"Lasoterapia" Katarzyny Simonienko

21.03.2021, 09:58, akt. 10:00

Czym zwykły spacer w lesie różni się od kąpieli leśnej czy lasoterapii?


źródło: archiwum prywatne Katarzyny i Kamila Simonienko
źródło: archiwum prywatne Katarzyny i Kamila Simonienko


0:00
0:00
Z Katarzyną Simonienko rozmawia Andrzej Bajguz | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

"W miarę rozwoju technologii i zdobyczy cywilizacyjnych zaczynamy zdawać sobie sprawę z oddalania się od świata natury i budzi to nasz niepokój. Pragniemy powrotu do bliskości z przyrodą" - pisze w swojej wydanej właśnie książce "Lasoterapia" psychiatra i przewodnik Białowieskiego Parku Narodowego Katarzyna Simonienko z Białegostoku. 

Czym zwykły spacer w lesie różni się od kąpieli leśnej czy lasoterapii? Jakie są tego efekty? O tym z Katarzyną Simonienko rozmawiał Andrzej Bajguz.Przeczytaj, zanim skomentujesz

Zbliża się "Art Weekend" - w Białymstoku będą spektakle teatralne, taneczne i koncerty


Spektakle teatralne, taneczne i koncerty, które podejmują tematy związane z człowiekiem i emocjami dotykającymi każdego z nas. Nie zabraknie też aktualnych odniesień artystycznych do obecnej sytuacji na Białorusi i Ukrainie - tego wszystkiego możemy się spodziewać podczas trzeciej edycji "Art Weekend-u" w Białymstoku.Na spotkaniu w Białymstoku Adam Siemieńczyk postanowił wyróżnić medalami osoby, które działają na rzecz popularyzacji poezji


Poezja nie rodzi się na salonach, ale na nich bywa - to hasło przyświeca spotkaniom poetyckim, których kreatorem jest Adam Siemieńczyk. Na co dzień mieszka w Londynie, gdzie również aktywizuje ludzi do poetyckiej współpracy. Na spotkaniu w Białymstoku postanowił wyróżnić medalami osoby, które działają na rzecz popularyzacji spotkań z wierszem w tle.Za tydzień premiera nowego spektaklu Grupy Coincidentia - "Invisible"


To ma być laboratorium rzeczy niewidzialnych. Teatralny eksperyment, ukierunkowany na dowiedzenie nieudowodnionych dotychczas tez związanych z rzeczami, bytami, procesami, których nie da się dostrzec gołym okiem.Dominik Sołowiej poleca serial "Gypsy"


Wszyscy wiemy, że zdrowie psychiczne jest równie ważne, co dobra kondycja i umięśniona, szczupła sylwetka. Niestety pójście do psychologa, psychiatry lub psychoanalityka wciąż jest dla niektórych wstydliwą ostatecznością, o której nie chcemy mówić publicznie, bojąc się napiętnowania i wykluczenia."Anne z Zielonych Szczytów" - nowe tłumaczenie "Ani z Zielonego Wzgórza" - czy to zamach na klasykę?


Autorka nowego tłumaczenia tej książki dostała anonim, że niszczy więzi między babciami, matkami i córkami. Czy zatem wersja "Anne z Zielonych Szczytów" (w oryginale "Anne of Green Gables"), a nie jak do tej pory "Ania z Zielonego Wzgórza", to zamach na klasykę?Teatr Wierszalin realizuje projekt Objazd Mickiewiczowski


Teatr Wierszalin realizuje projekt Objazd Mickiewiczowski wzorem "Reduty”. Nawiązuje do idei upowszechniania teatru i kultury polskiej, jaka przyświecała wyprawom organizowanym w dwudziestoleciu międzywojennym przez Redutę - pierwsze polskie laboratorium teatru.Jan Miłosz Zarzycki został laureatem prestiżowej nagrody Muzyczny Orzeł w kategorii "dyrygent"


Jan Miłosz Zarzycki - dyrektor artystyczny Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży został laureatem prestiżowej nagrody Muzyczny Orzeł w kategorii "dyrygent".Teatr Lalki i Aktora w Łomży ma już 35 lat


Wszystko zaczęło się od - szalonego - jak się wówczas wielu ludziom wydawało - pomysłu poety Henryka Gały, żeby w Łomży stworzyć teatr lalek.W jakim stopniu gust muzyczny zależy od wykształcenia?


Kto głównie słucha dziś disco polo, a kto muzyki poważnej i jazzu? Jakie grupy społeczne preferują rap, rock, pop i czy Modern Talking lubimy niemal wszyscy? W jakim stopniu gust muzyczny zależy od wykształcenia?
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Marcin Kozłowski
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Grzegorz Pilat
Dorota SokołowskaREKLAMA
BAJM OiFP

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok