Premiera spektaklu dyplomowego studentów Akademii Teatralnej "Darwin albo dzieci ewolucji" [zdjęcia]

autor: Olga Gordiejew

13.03.2021, 12:15, akt. 14.03.2021, 09:57

To opowieść o znaczeniu wiedzy i nauki w życiu, ale też o pasji i wierności własnym przekonaniom. Na szkolnej scenie Akademii Teatralnej w Białymstoku w sobotę (13.03) miała miejsce premiera spektaklu dyplomowego studentów "Darwin albo dzieci ewolucji".


"Darwin albo dzieci ewolucji" - spektakl dyplomowy w Akademii Teatralnej, fot. Joanna Szubzda
"Darwin albo dzieci ewolucji" - spektakl dyplomowy w Akademii Teatralnej, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Spektakl dyplomowy studentów Akademii Teatralnej "Darwin albo dzieci ewolucji" - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Spektakl to historia inspirowana życiem młodego geologa Karola Darwina, który odkrył, że świat, w który dotąd wierzyli ludzie, nie jest takim, jakim chcieliby go widzieć. Ale nie jest to klasyczna biografia - zapewnia autor dramat Łukasz Zaleski.

Studenci IV roku białostockiej filii Akademii Teatralnej w Warszawie wyruszają w swoją własną podróż. Na drodze spotkają gadające małpy, kultową piosenkarkę i pracownicę nieistniejącego Narodowego Muzeum Historii Naturalnej i Mniej Naturalnej im. Karola Darwina w Białymstoku. 

Będą śpiewać, tańczyć, z najgłębszych magazynów wyciągną zapomniane lalki. Ale przede wszystkim sięgając po teorię ewolucji Darwina młodzi ludzie chcą opowiadać o tym, co jest dla nich ważne współcześnie - podkreśla reżyserka spektaklu Magdalena Miklasz. Będą pytać: jak pogodzić rzeczy, których pogodzić się nie da, jak uwierzyć w to, co przekracza granicę ich wyobraźni oraz przede wszystkim - jaki jest sens tej podróży.

Premiera spektaklu "Darwin abo dzieci ewolucji" w sobotę i niedzielę (13, 14.03) o godz. 18:00.

Przedstawienie będzie można oglądać również od wtorku do przyszłej niedzieli (16-21.03), codziennie o 18:00. Bilety rezerwujemy wcześniej telefonicznie. Informacje dla widzów można znaleźć na stronie internetowej.Przeczytaj, zanim skomentujesz

Dominik Sołowiej poleca serial "Eric"


To jeden z najbardziej wyrazistych współczesnych aktorów - człowiek, który jest w stanie zagrać dosłownie wszystko: szalonego detektywa, szpiega albo smoka. Wyróżnia go oryginalna aparycja oraz niski, hipnotyczny głos. Czy wiecie Państwo, o kim mówię? To oczywiście Benedict Cumberbatch - artysta, którego oglądać mogliśmy m. in. w serialu o Sherlocku Holmesie, w thrillerze...Trwa XVII Festiwal "Zachor - Kolor i Dźwięk"


To wydarzenie od lat przypomina białostoczanom o żydowskiej tradycji i kulturze miasta. Rozpoczął się XVII Festiwal "Zachor - Kolor i Dźwięk".W białostockiej Galerii Marchand można oglądać "Symptomy sztuki”


Wszyscy artyści, których obrazy prezentowane są na ścianach Galerii Marchand to lekarze. Dziesięcioro artystów amatorów pokazuje swoje prace pod szyldem "Symptomy sztuki” - na wzór symptomów (jak to się mawia w medycynie) manifestacji klinicznych.Trwają Barokowe Ogrody Sztuki - jedną z obleganych atrakcji była podróż do Tykocina


Trwają Barokowe Ogrody Sztuki, od siedmiu lat organizowane przez Dom Kultury Śródmieście, które mają nam uświadomić, że żyjemy w miejscu, w którym stoi Pałac, a w nim dwa i pół wieku temu działa się nie tylko historia, ale i sztuka.W małych miejscowościach dzieje się wielka kultura - tak jest np. we wsi Dubno


W małych miejscowościach dzieje się wielka kultura. Są spotkania, premiery sztuk, powstają lokalne muzea. We wsi Dubno mieszkańcy miejscowości powrócili wspomnieniami do mieszkającego tam kiedyś malarza-prymitywisty Tymoteusza Muśko.Za nami jedenasta edycja konkursu imienia Anny Markowej


Jak opowiadają świat młodzi poeci i pisarze? Można było usłyszeć na gali jedenastej edycji konkursu imienia Anny Markowej.W Centrum Zamenhofa w Białymstoku można poznać historię Alicji Szataginowej


To druga wystawa w nowym cyklu mikrohistorii w białostockim Centrum Zamenhofa.Profesjonaliści i hobbyści spotkali się na IV Niezwykłych Spotkaniach Fotograficznych "Zbliżenia"


To już czerwcowa tradycja. W sobotę (15.06) profesjonaliści i hobbyści spotkali się we wsi Pokośno na IV Niezwykłych Spotkaniach Fotograficznych "Zbliżenia".W Centrum Zamenhofa w Białymstoku otwarto wystawę "Pies w tulipanach"


Tę wystawę stworzono z myślą o dzieciach, które są ciekawe świata - tego prawdziwego i tego zmyślonego.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota SokołowskaKoncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok