Radio Białystok | Sport | Michniewicz: byliśmy faworytami i wygraliśmy

Michniewicz: byliśmy faworytami i wygraliśmy

10.09.2019, 21:06, akt. 21:21

Młodzieżowa reprezentacja Polski U-21 pokonała swoich rówieśników z Estonii. Gole dla Polski strzelali Płacheta, Fila, Jóźwiak i Dziczek. Po dwóch meczach reprezentacja Polski ma komplet - 6 punktów.

Konferencja prasowa po meczu Polska - Estonia, fot. Sylwia Krassowska

Michniewicz: szybko strzelona bramka wbrew pozorom utrudniła nam sytuację

Trener młodzieżowej reprezentacji Polski mówił po zwycięskim meczu, że pierwsza połowa była mniej bezpieczna piłkarsko od drugiej.

Zawsze przed takimi meczami są obawy, jak to spotkanie się ułoży, czy uda się szybko strzelić bramkę, bo jak nie, to wkrada się nerwowość. Nam udało się szybko strzelić bramkę, ale to - wbrew pozorom - trochę utrudniło nam sytuację, bo zawodnicy uwierzyli, że tych okazji będzie wiele i kolejne bramki się strzeli. Tak się nie stało, za to przeciwnik kilka razy mógł nas skontrować, a  jedna z tych kontr powinna nawet zakończyć się bramką. Na szczęście dla nas podjął przeciwnik złą decyzję (...), ale to też pokazywało, że byliśmy zbyt rozluźnieni pod koniec pierwszej połowy i mogło to nas srogo kosztować. Po rozmowie z piłkarzami w przerwie meczu druga połowa była "bezpieczniejsza", jeśli chodzi o grę obronną. Udało nam się w tej połowie strzelić trzy bramki. Cieszę się, że zmiany, których dokonywaliśmy, ożywiały drużynę. Jestem dumny z postawy całej drużyny w drugiej połowie. Pracujemy dalej. Za miesiąc mamy bardzo trudne spotkanie z Rosją, a potem z Serbią

- mówił szkoleniowiec Polski, wyróżniając na konferencji 18-latka Mateusza Bogusza, który uczestniczył w trzech akcjach bramkowych.

źródło: PAP | red: rbon

Młodzieżowa reprezentacja Polski pokonała Estonię 4:0. Po dwóch meczach zespół Czesława Michniewicza ma komplet - 6 punktów.

Czesław Michniewicz [wideo]

10.09.2019, 08:25

"Udało się przyjechać do Białegostoku mając 3 punkty na koncie, marzymy o tym, żeby wygrać kolejne spotkanie i w spokoju przygotować się do kolejnych meczów" - mówi Czesław Michniewicz.

Trening reprezentacji Polski U-21 na Stadionie Miejskim w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

9.09.2019, 20:43

Piłkarze Czesława Michniewicza trenowali Na Stadionie Miejskim w Białymstoku - na dzień przed meczem eliminacyjnym do młodzieżowych mistrzostw Europy z Estonią.

Michniewicz: Estonia to drużyna bardzo podobna do zespołu Łotwy [wideo]

9.09.2019, 20:32

Po zwycięstwie 1:0 z Łotwą na wyjeździe, w najbliższy wtorek (10.09) w Białymstoku piłkarska reprezentacja Polski U-21 zagra z Estonią w eliminacjach młodzieżowych ME 2021. Trener zespołu Czesław Michniewicz podkreśla, że budowany jest nowy zespół i potrzeba na to czasu.