Najbliżsi i przyjaciele pożegnali poetę Henryka Gałę

22 lutego 2020

Najbliżsi i przyjaciele pożegnali poetę Henryka Gałę, fot. Adam Dąbrowski
Najbliżsi i przyjaciele pożegnali poetę Henryka Gałę, fot. Adam Dąbrowski

Najbliżsi i przyjaciele pożegnali poetę Henryka Gałę - relacja Doroty Sokołowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Przyjaciele, znajomi, sąsiedzi, byli współpracownicy - najpierw spotkali się w domu poety, z widokiem na opiewaną wielokrotnie w jego twórczości Narew, potem na miejscowym cmentarzu.

Aktorzy z założonego przez Henryka Gałę Teatru Lalki i Aktora w Łomży czytali jego wiersze, zagrali muzycy z Filharmonii Kameralnej, która także zawdzięcza jemu swoje powstanie. Poetę żegnali także jego byli współpracownicy z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, MDK-DŚT i redakcji tygodnika "Kontakty". Towarzystwo Przyjaźni Ziemi Łomżyńskiej i strażacy z drozdowskiej OSP wystawili poczty sztandarowe.

Specjalnie na ten pogrzeb przyjechał były wicewojewoda łomżyński Kazimierz Cłapka, który ponad 40 lat temu był sprawcą przeprowadzki Henryka Gały z Wrocławia nad Narew, zabrakło tylko delegacji jakichkolwiek władz samorządowych miasta, dla którego zrobił tak wiele.

"Poeta odchodzi, ale nie umiera, bo zostaje w swojej spuściźnie i w naszej pamięci" – powiedziała nad grobem ojca Aleksandra Pourer, dziękując uczestnikom ostatniego spotkania z Henrykiem Gałą.Na kanale YouTube Akademii Teatralnej można oglądać studencką dobranockę "Nazywam się Miś”

Link do nagrania dobranocki na uczelnianym kanale YouTube znajdziemy na fanpage’u Akademii Teatralnej na Facebooku. Będzie aktywny do 9 kwietnia do godz. 19:30.Co w czasie pandemii koronawirusa robią białostoccy artyści?

W czasach kiedy wszystkie instytucje kultury są pozamykane, sprawdzamy co robią białostoccy artyści.Znamy laureatów nagrody literackiej "Hliniany Wiales"

"Hliniany Wiales" to najstarsza niezależna nagroda literacka na Białorusi. Przyznawana jest od 1993 roku za najlepszą zdaniem jury książkę w języku białoruskim.Galeria Slendzińskich i pierwszy wirtualny wernisaż

Nietypowa forma uczestnictwa w kulturze czyli internet i dobre łącza - do tego już się przyzwyczailiśmy. Ale białostocka Galeria Slendzińskich poszła dalej i zaprosiła na pierwszy wirtualny wernisaż.Czy literatura ma rzeczywiście moc kształtowania osobowości i życia?

Czy to jedynie fake news bibliotek, księgarni, pisarzy i polonistów?"Pod słońcem" - poruszająca saga o ludziach, którym przyszło żyć w trudnych czasach

Zachwyt wzbudza najnowsza powieść Julii Fiedorczuk – nominowanej m.in. do "Nike” za "Nieważkość".

Jak zmieniło się nasze życie w czasach zarazy? Projekt białostockich socjologów

Poszukują odpowiedzi na pytanie jak bardzo zmieniły się codzienne doświadczenia ludzi w czasach epidemii wirusa. Białostoccy socjologowie rozpoczęli projekt pod nazwą "Pandemia Stories PL".Weekendowe tourne'e z kulturą - spektakle online i warsztaty

Czeka nas duża dawka kultury online na weekend.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok