Kandydaci do spadku z Ekstraklasy

[Artykuł sponsorowany]

26.09.2022, 14:43, akt. 14:44


Kandydaci do spadku z Ekstraklasy
Kandydaci do spadku z Ekstraklasy

Jak wiadomo, oczy kibiców piłkarskich przeważnie zwrócone będą na walkę o tytuł Mistrza Polski. Obecny sezon 2022/2023 zapowiada się pasjonująco. Wśród kandydatów o mistrzostwo wymieniane są takie drużyny, jak: Raków Częstochowa, Legia Warszawa, Lech Poznań. Godny uwagi jest fakt, że ogromne emocje będą także w walce o utrzymanie. Nie wszyscy wiedzą, ale po ostatnich reformach z Ekstraklasy spadną trzy zespoły. Oznacza to rywalizację do ostatniej kolejki.

Jakie zespoły mają największe szanse na spadek z Ekstraklasy?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że według ekspertów wśród zespołów, które w przyszłym sezonie mogą nie zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie trzech beniaminków. Należy zaznaczyć, że w zdecydowanej większości przypadków zespoły, które dopiero awansowały do Ekstraklasy nie są brane pod uwagę, jako kandydaci o walkę o czołowe pozycje. Wyjątkiem w ostatnich latach był oczywiście Raków Częstochowa. Osoby interesujące się piłką nożną widziały zespół z województwa śląskiego wśród zespołów, które mogą być się o najwyższe miejsca.

Warto wiedzieć, że Korona Kielce, Widzew Łódź oraz Miedź Legnica są drużynami, które zakłady bukmacherskie typują o walkę o utrzymanie do ostatniej kolejki. Godny uwagi jest fakt, że Miedź Legnica obecnie dysponuje znacznie lepszym składem w porównaniu do dwóch pozostałych zespołów. Można zaobserwować, że beniaminkowie bardzo często w pierwszej części sezonu znajdują się w górnej części tabeli. Druga część sezonu jest niestety zdecydowanie słabsza, ponieważ zespoły nie mają w kadrach dwudziestu piłkarzy na podobnym poziomie. Kontuzje, które wykluczą najlepszych zawodników, a także zmęczenie sezonem doprowadzają do sytuacji, że beniaminkowie ostatecznie kończą sezon na jednym z ostatnich miejsc.

Należy podkreślić, że Widzew Łódź wrócił po latach do najwyższej klasy rozgrywkowej. Oczywiście zespół dokonał wzmocnień, ale kadra na tle pozostałych drużyn w lidze nie prezentuje się okazale. Bardzo dużo będzie zależało od ławek rezerwowych. Jak zostało już wspomniane wcześniej pod koniec sezonu podstawowi zawodnicy mogą być zmęczeni, dlatego ciężar gry będzie spoczywał na zmiennikach.

Jakie drużyny mogą mieć jeszcze problem z utrzymaniem się w Ekstraklasie?

Według ekspertów kandydatem do spadku jest Stal Mielec. Wspomniany fakt może być oczywiście ogromnym zaskoczeniem dla kibiców tego klubu. Analitycy piłkarscy już od dwóch sezonów typowali ten zespół do spadku, a jednak w ostatecznym rozrachunku Stal Mielec i tak utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Godny uwagi jest fakt, że specjaliści bardzo często bazują na tym, co wydarzyło się w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Nie uwzględniają jednak tego, że pozostałe kluby w Ekstraklasie straciły cennych zawodników w okienku transferowym. Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że Warta Poznań i Radomiak Radom również typowane są do spadku z Ekstraklasy po sezonie 2022/2023. Jest to spowodowane przede wszystkim nierówną dyspozycją tych drużyn w trakcie sezonu.

Śledzisz polską piłkę? Sprawdź pewne typy ekstraklasa. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018


 
 

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok