To widowisko przenosi widzów do świata „dawno, dawno temu”. Dla kogo warto żyć? Gdzie jest prawdziwe szczęście i co jest tak naprawdę ważne w życiu?
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Te pytania warto sobie zadawać nieustannie, pojawiają się też w spektaklu Teatru Latarnia “Kwiat paproci”.
Widowisko powstało na podstawie pięknej baśni nawiązującej do polskiej tradycji Nocy Świętojańskiej. W piątkowy (26.08) wieczór aktorzy rywalizowali z komarami o uwagę widzów na bulwarach w Supraślu.
Z twórcami "Kwiatu paproci" rozmawiała Olga Gordiejew.
A w niedzielę (28.08) ostatnia wakacyjna szansa na spotkanie z "Kwiatem Paproci" w Wasilkowie. Widowisko plenerowe rozpocznie się o zachodzie słońca, czyli o 19:29 na terenie rekreacyjnym Cypel.
Po spektaklu artyści porozmawiają z uczestnikami wydarzenia o tradycji, obrzędach i zwyczajach Nocy Świętojańskiej, a chętni widzowie będą mogli nauczyć się świętojańskich pieśni.
Po przedstawieniu będzie też potańcówka i warsztaty tańców.
Jaką polszczyzną mówią Polacy, którzy mieszkają na Wileńszczyźnie? Jak zmienia się ona pod wpływem agresji rosyjskiej na Ukrainę? Czym charakteryzuje się odmiana kresowa języka polskiego?
Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku wzbogaciła się o nową wystawę stałą. Od kilku dni oglądać można najcenniejsze obiekty, przypadkowo odkryte na strychu bożnicy Cytronów.
Grafika, kolaż, malarstwo, instalacja, performance, zawekowane słoiki. To przykładowe środki ukazujące bogactwo projektów eksponowanych w ramach niezależnej wystawy "Pod żadnym pozorem".
Święta to gorączkowy czas poszukiwania prezentów, w natłoku obowiązków szukamy ostatecznie byle czego, a przecież każdy prezent jest symbolem naszej pamięci, wyrazem miłości, że ktoś jest blisko obok nas.
Niektórzy mistrzowie kina doskonale radzą sobie z presją, jaką platformy streamingowe wywierają na współczesną kulturę (bo te przyzwyczajają nas do tasiemcowych, przydługich, przegadanych i mocno oderwanych od rzeczywistości produkcji). Tacy reżyserzy, jeśli już wrzucają coś do streamingu, to pozostają sobą, tak jak Spike Lee czy Martin Scorsese.
Karol Smaczny - aktor Teatru Wierszalin, TrzyRzecze oraz teatrów instytucjonalnych - w tym Teatru Dramatycznego i Białostockiego Teatru Lalek, arteterapeuta, absolwent, a obecnie wykładowca Akademii Teatralnej w Białymstoku otwiera w Białymstoku nowy teatr.
Przeszklony dziedziniec z nowym wejściem, nowe sale ekspozycyjne, muzealna kawiarnia i wykorzystany strych i podpiwniczenia - tak może za kilka lat wyglądać białostocki ratusz.
To opowieść o grupie młodych ludzi, którzy szukają swojej tożsamości. Odkrywają kim są, co czują i w jakich są ze sobą relacjach. W Białostockim Teatrze Lalek w niedzielę (3.12) premiera "Jamais Vu / Never Seen".
Wystawa "Chasydzi" w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku opowiada o pielgrzymkach chasydów z całego świata do miejsc w Polsce, gdzie są pochowani ich przodkowie.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz