Jaki prezent dla 9-latka spełni jego oczekiwania?

[Artykuł sponsorowany]

13.09.2023, 12:03, akt. 12:06


Jaki prezent dla 9-latka spełni jego oczekiwania?
Jaki prezent dla 9-latka spełni jego oczekiwania?

Zakup prezentu dla dziecka jest po pierwsze dużym wyzwaniem dla dorosłego, po drugie zaś często niemałym ryzykiem. Z problemami można się spotkać, gdy chodzi przede wszystkim o grupę młodych ludzi, którzy wchodzą w okres dojrzewania. To trudny okres zarówno dla nich samych, jak i bliskich. 

Dlatego, aby podarować 9-latkowi trafiony upominek, dobrze jest poświęcić czynności nieco więcej czasu. Kreatywny prezent dla chłopca w wieku 9 lat, musi przede wszystkim wpisywać się w zakres jego zainteresowań i hobby. Należy przy tym pamiętać, że dziecko w tym wieku na bieżąco śledzi aktualne trendy, w związku z czym obszar upodobań ewoluuje, a indywidualne preferencje często ulegają zmianom. Jaki prezent dla 9-latka powinien spełnić jego oczekiwania?

Jak wybrać idealny prezent dla 9-letniego chłopca?

Chłopiec w wieku dziewięciu lat chce, aby traktowano go jako 'osobę', a nie tylko 'dziecko'. Wyraźnie stara się zaznaczyć bliskim swoją samodzielność i umiejętność radzenia sobie z codziennością. To właśnie w tym okresie odnosi pierwsze sukcesy, kreuje marzenia i wizje przyszłości. 9-latek kształtuje osobowość poprzez kontakt już nie tylko z rodziną, ale i ze szkolnym towarzystwem. Interesuje się najnowszymi trendami zasłyszanymi wśród znajomych lub z internetu. Zatem wybierając prezent dla chłopca, warto zwrócić uwagę na obszar zainteresowań dziecka.

Czym się interesuje 9-latek?

Oczywiście każdy 9-latek jest inny. Na kształtowanie jego osobowości ma wpływ wiele czynników, niemniej zazwyczaj chłopiec w tym wieku ma bardzo energiczne usposobienie oraz co najważniejsze, chęć odkrywania i poznawania świata. Często spędza czas na świeżym powietrzu, uprawiając sport lub też odwrotnie, grając w gry komputerowe w domu. Dlatego, aby znaleźć trafiony i fajny prezent, warto przyjrzeć się bliżej jego codzienności. Jeśli w kręgu zainteresowań znajduje się sport, dobrze jest wybrać na oryginalny prezent gadżet z tej dziedziny. Poza tym chłopcy często traktują bohaterów filmów, książek lub gier jako pewnego rodzaju wzory do naśladowania. W tym wypadku świetnym prezentem mogą się okazać zabawki typu kreatywne figurki, postaci lub też gadżety z wizerunkiem superbohatera. Natomiast rozwiązaniem dla najmłodszych fanów technologii, będą np. gry komputerowe.

Na jaki prezent dla 9-latka się zdecydować? Lista sprawdzonych pomysłów

Pomysły na prezenty dla 9-latka nie zawsze muszą być niestandardowe. Być może idealnym prezentem dla chłopca okaże się książka albo zestaw komiksów. I tak warto sprawdzić czy w jego kolekcji ulubionych powieści nie brakuje np. którejś z części przygód uwielbianego przez dzieci Harrego Pottera. Popularność bohatera stała się również inspiracją dla producentów zabawek. Na stronie https://www.mediaexpert.pl/szukaj-harry-potter-zabawki można znaleźć mnóstwo oryginalnych konceptów na upominki z Potterem w roli głównej jak chociażby gry komputerowe, planszowe, a nawet puzzle 3D. Licencją objęte zostały także rozwijające wyobraźnię przestrzenną, klocki lego z motywem młodego czarodzieja. Na stronie dostępne są również gadżety związane ze światem magii w tym podstawowe narzędzie pracy czarodzieja, czyli różdżka.

Chcąc wybrać prezent dla 9-latka należy skupić się zwłaszcza na jego aktualnych potrzebach i zainteresowaniach. Niezależnie od okazji, upominek musi wpisywać się w oczekiwania chłopca i być sposobem na spędzanie wolnego czasu.


 
 

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok