Radio Białystok | Sport | Reprezentacja Polski U-21 gromi Estonię 4:0 - jagiellończycy bez goli [zdjęcia]

Reprezentacja Polski U-21 gromi Estonię 4:0 - jagiellończycy bez goli [zdjęcia]

autor: Robert Bońkowski

10.09.2019, 11:35, akt. 11.09.2019, 11:09

Młodzieżowa reprezentacja Polski pokonała Estonię 4:0. Po dwóch meczach zespół Czesława Michniewicza ma komplet - 6 punktów.

El. ME U-21: Polska - Estonia, fot. Sylwia Krassowska

0:00
0:00
Reprezentacja Polski U-21 gromi Estonię 4:0 - gole Płachety, Fili, Jóźwiaka i Dziczka - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.

Jagiellońskie akcenty w pierwszym składzie

Trener Czesław Michniewicz nie zaskoczył wyjściową jedenastką. Wystawił na Estończyków najmocniejszy skład jakim dysponuje. W bramce od pierwszych minut zagrał Kamil Grabara z Huddersfield, w obronie Karol Fila z Lechii Gdańsk, Sebastian Walukiewicz z włoskiego Cagliari, Jan Sobociński występujący na co dzień w ŁKS-ie i Kamil Pestka. Skrzydła obstawione Przemysławem Płachetą oraz Kamilem Jóźwiakiem, a środek pola Danielem Ściślakiem i Patrykiem Dziczkiem. W ataku zagrali piłkarze Jagiellonii Białystok: Patryk Klimala i Bartosz Bida.

Mocny początek i gol Płachety

Reprezentacja Polski bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie z Estonią. Po dobrym wejściu w mecz środkowy pomocnik Daniel Ściślak zagrał piłkę do skrzydłowego Przemysława Płachety, który strzałem w lewą stronę bramki Estończyka Ingnara Paplavskisa w 6. minucie dał prowadzenie kadrze U-21.

Reprezentacja Czesława Michniewicza nie "zdjęła nogi z gazu" i konstruowała kolejne ataki. Blisko podwyższenia wyniku w 15. minucie był  napastnik Jagiellonii Białystok Patryk Klimala. 10 minut później Patryk Klimala miał kolejną szansę, jednak tym razem dobrze z całej sytuacji wyszedł golkiper gości.

Na pierwszy groźny atak Estonii kibice na Stadionie Miejskim w Białymstoku musieli czekać aż do 42. minuty. Po błędzie defensywy reprezentantów Polski, Henri Valja stanął oko w oko z Kamilem Grabarą. W ostatniej chwili zdecydował się zagrać do partnera z ataku Kristofera Pihta, a podanie to wybił stoper kadry Czesława Michniewicza - Sebastian Walukiewicz. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Dziczek ustanowił wynik

Po przerwie Czesław Michniewicz przeprowadził pierwszą zmianę. Za kontuzjowanego Patryka Klimalę, któremu w pierwszej połowie lekarze opatrywali głowę - wszedł napastnik Paweł Tomczyk.

Reprezentacja Polski nieustannie prowadziła grę i kreowała kolejne sytuacje. Brakowało skuteczności. W 61. minucie gola mógł strzelić Bartosz Bida, który minutę później został zmieniony przez trenera Czesława Michniewicza.

W 65. minucie mocnym strzałem prawą nogą bramkarza Estonii pokonał boczny obrońca Karol Fila. Asystę przy jego golu zanotował Paweł Tomczyk.

Po wymianie kilku podań w 80. minucie gry piłka trafiła na prawe skrzydło. Po podaniu Karola Fili wynik na 3:0 podwyższył skrzydłowy Lecha Poznań - Kamil Jóźwiak. 4 minuty później czwartą bramkę mógł zdobyć Paweł Tomaczyk, lecz jego strzał głową obronił golkiper Estonii.

Oliwa zawsze sprawiedliwa. W doliczonym czasie gry z rzutu karnego 4 gola strzelił Patryk Dziczek i tym samym zamknął wynik spotkania. Reprezentacja prowadzona przez Czesława Michniewicza po meczach eliminacyjnych ma komplet - 6 punktów.

3 punkty z Łotwą

Było to drugie spotkanie eliminacyjne młodzieżowej reprezentacji Polski U-21. Pierwszy mecz drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza rozegrała na Łotwie, gdzie skromnie wygrała z Łotyszami 1:0. Bramkę wówczas strzelił Patryk Klimala, a akcję przeprowadził drugi zawodnik z Jagiellonii Białystok - Bartosz Bida.

Trudny początek Estonii

Trener Czesław Michniewicz mówił na konferencji prasowej przed meczem, że drużyna Estonii jest bardzo podobnym zespołem do drużyny Łotwy. Estonia podobnie jak poprzedni rywale Polaków - przegrała swój pierwszy mecz. Grali z Bułgarią tracąc 4 gole.

| red: rbon, sk

"Udało się przyjechać do Białegostoku mając 3 punkty na koncie, marzymy o tym, żeby wygrać kolejne spotkanie i w spokoju przygotować się do kolejnych meczów" - mówi Czesław Michniewicz.

Trening reprezentacji Polski U-21 na Stadionie Miejskim w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

9.09.2019, 20:43

Piłkarze Czesława Michniewicza trenowali Na Stadionie Miejskim w Białymstoku - na dzień przed meczem eliminacyjnym do młodzieżowych mistrzostw Europy z Estonią.

Piłkarze reprezentacji Polski u-21 mają za sobą trening w Białymstoku przed meczem z Estonią [zdjęcia, rozmowa]

7.09.2019, 15:34

W piątek (6.09) podopieczni trenera Czesława Michniewicza w pierwszym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy do 21 lat pokonali na wyjeździe Łotwę. Bramka na wagę trzech punktów padła po akcji zawodników Jagiellonii Białystok Bartosza Bidy i Patryka Klimali.

Akcja zawodników Jagiellonii dała zwycięstwo z Łotwą w eliminacjach do Mistrzostw Europy U-21

6.09.2019, 19:16

W piątek (6.09) w eliminacjach do młodzieżowych Mistrzostw Europy grała, co ważne z sukcesami, piłkarska reprezentacja Polski do lat 21. Młodzieżówka pokonała na wyjeździe Łotwę 1:0.