Paweł Chomczyk pierwszym laureatem nagrody "Srebrnego Kciuka" przyznawanej przez białostockich dziennikarzy

autor: Olga Gordiejew

29.12.2019, 07:22, akt. 11:13

Aktor Paweł Chomczyk jest pierwszym laureatem nagrody "Srebrnego Kciuka" przyznawanej przez białostockich dziennikarzy.


fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Paweł Chomczyk pierwszym laureatem nagrody "Srebrnego Kciuka" przyznawanej przez białostockich dziennikarzy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Kapituła uznała go za wyróżniającą się osobowość twórczą w sezonie 2018/2019. Aktor zabłysnął w nim przede wszystkim tytułową rolą w spektaklu "Don Kichot" w reżyserii Konrada Dworakowskiego.

Stworzył kreację wyrazistą, pełną humoru. Wyróżniał się sceniczną energią i wyobraźnią artystyczną. Paweł Chomczyk odbierając wyróżnienie w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok nie krył wzruszenia i radości.

- Cieszę się, że takie wyróżnienie jest przyznawane na lokalnym podwórku - mówił aktor. Dziękował Dagmarze Sowie z którą współtworzy Grupę Coincidentia i stworzył Siedlisko Kultury w Solnikach.

Paweł Chomczyk jest absolwentem białostockiej Akademii Teatralnej. Od początku swojej pracy wybrał niezależność artystyczną. Nigdy nie związał się z żadnym teatrem instytucjonalnym.

Pomysł nagrody "Srebrny Kciuk" zrodził się w redakcji "Kuriera Porannego". W kapitule "Srebrnego Kciuka" zasiadali także dziennikarze Polskiego Radia Białystok, TVP 3 Białystok, przedstawiciel Wydziału Sztuki Lalkarskiej ATB oraz portalu BiałystokOnline.

Kapituła wyłoniła laureata "Srebrnego Kciuka" oceniając świadomość w budowaniu roli, wiarygodność budowanej postaci na scenie, energię aktorską przepływającą na widza, budowanie relacji z partnerem na scenie, umiejętność bycia plastycznym, korygowania błędów, sprawności fizycznej, dykcji i kreatywności w tworzeniu postaci.

Prace Kapituły nagrody "Srebrny Kciuk" będą kontynuowane w sezonie 2019/2020.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Solniki 44 - twórcze centrum świata Grupy Coincidentia


Maleńkie siedlisko pod Zabłudowem w środku lasu staje się sceną dla artystów, przygodą dla widzów i miejscem spotkań ludzi zarażonych kulturalnym "bakcylem".Tropem urody polskich miasteczek podążają Beata i Paweł Pomykalscy


85 urokliwych miast i miasteczek, a w nich: niesamowite historie z magnatami, czarownicami, a nawet słonicą i diabłami w rolach głównych.W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej otwarto wystawę "Polska tkanina dwuosnowowa"


To okazja by zobaczyć jak zmieniały się tkaniny dwuosnowowe na przestrzeni kilku wieków, jakie wzory i kolory cieszyły się uznaniem naszych przodków. W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej otwarto wystawę "Polska tkanina dwuosnowowa". Zobaczymy na niej około 60 dywanów.Wystawa zbiorowa w Galerii im. Tamary Sołoniewicz w Narewce


W Galerii im. Tamary Sołoniewicz w Narewce otwarto międzynarodową wystawę zbiorową.Ostatnie dni międzynarodowego festiwalu WERTEP


To dwa ostatnie dni na spotkanie z teatrem i sztuką - dziś (07.08) międzynarodowy festiwal teatralny WERTEP zagości w Hajnówce, a w poniedziałek (08.08) można spędzić cały dzień na oglądaniu przedstawień w Bielsku Podlaskim.W Książnicy Podlaskiej można oglądać wystawę "Aktywna kultura pamięci – Kobiece doświadczenie obozu koncentracyjnego”


70 unikatowych prac plastycznych, które przywołują kobiece doświadczenie obozu koncentracyjnego, można od środy (03.08) oglądać w Galerii Parter w Książnicy Podlaskiej.Wakacyjne atrakcje w Augustowie


AugustOFF Live Festiwal, Pływanie na byle czym "Co ma pływać nie utonie" z Polskim Radiem Białystok, Granie w Bramie - to tylko część wakacyjnych atrakcji, które czekają na nas w Augustowie.Orfeusz za najlepszy tom poetycki roku 2021 trafił do Zbigniewa Macheja


Gala wręczenia nagród odbyła się w sobotę (31.07) na przepięknie położonej, plenerowej scenie przy Muzeum w Praniu. Orfeusz za najlepszy tom poetycki roku 2021 trafił do Zbigniewa Macheja za tom 2020.Tegoroczna laureatka Fryderyka prof. Lilianna Stawarz wystąpi w Białymstoku


Tegoroczna laureatka Fryderyka - najważniejszej polskiej nagrody muzycznej - prof. Lilianna Stawarz wystąpi w niedzielę (31.07) z recitalem w Białymstoku.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Marcin Kozłowski
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Grzegorz Pilat
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

REKLAMA
NIE TEATR

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok