9. Targi Książki i festiwal "Na pograniczu kultur" w Białymstoku

24.04.2022, 08:44, akt. 09:28

Rzeka ludzi ciągnęła na białostocki stadion miejski, choć tym razem nie grała tam Jagiellonia. To byli miłośnicy książek, którzy w ten sposób chcieli okazać swoją radość, że po dwuletniej pandemicznej przerwie wreszcie można wziąć do ręki książkę, wybraną spośród tysięcy innych prezentowanych na Targach Książki.


Targi Książki w Białymstoku 2022, fot. Joanna Szubzda
Targi Książki w Białymstoku 2022, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Sylwią Chutnik rozmawia Andrzej Bajguz | Pobierz plik.


0:00
0:00
Z Katarzyną Bondą rozmawia Dorota Sokołowska | Pobierz plik.


0:00
0:00
Z Grzegorzem Kasdepke i Justyną Bednarek rozmawia Olga Gordiejew | Pobierz plik.


0:00
0:00
Z Piotrem Dobrołęckim z Polskiej Izby Książki rozmawia Dorota Sokołowska | Pobierz plik.


0:00
0:00
9. Targi Książki w Białymstoku - relacja Doroty Sokołowskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na targach można porozmawiać z wydawcami, pouśmiechać się na spotkaniach autorskich, otrzeć o siebie torbami wypełnionymi lekturą, jednym słowem - być w świecie wypełnionym wyobraźnią i słowami. 

Targi książki przypadły dokładnie w Światowy Dzień Książki - 23 kwietnia po raz kolejny obchodziliśmy je na całym świecie. Święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Zachęcamy wszystkich, którzy lubią czytać książki, by podzielili się ze swoimi przyjaciółmi swoimi fascynacjami książkowymi, zorganizowali wspólne głośne czytanie, czy koleżeńską wymianę książek.


Fotorelacja z 9. Targów Książki na Stadionie Miejskim w BiałymstokuPrzeczytaj, zanim skomentujesz

Dominik Sołowiej poleca serial "Eric"


To jeden z najbardziej wyrazistych współczesnych aktorów - człowiek, który jest w stanie zagrać dosłownie wszystko: szalonego detektywa, szpiega albo smoka. Wyróżnia go oryginalna aparycja oraz niski, hipnotyczny głos. Czy wiecie Państwo, o kim mówię? To oczywiście Benedict Cumberbatch - artysta, którego oglądać mogliśmy m. in. w serialu o Sherlocku Holmesie, w thrillerze...Trwa XVII Festiwal "Zachor - Kolor i Dźwięk"


To wydarzenie od lat przypomina białostoczanom o żydowskiej tradycji i kulturze miasta. Rozpoczął się XVII Festiwal "Zachor - Kolor i Dźwięk".Trwają Barokowe Ogrody Sztuki - jedną z obleganych atrakcji była podróż do Tykocina


Trwają Barokowe Ogrody Sztuki, od siedmiu lat organizowane przez Dom Kultury Śródmieście, które mają nam uświadomić, że żyjemy w miejscu, w którym stoi Pałac, a w nim dwa i pół wieku temu działa się nie tylko historia, ale i sztuka.W małych miejscowościach dzieje się wielka kultura - tak jest np. we wsi Dubno


W małych miejscowościach dzieje się wielka kultura. Są spotkania, premiery sztuk, powstają lokalne muzea. We wsi Dubno mieszkańcy miejscowości powrócili wspomnieniami do mieszkającego tam kiedyś malarza-prymitywisty Tymoteusza Muśko.Za nami jedenasta edycja konkursu imienia Anny Markowej


Jak opowiadają świat młodzi poeci i pisarze? Można było usłyszeć na gali jedenastej edycji konkursu imienia Anny Markowej.W Centrum Zamenhofa w Białymstoku można poznać historię Alicji Szataginowej


To druga wystawa w nowym cyklu mikrohistorii w białostockim Centrum Zamenhofa.Profesjonaliści i hobbyści spotkali się na IV Niezwykłych Spotkaniach Fotograficznych "Zbliżenia"


To już czerwcowa tradycja. W sobotę (15.06) profesjonaliści i hobbyści spotkali się we wsi Pokośno na IV Niezwykłych Spotkaniach Fotograficznych "Zbliżenia".W Centrum Zamenhofa w Białymstoku otwarto wystawę "Pies w tulipanach"


Tę wystawę stworzono z myślą o dzieciach, które są ciekawe świata - tego prawdziwego i tego zmyślonego.Ukazał się album poświęcony twórczości Jerzego Grygorczuka


To artysta, który pracował w różnych materiałach – metalu, kamieniu, drewnie. "Technikę rzeźbienia w drewnie opanował znakomicie, a rodzaj stosowanej, jemu tylko właściwej polichromii, stanowi o kreatywnej inności”- czytamy w najnowszym albumie poświęconym artyście. Jerzy Grygorczuk to artysta podejmujący ciekawy dialog z odbiorcą, ale i czasem.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota SokołowskaREKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok