Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Muzeum Pamięci Sybiru zaprezentowało system przewodnika multimedialnego
To ma być najnowocześniejsza wystawa w tej części Polski i Europy.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Na ponad 2 000 m2 powierzchni wystawienniczej znajdziemy ponad 150 gablot, kilkadziesiąt projektorów i blisko 100 urządzeń audio. Wykorzystano w nich ponad 1000 sekund filmów, kilkaset sekund animacji i sześć tysięcy sekund nagrań dźwiękowych. Mamy też kilkaset punktów interaktywnych w kioskach.
Muzeum Pamięci Sybiru to przede wszystkim miejsce autentycznych emocji. Na 135 dni przed otwarciem muzealnicy pokazali dziennikarzom multimedia wspierające ich pracę i uatrakcyjniające zwiedzanie.
Aplikacja Muzeum Pamięci Sybiru już jest dostępna, można ją bezpłatnie pobrać do swojego smartfona.
A oficjalne otwarcie Muzeum - 17 września 2021 r.
Z kolei już za tydzień - 15 maja, z okazji Nocy Muzeów - pojawi się nowa strona internetowa placówki, na której m.in. od sierpnia będziemy mogli kupić bilety wstępu do muzeum.
Wszystko zaczęło się od warsztatów, ale najpierw była pasja. Efektem są podcasty przygotowywane przez młodzież pod kierunkiem dwóch koordynatorek - Marty Małeckiej-Dobrogowskiej i Marty Rogalewskiej z projektu Młodzieżowego Uniwersytetu Edukacji Realnej.
"Dzisiaj pójdziemy na wycieczkę, pokażę Wam bagno, to jest tak ziemia, która wciąga" - takie... wciągające zdanie usłyszał od nauczycielki jeszcze w przedszkolu Tomasz Kłosowski. Do tego literatura przygodowa i zainteresowanie przyrodą doprowadziło go, wraz z bratem Grzegorzem, do wydawania własnych książek o naturze.
Przyroda w najdrobniejszym detalu - tak w skrócie można opisać niezwykłą wystawę zdjęć Magdaleny Właszek.
Można już wejść do ogrodu skrytego za budynkiem Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki. To samo centrum, tu bije gorące serce rozgrzanego wiosną miasta, a sama przestrzeń jest zielona i... zastawiona rzeźbami Stanisława Ostaszewskiego.
Chór kameralny MediCoro świętuje jubileusz 15-lecia działalności. Zespół skupia lekarzy - miłośników śpiewu chóralnego.
W Tykocinie nie mogliśmy nie zajrzeć na wystawę do Muzeum Podlaskiego, gdzie prezentowana jest teka artystyczna Ryszarda Rogali.
Każdy z tych spektakli niósł inną opowieść i inne emocje. Ich osią była ekspresja i wdzięk. Powoli dobiega końca 20. edycja festiwalu tańca współczesnego w Białymstoku - Kalejdoskop.
Galeria Arsenał stała się wytwórnią sztuki. A może kurnikiem, gdzie artyści wysiadują sztukę, czyli jajka? To przewrotne określenie wymyśliły dzieci, pracujące na przeciekawej wystawie otwartej w Dniu Dziecka.
Któż z nas nie czytał „Zemsty”? To klasyk nad klasykami, jedna z najzabawniejszych polskich komedii pióra niekwestionowanego mistrza humoru, Aleksandra Fredry.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz