Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Krzysztof Koniczek obchodzi swój jubileusz 65-lecia
Jest nie tylko znanym malarzem, ale także autorem pszczółki-maskotki towarzyszącej drużynie Jagielloni, licznych murali, płyt, czy plakatów "Jesieni z Bluesem". Krzysztof Koniczek obchodzi swój jubileusz 65-lecia.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Jest nie tylko znanym malarzem, ale także autorem pszczółki-maskotki towarzyszącej drużynie Jagielloni, licznych murali, płyt, czy plakatów "Jesieni z Bluesem". Krzysztof Koniczek obchodzi swój jubileusz 65-lecia.
Dorota Sokołowska postanowiła, więc porozmawiać z nim nie tylko o malarstwie, ale także o miłości do bluesa i "Jesieni z Bluesem".
Krzysztofa Koniczka można spotkać przy ul. Kilińskiego w Białymstoku, na najnowszej wystawie w Galerii Marszand. Obok dużych obrazów olejnych są cykle rysunków "Lawowanie kawą".
Chociaż w filmie tym oglądamy głównie piękny ogród i bawiące się dzieci, “Strefa interesów” to obraz, który nie jest łatwy w odbiorze. Jest to bowiem opowieść z piekła rodem, pokazująca kilka lat z życia Rudolfa Hössa - komendanta obozu koncentracyjnego Auschwitz, w którym podczas II wojny światowej zamordowano co najmniej milion 100 tysięcy osób (chociaż liczby te...
pisarz, pasjonat historii regionalnej i prasy międzywojennej
Jaki jest związek słuchanie radia z zażywaniem środków odurzających i popełnianiem przestępstw? To okaże się przy okazji książki Marcina Halickiego "W oparach eteru. Opowieść o kryminalnej przeszłości Suwalszczyzny, czyli co kto komu ukradł, co przemycał i dlaczego zabił. Historie sprzed wieku".
To czas kiedy mogą pokazać wszystko czego nauczyli się w szkole i najchętniej mówią o tym co jest dla nich ważne. Studenci białostockiej Akademii Teatralnej przygotowują spektakl dyplomowy "Dziewczyno, takie konfundujące" w reżyserii Weroniki Szczawińskiej.
Wirtuoz harmonijki ustnej, współzałożyciel Kasy Chorych, wielka osobowość sceniczna, wybitny muzyk Ryszard Skibiński ma w Białymstoku swój mural. Jego wizerunek zdobi ścianę bloku przy ulicy Broniewskiego 7 w Białymstoku.
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?”- cytatem z Mickiewiczowskich Dziadów studenci wydziału filologicznego wraz z Klubem Humanistów zaprosili nas przed 1 listopada na Wielkie Dziadowisko na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku.
"Podobno zawsze płakałem, będąc kilkulatkiem, gdy odwiedzali nas w domu ciocia i wujek. A jako, że nie mieli jeszcze wtedy dzieci, a bardzo chcieli mieć, wszystko stawało się jasne: rzucali na mnie urok i mieli "złe oczy". Chyba z tego powodu nie jeździliśmy później do szeptuchy w Orli, raczej z powodu "przestrachu", którego doznałem po tym, jak się...
Ahoj! Jeszcze tylko dziś spotkanie z językiem czeskim i próba zrozumienia czym jest ta intrygująca kultura. Dni Czeskie w Nie Teatrze to wspólne świętowanie czeskiej kultury, odkrywanie jej na nowo i czerpanie radości z poznawania tego, co inne, a jednocześnie bliskie - piszą organizatorzy.
W niedzielę (27.10) zaczyna się wyjątkowy Festiwal Sztuk Dawnych im. Izabeli Branickiej . Ma być platformą prezentacji kultury, sztuki i muzyki dawnej w nawiązaniu do świetności kulturalnej Wersalu Północy jak zwano wyjątkową rezydencję białostocką Hetmana W.K. Jana Klemensa Branickiego i jego żony Izabeli Branickiej z Poniatowskich.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz