Radio Białystok | Gość | Czesław Michniewicz [wideo] - selekcjoner piłkarskiej reprezentacji do lat 21

Czesław Michniewicz [wideo]

selekcjoner piłkarskiej reprezentacji do lat 21

10.09.2019, 08:25, akt. 09:32

"Udało się przyjechać do Białegostoku mając 3 punkty na koncie, marzymy o tym, żeby wygrać kolejne spotkanie i w spokoju przygotować się do kolejnych meczów" - mówi Czesław Michniewicz.

Czesław Michniewicz, fot. Monika Kalicka
Czesław Michniewicz, fot. Monika Kalicka

Z Czesławem Michniewiczem rozmawia Adam Janczewski (cz. 3)

Z Czesławem Michniewiczem rozmawia Adam Janczewski (cz. 2)

Z Czesławem Michniewiczem rozmawia Adam Janczewski (cz. 1)

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce nożnej zagra dziś w Białymstoku z Estonią mecz kwalifikacyjny do mistrzostw Europy. M.in. o formę piłkarzy - także tych powołanych z Jagiellonii Białystok - Adam Janczewski pyta trenera Czesława Michniewicza.Adam Janczewski: W Polskim Radiu Białystok możemy gościć selekcjonera, ponieważ nasza młodzieżówka gra w Białymstoku z Estonią mecz kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy. Jak panie trenerze drużyna, czy wszyscy zawodnicy są zdrowi, bo to podstawa?


Czesław Michniewicz: Tak, jest 23 zawodników, było nas 24 na początku, Majewski wyjechał na zgrupowanie reprezentacji U20 do Rzeszowa - to bramkarz nasz. Mamy jeszcze dwóch pozostałych bramkarzy - Grabarę i też jest drugi bramkarz z PSG - Marcin Bułka, także daliśmy mu szansę, żeby sobie zagrał mecz, tutaj siedziałby na ławce, albo na trybunach, także skorzystaliśmy z okazji, że reprezentacja U20 gra i wyjechał. A pozostali są zdrowi, wraca do składu Płacheta, będzie brany pod uwagę do gry.


Na pozycji bramkarza to chyba najmniejszy ból głowy.


Tak, mamy 3 świetnych bramkarzy - Kamil Grabara gra wypożyczony z Liverpoolu, Bułka zagrał w PSG, Radek Majewski gra w Legii, także tutaj nie ma problemu.


Na czym skupiacie się na treningach, bo to jest nowa drużyna. Po mistrzostwach, po Euro, ze względu na wiek odeszło kilku zawodników, kilku też, całe szczęście, awansowało do pierwszej reprezentacji, także zmian i pracy jest chyba sporo.


Tak, czasu jest mało, bo zaczęliśmy zgrupowanie w poniedziałek, w piątek będzie pierwsze spotkanie. Wielu nowych zawodników, którzy jeszcze z nami nie pracowali, a my z nim też nie pracowaliśmy, także poznajemy się. Też zrobiliśmy sobie taką integrację, gdzie nowi zawodnicy musieli zaśpiewać - taki chrzest, żeby było weselej, żeby się jeszcze bardziej poznać. Także pracujemy na wielu frontach, pracujemy na boisku, pracujemy poza boiskiem, robimy odprawy, ale też dbamy o to, żeby chłopcy się dobrze między sobą czuli, stąd też właśnie taki pomysł, żeby zrobić taki chrzest tych zawodników, którzy jeszcze w reprezentacji U21 nie byli, nie grali, musieli zaśpiewać piosenkę no i było wesoło.


Jak gust muzyczny tych młodych chłopaków?


A różnie, różnie. Pomagała rzeczywiście gdzieś tam w tle muzyka z komputera przez głośniki, ale warunek był jeden, że nie można klaskać, że nie można pomagać jako publiczność, także musieli się wykazać głosem i kto za cicho śpiewał, to musiał jeszcze raz zaśpiewać. 


Jako, że chrzest był w Białymstoku, disco polo było również?


Chrzest był pod Białymstokiem, byliśmy w pięknym miejscu pod Białymstokiem, gdzie właśnie mogliśmy skorzystać z pięknej otoczki Białegostoku, gdzie tych terenów pięknych nie brakuje, było disco polo, była też troszeczkę poważniejszej muzyki, naprawdę było bardzo miło.


Wracając do spraw piłkarskich - mecz z Łotwą całe szczęście wygrany 1:0, pokazał że nasza młodzieżówka jest właśnie na tym początkowym etapie budowy, nie da się ukryć.


To był trudny mecz. Zagraliśmy z drużyną, która dopiero też powstała tak jak my, ale zagraliśmy u nich na boisku, zagraliśmy na takim boisku, można powiedzieć - osiedlowym, to też trzeba było do tego odpowiednio podejść, mocno się skoncentrować, bo my jesteśmy przyzwyczajeni, że reprezentacja gra na pięknych stadionach w Polsce, nie wszyscy mają takie piękne stadiony w innych krajach i to było też troszeczkę trudne dla nas. Ale poradziliśmy sobie, wygraliśmy mecz, to było dla nas najistotniejsze. I udało się przyjechać do Białegostoku mając 3 punkty na koncie. Marzymy o tym, żeby wygrać kolejne spotkanie i w spokoju przygotować się do kolejnych meczów.


No to w Białymstoku ten obiekt zdecydowanie lepszy.


Tak, zdecydowanie lepszy, myślę że też nie zabraknie kibiców, jest duże zainteresowanie z tego co słyszę, też sami to czujemy wychodząc na spacery, czy jadąc na trening - widzimy ile ludzi się pyta o nas, o mecz, kiedy, co i jak i tak dalej. Myślę, że będzie fajne widowisko i dla nas, i dla kibiców.


Coraz lepiej w pańskiej kadrze radzą sobie dwaj zawodnicy Jagiellonii Białystok - Patryk Klimala, Bartosz Bida. Jeden strzelił nawet bramkę, drugi też były chyba dosyć aktywny w tym meczu z Łotwą, co z pewnością cieszy kibiców w Białymstoku. Jak pan ocenia umiejętności tych chłopaków, jaki mają oni potencjał?


Zacznę od Bartka Bidy. Bartek - można przypisać mu asystę, bo po jego akcji padła ta bramka, strzelił Patryk Klimala. Żartowaliśmy z trenerem Irkiem Mamrotem - obecnym trenerem Jagiellonii, że dobrze, że takie drzwi są rozsuwane, szeroko się otwierają w Jagiellonii, żeby Klimala się zmieścił - mówię o ośrodku treningowym. Oczywiście żartowaliśmy, że strzelił bramkę, że będzie szeroko chodził. Obywaj się bardzo dobrze spisali w tym meczu, jestem bardzo zadowolony, że zagrali na takim poziomie. Liczę na to, że tu przed własną publicznością mają szansę, żeby zagrać od początku obydwaj. Zagrają podobnie, strzelą bramki, bądź będą asystować.


Czyli możemy się spodziewać, że Jagiellonia wkrótce straci tych chłopaków na rzecz kilku milionów w klubowej kasie?


Nie wiem, Jagiellonia potrafi dobrze sprzedawać zawodników za granicę i to żadna nowość w polskiej piłce. Taka jest kolej rzeczy, jak ktoś się wypromuje w kraju - wyjeżdża za granicę. Karol Świderski - nasz zawodnik U21 poprzedniej reprezentacji - też był zawodnikiem Jagiellonii, wyjechał za granicę za dobre pieniądze. Myślę, że każdy dobry zawodnik marzy o tym, żeby wyjechać do dobrego zachodniego klubu i tak też pewno będzie w przypadku Klimali i Bidy, ale myślę, że tak szybko to nie nastąpi. Oni muszą zbudować swoją pozycję w ekstraklasie, czyli zrobić wynik, czyli z Jagiellonią walka o walka o puchar, o mistrzostwo, strzelać, asystować i wtedy mają szansę wyjechać.


Mecze młodzieżówki to chyba takie dobre okno wystawowe na szczeblu międzynarodowym spotkaniu?


Tak, wielu skautów ocenia właśnie potencjał zawodników na tle innych reprezentacji. Jak graliśmy z Włochami, z Hiszpanią, czy Belgią, wcześniej z Portugalią - jeśli ktoś się sprawdza w takich meczach, to znaczy że ma duży potencjał, że poradzi sobie też w innych ligach i to najlepszy moment na promocję, bo polska liga jest taka, jaka jest. Gdzieś tam jesteśmy około 30 miejsca, jeśli chodzi o ligi w Europie i tak nikt poważnie do końca nie traktuje wyczynów w polskiej lidze, ale jak się pokażesz na szczeblu międzynarodowym, no to zachód stoi otworem.


Ten odpływ na zachód - pana jako selekcjonera młodzieżówki - cieszy czy martwi?


Cieszy, jeśli zawodnik wyjeżdża i gra, to cieszy, ale jeśli wyjeżdża i nie gra - to na pewno martwi, bo wielu zawodników ma duży problem, żeby grać i my też mamy duży problem, czy go powoływać czy nie, bo brakuje tych meczów, regularnej gry i to widać później w rozgrywkach, jak prowadzimy drużynę, że ci zawodnicy albo grają, albo nie grają. Ci, którzy grają rozwijają się, ci którzy nie grają - niestety cofają.


To w kadrze U20 było szczególnie widać, bo tam kluby nawet były, na papierze nieźle wyglądało, ale brak ogrania było widać ewidentnie.


Tak, przykład Szymańskiego najlepiej pokazuje i Kopacza. Kopacz i Szymański byli powołani do naszej reprezentacji 2 lata temu, jak ta reprezentacja poprzednia powstawała. Kopacz przez 2 lata nie grał praktycznie w ogóle nigdzie, tylko zmieniał kluby i nigdy nie zaistniał, Szymański grał przez 2 lata - dzisiaj już Szymański jest w Moskwie, a Kopacz w Górniku Zabrze. Musiał z Dortmundu uciekać, poprzez Stuttgard do Zabrza, żeby gdzieś łapać minuty. To najlepiej obrazuje, że jak grasz to się rozwijasz, jak nie grasz to się niestety zwijasz.


To wrócimy jeszcze z Europy na Podlasie. Jak się panu podoba w Białymstoku? Ma pan porównanie - w 2011 roku, przypomnijmy, był pan trenerem Jagiellonii, więc trochę zna pan miasto i okolice.


Znam miasto i okolice, bardzo dobrze tu się zawsze czuję. Imponuje mi serdeczność ludzi, nie tylko dziś, ale też wtedy jak pracowałem tutaj, czy przyjeżdżałem ze swoimi zespołami. Ludzie tutaj w Białymstoku są zupełnie inni, niż w innych częściach Polski, a wiem, co mówię - pracowałem praktycznie wszędzie - od Szczecina poprzez Białystok, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Warszawa, Łódź, w wielu miastach pracowałem, ale takiej serdeczności, otwartości ze strony - nie chcę nikogo obrazić - zwykłych ludzi, to że gdzieś tam chodzą po ulicy, zaczepiają, rozmawiają i tak dalej - to jest zawsze bardzo miłe. No i ten wasz melodyjny głos, jak mówicie zawsze, jak to mówi nasz kucharz, że śledzikują wszyscy, mnie to bardzo się podoba i ja bardzo lubię słuchać właśnie ludzi, którzy tutaj mieszkają. Jak mam z nimi kontakt, to zawsze gdzieś tam kilka zamienię.


Podoba się to dla trenera?


Dla mnie się podoba! Tak, właśnie po białostocku - dla mnie się podoba bardzo.


Panie trenerze, jak nowa baza na Elewatorskiej, bo macie okazję przetestować, niedawno oddana do użytku?


Tak, bardzo fajna, ja jeszcze byłem jak były Pogorzałki - legendarne już, wielu trenerów przeszło przez Pogorzałki, co miały swój klimat, przede wszystkim też fantastyczni ludzie - pani Dorotka, która opiekowała się piłkarzami, prała sprzęt, słyszę że też jest w nowej bardziej, także legenda dalej jest jakby kontynuowana. Myślę, że Jagiellonia ma piękny stadion, piękne miasto, no i baza - kwestią czasu było kiedy ta baza powstanie, ma też europejską bazę, być może troszeczkę boisk przydałoby się więcej, bo wiadomo że młodzież też mogłaby grać na naturalnej nawierzchni, nie tylko na sztucznej, ale słyszę że balon będzie też postawiony, także macie wszystko, żeby zaistnieć, jako stabilny klub, nie tylko w Polsce, ale w Europie i myślę, że znowu kierunku to wszystko zmierza. 

Klub jest stabilny finansowo, macie fajny zespół, macie też zdolną młodzież, marzyłoby się, żeby tej młodzieży było jak najwięcej, bo te czasy - Mariusz Piekarski, mój serdeczny przyjaciel, Marek Citko, Tomek Frankowski, Bartek Piórkowski, Daniel Bogusz - pamiętam takich zawodników, którzy zdobywali mistrzostwo za trenera Karalusa, oni wszyscy grali w  reprezentacjach młodzieżowych i marzyłoby się, żeby nie tylko Bida i Klimala, ale żeby aż takiej bidy nie było i żeby więcej tych zawodników było.  


Dziękuję za rozmowę, panie trenerze i powodzenia w nadchodzącym spotkaniu.


Dziękuję bardzo, do zobaczenia na stadionie.


| red: mak
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

The Boars on-line w Polskim Radiu Białystok

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu
dr Łukasz Kiszkiel, fot. Uniwersytet w Białymstoku

dr Łukasz Kiszkiel

socjolog z UwB
13.07.2020

"Rafał Trzaskowski okazał się 'kryzysową narzeczoną', zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską i osiągnął bardzo przyzwoity wynik. Wynik Andrzeja Dudy należy rozpatrywać jako sukces" - mówi socjolog.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
13.07.2020

W województwie podlaskim na Andrzeja Dudę zagłosowało ponad 60 proc. wyborców. Na Rafała Trzaskowskiego niespełna 40. Dariusz Piontkowski uważa, że jest to zasługa m.in. dobrej kampanii w regionie.

dr Łukasz Kiszkiel, fot. Uniwersytet w Białymstoku

dr Łukasz Kiszkiel

z Instytutu Socjologii UwB
10.07.2020

Dlaczego jedne sondaże przedwyborcze wskazują na wygraną Andrzej Dudy, a inne na Rafała Trzaskowskiego?


Andrzej Matys, fot. Edyta Wołosik

Andrzej Matys

z Urzędu Miejskiego w Białymstoku
9.07.2020

Lokale wyborcze będą w tych samych miejscach i tak jak w pierwszej turze czynne będą od 7:00 do 21:00, ale w drugiej turze - w najbliższą niedzielę (12.07) - będą też drobne zmiany.

Łukasz Szumowski, źródło: Ministerstwo Zdrowia (flickr)

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski
7.07.2020

"Wprowadziliśmy zasadę w drugiej turze, że osoby starsze po 60 roku życia, osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży i osoby z małym dzieckiem będą miały prawo wejść do lokalu bez kolejki" - mówi Łukasz Szumowski.

Marlena Maląg - minister RPiPS, fot. Laura Maksimowicz

Marlena Maląg

minister rodziny, pracy i polityki społecznej
6.07.2020

"Ponad 114 miliardów złotych trafiło już do polskich rodzin, w tym 3,38 miliardów tutaj na Podlasiu, w ramach programu Rodzina 500+" - mówi Marlena Maląg.


Fot. Paweł Wądołowski

Prof. Piotr Gliński

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego
3.07.2020

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński był w piątek (3.07) w województwie podlaskim.

Józef Mozolewski, fot. Monika Kalicka

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
30.06.2020

"Związkowcy prawdopodobnie będą domagać się zadeklarowanej przez rząd podwyżki płacy minimalnej" - mówi Józef Mozolewski

Robert Tyszkiewicz, fot. Monika Kalicka

Robert Tyszkiewicz

szef PO w Podlaskiem
29.06.2020

"W II turze liczyć się będzie każdy głos. Nic teraz nie jest przesądzone. Większość Polaków opowiedziała się za zmianą" - mówi Robert Tyszkiewicz.


Dariusz Piontkowski, screen z wideorozmowy

Dariusz Piontkowski

szef podlaskiego PiS
29.06.2020

"Liczymy na wygraną Andrzeja Dudy, polityka skutecznego, polityka, który potrafi rozmawiać z Polakami. Jego druga kadencja zapewni dalszy rozwój kraju" - mówi Dariusz Piontkowski.

fot. Monika Kalicka

Bartosz Brzyski

politolog z Klubu Jagiellońskiego
29.06.2020

"W grupie między 18 a 29 rokiem życia frekwencja wyniosła powyżej 60% i była to frekwencja wyższa niż wśród osób powyżej 60 roku życia. Widać, że także i młodzi ludzie zaczęli się bardziej angażować w życie publiczne, to jest to dobry prognostyk na przyszłość" - mówi Bartosz Brzyski.

Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska

wojewódzki inspektor sanitarny
27.06.2020

Koniec roku szkolnego, początek wakacji - według danych Kuratorium Oświaty w Białymstoku, w naszym regionie będzie około dwustu kolonii, czy różnego rodzaju obozów, to znacznie mniej niż w latach poprzednich.


Andrzej Matys, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Matys

z Urzędu Miejskiego w Białymstoku
26.06.2020

"Otworzyliśmy wszystkie możliwe wejścia w budynkach, żeby mieszkańcy nie tłoczyli się, na zewnątrz będą strzałki dokąd się kierować" - mówi Andrzej Matys.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
26.06.2020

"Uczniowie spokojnie mogę odbierać świadectwa w trakcie wakacji. Tym razem nie zalecamy robienia uroczystego zakończenia zajęć" - mówi Dariusz Piontkowski.

Jacek Kucharewicz, fot. Lech Pilarski

Jacek Kucharewicz

prezes Metal Fachu w Sokółce
25.06.2020

"Najwięcej niepokoju było w marcu, część dilerów odwoływała zamówienia. Dziś mamy sytuację ustabilizowaną. W branży agro jest na razie dobrze" - mówi prezes Metal Fachu.


Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Wysokiem Mazowieckiem, fot. Adam Janczewski

Elżbieta Witek

Marszałek Sejmu
25.06.2020

"Ja mam swojego kandydata, tym kandydatem jest prezydent Andrzej Duda. Przede wszystkim jego atutem jest to, że on nie zawiódł" - mówi Elżbieta Witek.

Jacek Sasin, źródło: www.gov.pl

Jacek Sasin

wicepremier i minister Aktywów Państwowych
24.06.2020

"Na ten moment najważniejsze jest, żeby przetrwało jak najwięcej firm, jak najwięcej miejsc pracy uratować - to nam się rzeczywiście udaje" - mówi Jacek Sasin.

Karol Łapiński, fot. Monika Kalicka

dr Karol Łapiński

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
23.06.2020

"Pracodawca będzie mógł bez zgody pracownika i z pominięciem planu urlopowego udzielić pracownikowi 30 dni zaległego urlopu wypoczynkowego w terminie przez siebie wskazanym, a pracownik będzie musiał wykorzystać taki urlop" - mówi dr Karol Łapiński.


Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska

Podlaski Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku
22.06.2020

"Przestaliśmy się bać tego wirusa, po prostu traktujemy go tak, jakby go nie było, a on jest wśród nas i stwarza dla nas zagrożenie" - mówi Elżbieta Kraszewska.

Marcin Gawryluk, źródło: KWP Białystok

st. asp. Marcin Gawryluk

z zespołu prasowego podlaskiej policji
22.06.2020

Pływanie po alkoholu to zmora ratowników wodnych i ogromne niebezpieczeństwo - przypomina Marcin Gawryluk.

Stanisław Derehajło, fot. Joanna Szubzda

Stanisław Derehajło

wicemarszałek województwa podlaskiego
19.06.2020

"Rolnictwo trzeba wspierać, trzeba mądrze prowadzić, prowadzić mądrze badania, uczyć młodych ludzi bardzo dobrej naszej tradycji rolniczej" - mówi wicemarszałek.


insp. Robert Szewc, źródło: KWP w Białymstoku

Insp. Robert Szewc

komendant wojewódzki policji w Białymstoku
18.06.2020

"Myślę, że tutaj jakaś rewolucja absolutnie nie jest wskazana, tylko konsekwencja w działaniu, dobra praca i to chyba tyle" - mówi szef podlaskich policjantów.

profesor Marta Kosior-Kazberuk, źródło: PB

Marta Kosior-Kazberuk

rektor Politechniki Białostockiej
17.06.2020

"Politechnika istnieje 70 lat, a ja mam nadzieję kontynuować te dobre tradycje, rozbudowywać je i wzmacniać, nadawać im nowoczesny wygląd" - mówi nowa rektor PB.

Paweł Wdówik, źródło: www.gov.pl

Paweł Wdówik

wiceminister, pełnomocnik rządu d/s osób niepełnosprawnych
16.06.2020

"Przygotowujemy nowe programy z funduszu solidarnościowego, dotyczące wsparcia osób z różnymi niepełnosprawnościami, a zwłaszcza rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi" - mówi wiceminister.


Marcin Gawryluk, źródło: KWP Białystok

st. asp. Marcin Gawryluk

z zespołu prasowego podlaskiej policji
15.06.2020

"Najczęstsza przyczyna wypadków to nadmierna prędkość, stąd nasze apele do kierowców, by prędkość dostosować nie tylko do znaków, ale i swoich umiejętności" - mówi Marcin Gawryluk.

Artur Kosicki, fot. Monika Kalicka, archiwum

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
15.06.2020

"Jesteśmy na ósmym miejscu, jeśli chodzi o wykorzystanie środków europejskich, ale jeśli chodzi o kwestię związaną z przedsiębiorcami, to tam jesteśmy w samej czołówce" - mówi marszałek.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku
12.06.2020

"Sprawa kluczowa to utrzymanie stabilności finansowej i pozyskiwanie środków na dalszy rozwój uczelni, bo jeśli nie będziemy się rozwijać to grozi nam stagnacja" - mówi rektor UwB.


foto: Monika Kalicka

dr Helena Jędrzejczak i Magdalena Samojlik

doktor socjologii i nauczycielka gry na ukulele
11.06.2020

"Według badań Eurostatu, w Polsce mało kto uczy się czegoś po zakończeniu edukacji szkolnej czy akademickiej" - mówi dr Helena Jędrzejczak.

Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska

Podlaski Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku
10.06.2020

- Zalecenia są nadal aktualne, natomiast ich przestrzeganie jest bardzo nieaktualne. Wirus jest, stan epidemii jest, ale dlaczego my zapomnieliśmy, że on jest wśród nas, trudno to zrozumieć. Chciałabym zaapelować o przestrzeganie zasad.

foto: Monika Kalicka

Cezary Ołdakowski

prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego
9.06.2020

Wystarczył jeden dzień i już wstrzymano przyjmowanie wniosków o tzw. bon antywirusowy. "Urząd marszałkowski pracuje nad tym, aby uruchomić kolejne bony [...] także ci przedsiębiorcy, którym się nie udało w tej edycji, mają szansę uzyskać wsparcie w kolejnych".


Filip Turowski, źródło: glodnyswiata.pl

Filip Turowski

bloger
8.06.2020

"Ludzie coraz częściej decydują się na wakacje w Polsce. Widzę, że nasze wspaniałe i smaczne Podlasie staje się coraz bardziej popularne" - mówi Filip Turowski.

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
8.06.2020

- Co roku zauważamy bardzo niebezpieczne zachowania, czyli wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu. Takiej osobie wydaje się, że może więcej, że dopłynie dalej. Niestety, jest to bardzo złudne i często takie kąpiele kończą się bardzo tragicznie.

Jolanta Gołaszewska, fot. Adam Dąbrowski

Jolanta Gołaszewska

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
8.06.2020

Maseczki, własne przybory egzaminacyjne, ławki daleko od siebie - w rozmowie o tym, jak wygląda matura w czasach epidemii.


Bartosz Szutkiewicz, fot. Monika Kalicka

Bartosz Szutkiewicz

z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
5.06.2020

176 litrów krwi i jej składników zebraliśmy przez pierwsze dwa dni wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Polskiego Radia Białystok.

prof. Jerzy Hausner, fot. J. Leśniak

prof. Jerzy Hausner

były wicepremier
5.06.2020

"Polska gospodarka będzie miała tzw. płytką recesję, czyli spadek PKB w skali roku, nie kwartału, o jakieś 2-3 % i ten spadek będzie przejściowy. Już na przełomie roku 2020/2021 gospodarka znowu wróci na ścieżkę wzrostu" - prognozuje prof. Hausner.

Krzysztof Bosak, fot. Adam Janczewski

Krzysztof Bosak

kandydat Konfederacji na prezydenta RP
4.06.2020

- Jedni poświęcają się zarabianiu pieniędzy, inni poświęcają się pracy społecznej i politycznej. Ja wybrałem to drugie - mówi Krzysztof Bosak.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok