.01.2021, 15:44

Wiele podlaskich przychodni nie wyznacza terminów szczepienia seniorom powyżej 70. roku życia. Osoby te są zapisywane, ale bez daty szczepień, bo jest zbyt mała ilość preparatu, który ma być tygodniowo do nich dostarczany.


Nie można zapisać się osobiście na szczepienie w szpitalu MSWiA w Białystoku

22.01.2021, 09:07

Rozczarowani byli seniorzy, którzy dziś rano przyszli do szpitala MSWiA w Białymstoku, by osobiście zapisać się na szczepienie.


NFZ: jeśli zmieni się adres punktu szczepień przeciw COVID-19, senior dostanie wiadomość

22.01.2021, 08:17

W piątek (22.01) rozpoczęły się zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób 70+, od tygodnia zapisują się seniorzy po 80 roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia tych grup. Adres punktu szczepień w niektórych przypadkach może ulec zmianie. NFZ wyjaśnia, jak o tym poinformuje.


Infolinia oddzwoni do pacjentów, jeśli zabraknie dla nich wolnych terminów na szczepienia

22.01.2021, 08:01

Z powodu zbyt małej liczby dawek szczepionki dostarczonej do Polsk nie wszyscy chętni seniorzy będą mogli już teraz zarejestrować się na szczepienie w pierwszym kwartale. Po wyczerpaniu terminów na szczepienie seniorzy będą mogli zarejestrować się na infolinii, a konsultanci oddzwonią do nich, gdy pojawią się wolne miejsca – mówi szef KPRM Michał Dworczyk.


Zobacz, gdzie możesz się zaszczepić przeciwko COVID-19 w Podlaskiem [lista punktów]

6.01.2021, 16:15

Od 15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienie przeciwko COVID-19 dla wszystkich Polaków. Na mapie punktów szczepień jest 235 podlaskich placówek.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!
fot. Marcin Mazewski
REGION
5.03.2021, 14:36, akt. 14:40

Do Suchowoli z ZOO trafiła "zebra"
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok