Jan Leończuk świętuje 70. urodziny i 50-lecie pracy twórczej

24 czerwca 2020

Jan Leończuk, fot. Krzysztof Kurianiuk
Jan Leończuk, fot. Krzysztof Kurianiuk

Dwa tomy poezji Jana Leończuka wydała Książnica Podlaska w Białymstoku - relacja Doroty Sokołowskiej

Radość życia - wystawa fotografii Anny Worowskiej - relacja Doroty Sokołowskiej

Bożena Bednarek o Janie Leończuku

Krzysztof Kurianiuk o Janie Leończuku

Z Jolantą Gadek rozmawia Dorota Sokołowska

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


- W naszym programie mówiliśmy o zasługach jednego z najciekawszych poetów Podlasia oraz wkładzie Jana Leończuka w rozwój Książnicy Podlaskiej, której szefował ponad dwadzieścia lat - przypomina obecna dyrektor Książnicy Jolanta Gadek.70 lat Jana LeończukaMiejsce miała też prezentacja specjalnego wydawnictwa „Poezje zebrane 1973-2019”. Dwutomowe dzieło jest przede wszystkim zbiorem wierszy Jana Leończuka. 

Promocji towarzyszyła prezentacja filmów o Janie Leończuku oraz wernisaż fotografii Anny Worowskiej. Wystawę "Radość życia" można oglądać w Książnicy Podlaskiej, w Galerii Parter.

Wieczorem w kościele pod wezwaniem Św. Kazimierza Królewicza odbyła się msza święta w intencji jubilata, a po niej koncert organowy.

Jan Leończuk jest związany z Polskim Radiem Białystok od prawie trzydziestu lat. Prezentował na naszej antenie cotygodniowe felietony „Z zapiśnika Jana Leończuka”Katarzyna Droga

Z Katarzyną Drogą rozmawiamy o książce "Doktor Irka. Wojna, miłość i medycyna".Koniec Slow Festu – czyli w którym kierunku zmierza festiwal na Podlasiu?

W Supraślu kończy się już tegoroczna edycja Slow Fest Festiwalu.Jacek Raginis-Królikiewicz

Z Jackiem Raginisem-Królikiewiczem rozmawiamy o filmie "Inspekcja".Festiwal niezależnych twórców - LasFest

Przed nami artystyczna przygoda w środku lasu, czyli festiwal niezależnych twórców LasFest organizowany przez Grupę Coincidentia w Siedlisku Kultury Solniki 44.Marek Pióro o swojej książce "Trele na morelach. O czym ptaki śpiewają, świergocą i pimpilą"

Głosy ptasie są tak różnorodne, że opisujemy je przy pomocy kilkudziesięciu określeń: cektanie, ćwierkanie, gwizdanie, kwilenie, szczebiotanie, świergotanie, świrowanie, świstanie, czyrkanie, ćwikanie, ćwirzenie, pitpilitanie czy pimpilenie, strykanie, skrzekotanie, czy ciurkanie.Jaki będzie nowy sezon Teatru Wierszalin? Rozmowa z Piotrem Tomaszukiem

Aktorzy i dyrektor Teatru Wierszalin musieli w tym roku przewartościować rodzaj kontaktu z widzami i na nowo poszukiwać dla siebie odbiorców.Nowa muzyczna płyta chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej

Muzyka Stanisława Moniuszki rozbrzmiewa w salach prób Opery i Filharmonii Podlaskiej.Projekt "SIĘ KRĘCI" - jak uczyć się rapować?

Piszą teksty, rapują, nagrywają teledyski i dzięki temu budują poczucie własnej wartości."Kruchość. Sonetti a corona" Krystyny Koneckiej - poezja pisana w czasie pandemii

"Kruchość. Sonetti a corona", wydane przez Polski Fundusz Wydawniczy w Kanadzie powstały w momencie, kiedy musieliśmy zamknąć się w domach, przed ogólnoświatową epidemią. Najpierw był jeden wiersz, a potem spotkanie i impuls.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Marcin Kozłowski
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Grzegorz Pilat
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok