Domy i mieszkania w Białymstoku pod inwestycję – czy to się opłaca?

[Artykuł sponsorowany]

8.12.2022, 19:13, akt. 19:15


Domy i mieszkania w Białymstoku pod inwestycję – czy to się opłaca?
Domy i mieszkania w Białymstoku pod inwestycję – czy to się opłaca?

Zakup domu lub mieszkania pod inwestycję w Białymstoku to jeden ze sposobów, aby swoje środki zainwestować i uchronić przed stratą wartości. Jakie wady i zalety ma tego rodzaju inwestycja? Podpowiadamy!

Czy zakup domu w Białymstoku jest bardziej opłacalny od mieszkania? 

Wśród różnych form inwestycji wyróżnić można zakup dzieł sztuki, złota, gruntu, ale także domu czy mieszkania w Białymstoku. Szczególnie ta ostatnia forma jest opłacalna, ponieważ popyt na nieruchomości wciąż rośnie, a wraz z nim ich wartość. Jest to jednak inwestycja, która może zwrócić się na dwa sposoby. Pierwszym jest odsprzedaż, która często zapewnia szybki zysk, drugim jest jej wynajem, który dostarcza funduszy w dłuższej perspektywie.

Rynek pierwotny nieruchomości będących na sprzedaż w Białymstoku jest pełen interesujących ofert. W przypadku rynku wtórnego również znaleźć można wiele ciekawych propozycji. Zapoznaj się ze stroną Kazo.pl, na której znajdziesz wymarzony i atrakcyjny dom oraz listą mieszkań na https://kazo.pl/mieszkania/bialystok.

Zwróć uwagę na początkowy koszt inwestycji. Ceny domów w Białymstoku wahają się w granicy 5500 zł za m2 i wzrosły w ciągu ostatniego roku o 4%. W przypadku mieszkań średnia cena lokalu wynosi 7600 zł za m2, a wzrost wynosi ponad 11%. Tak więc jest spora różnica, gdy pod uwagę jest brana nieruchomość na granicy administracyjnej miasta Białystok.

Mieszkanie w Białymstoku - wady i zalety

Do zalet zakupu mieszkania pod inwestycje należy przede wszystkim fakt, że o wiele prościej jest znaleźć najemcę np. na M2 czy M3 niż dom wolnostojący. Wynika to przede wszystkim z faktu, że średnia cena wynajmu wynosi od 1500 do 2000 zł miesięcznie. Oznacza to, że inwestycja o wiele dłużej się zwraca, szczególnie przy wysokich kosztach wkładu początkowego.

O wiele prościej jest jednak znaleźć lokal w centrum miasta, na osiedlu Skorupy, blisko cenionego osiedla Jaroszówka, na który będzie wielu chętnych. Nie zajdzie więc ryzyko, że zostaniemy z nierentowną powierzchnią mieszkaniową. Do niedogodności należy zaliczyć często małe piwnice oraz brak garażu czy miejsca parkingowego.

Funkcjonalny dom wolnostojący - wady i zalety

Inwestycja Diamentowe osiedle czy na osiedlu Starosielce to bardzo dobry wybór, ponieważ okolica jest spokojna i przyjazna. Na popyt wpływać może jednak oddalenie od centrum oraz miejsca pracy. Nawet ekskluzywny dom może szybko nie znaleźć najemcy. Nieruchomość szybciej się zwróci, gdyż ceny wynajmu sięgają nawet 5000 zł miesięcznie. Warto również urządzić pokój jako biuro, ponieważ można znaleźć najemcę wśród przedsiębiorców, a ci chętniej wybierają adres domu niż mieszkania.

Do zalet należy funkcjonalność. Powierzchnia działki jest większa, co pozwala urządzić zielony ogród i postawić prywatny garaż. Szukajmy przestronnego domu. Pozwoli on dowolnie zaaranżować różne przestrzenie i daje sporo możliwości. Luksusowy dom to dla wielu interesująca propozycja.

Mieszkania i domy na sprzedaż w Białymstoku - na to zwróć uwagę

Na rynku pierwotnym i wtórnym jest wiele różnych nieruchomości. Przed zakupem zwróć uwagę na stan obiektu, w tym murów i instalacji, a w przypadku nowych, na wykończenie, czy jest to np. stan deweloperski surowy zamknięty. Od tego zależy koszt dalszych inwestycji, które będzie trzeba poczynić, aby najemcy chcieli wynajmować dom czy mieszkanie, a nabywcy je odkupić. Przełoży się on także bezpośrednio na wartość obiektu.


 
 

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok