Kask integralny – jaki nada się do jazdy po mieście?

[Artykuł sponsorowany]

4.07.2022, 14:12, akt. 14:18


Kask integralny – jaki nada się do jazdy po mieście?
Kask integralny – jaki nada się do jazdy po mieście?

Wybór odpowiedniego kasku ma szczególne znaczenie zarówno dla bezpieczeństwa, jak i komfortu jazdy. Nie bez powodu panuje przekonanie, że powinien on stanowić najdroższy element stroju motocyklisty. Miłośnicy jednośladów często stawiają na kaski integralne, doceniając ich wytrzymałość. Sprawdźmy, jakie modele sprawdzą się w mieście.

Co to jest kask integralny?

Czym charakteryzują się kaski integralne i co wyróżnia je na tle innych? Po pierwsze ich skorupa stanowi jedną całość. Taka budowa sprawia, że zapewniają bardzo wysoką ochronę.

Nie mają oddzielnej części szczękowej, którą można podnosić i opuszczać. To oczywiście podnosi bezpieczeństwo i zmniejsza wagę kasku, ale jednocześnie stanowi niewielką wadę. Podczas jazdy nie można swobodnie prowadzić rozmów (chyba że model ma wbudowany interkom) czy spożywać napojów. Każdorazowo konieczne jest ściągnięcie kasku.

Kaski integralne sprawdzą się niezależnie od preferowanego stylu jazdy czy posiadanej maszyny. Wybierają je właściciele skuterów, motocykli turystycznych, motocykli sportowych, chopperów czy jednośladów typu cross i enduro.

Co warto wziąć pod uwagę, wybierając nowy kask integralny?

W sklepach z akcesoriami dla motocyklistów z pewnością znajdziesz najróżniejsze warianty tzw. integrali. Kask jest inwestycją na wiele sezonów, dlatego wybór musi być przemyślany i co najważniejsze – trafiony. Jak zatem znaleźć model odpowiedni dla siebie? Kask na motocykl przede wszystkim musi być wykonany z dobrego materiału.

Skorupy mogą być wytwarzane m.in. z włókna szklanego czy węglowego. Za najbezpieczniejszy materiał uchodzi multikompozyt – materiał złożony z kilku warstw włókien (m.in. węglowych, szklanych i organicznych). Najdroższe i najrzadziej spotykane jest czyste włókno węglowe – bardzo sztywne, a zarazem niezwykle lekkie. Najmniejszą trwałością odznacza się ABS, który z kolei wyprzedzają nieco odporniejsze na uszkodzenia poliwęglan oraz włókno szklane.

Optymalny poziom wygody i bezpieczeństwa zapewni tylko kask w dobrym rozmiarze. Przed zakupem koniecznie załóż wybrany model i pozostaw go na głowie przynajmniej przez kilka minut. Dobrym wyborem będzie kask z szerokim wizjerem oraz blendą przeciwsłoneczną. Z kolei wypinana wyściółka pozwoli na łatwe utrzymanie w czystości.

Pamiętaj, aby kask kupować tylko w sprawdzonym sklepie. Powinien posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty świadczące o spełnieniu wymaganych norm bezpieczeństwa. Szukając dobrych kasków integralnych, koniecznie zajrzyj na stronę: https://dobresklepymotocyklowe.pl/kaski/integralne.

Kask integralny retro czy nowoczesny – sprawdź te modele!

Kask motocyklowy niewątpliwie zwraca uwagę i stanowi znak rozpoznawczy każdego motocyklisty. Miłośnikom stylu retro spodoba się kask Concept-X od Arai. Kształt skorupy oraz malowanie nawiązują do lat 80. ubiegłego wieku. Warto podkreślić, że skorupa na etapie produkcji przechodzi aż pięciokrotną kontrolę jakości.

Kask Arai Concept-X Number Biały

Przykładem dobrego kasku integralnego do 1000 złotych jest Qualifier DLX firmy Bell. Jest wyposażony w lekką skorupę z polikarbonu oraz system NutraFog II zabezpieczający przed parowaniem wizjera. Profilowane poduszki powietrzne skutecznie tłumią hałas, co czyni z niego naprawdę cichy kask integralny.

Kask Bell Qualifier DLX Blackout Czarny Matowy

Ciekawą propozycją będzie kask integralny z daszkiem np. Commander od Airoh. Można go używać w 3 konfiguracjach, a mianowicie: integral (z szybą i bez daszku), enduro (z daszkiem i szybą) oraz MX (z daszkiem i bez szyby).


 
 

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok