Radio Białystok | Sport | Wigry Suwałki pokonały Odrę Opole 1:0

Wigry Suwałki pokonały Odrę Opole 1:0

autor: Robert Bońkowski

20.10.2019, 18:48, akt. 18:54

Nowy szkoleniowiec Paweł Cretti od zwycięstwa rozpoczął pracę z zespołem Suwalskich Wigier.

fotolia.com
fotolia.com

0:00
0:00
Wigry Suwałki pokonały Odrę Opole 1:0 - mecz ocenia piłkarz Wigier Arkadiusz Najemski | Pobierz plik.

Suwalczanie zdominowali spotkanie od pierwszych minut i już w 8. minucie zdobyli bramkę. Gola zdobył Kamil Sabiłła. Zespół z Suwałk przejął inicjatywę i nie pozwalał na ataki drużynie z Opola.

Po przerwie jednak do opolanie zaczęli napierać na bramkę Wigier. Dobrze z opresji wychodził bramkarz Dominik Kąkolewski, który obronił również rzut karny wykonywany przez Szymona Skrzypczaka.

Najbliższy mecz Wigry zagrają we wtorek (22.10) na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie.

Wigry Suwałki – Odra Opole 1:0

Bramki: 8′ Kamil Sabiłło

Wigry: Dominik Kąkolewski – Michał Król, Dawid  Sołdecki, Arkadiusz Najemski, Konrad Matuszewski, Grzegorz Aftyka, Joel  Huertas, Łukasz Sosnowski (90 Abdoulaye Diallo), Robert Bartczak,Kamil  Sabiłło (86 Adrian Piekarski), Szymon Łapiński (72 Bartosz Olszewski).

Odra: Kacper Rosa – Tomáš Mikinič (71 Franciszek  Wróblewski),  Mateusz Kamiński, Mateusz Wypych, Bartłomiej Wdowik,  Patryk Janasik, Thijs Timmermans (80 Germán Ruiz), Miłosz Trojak (54   Mateusz Czyżycki),  Sebastian Bonecki, Krzysztof Janus,  Szymon  Skrzypczak.

Żółte kartki: Sosnowski, Król – Trojak, Timmermans, Skrzypczak, Wypych

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)

Widzów: 1528.

| red: rbon

Patryk Klimala strzelił dwa gole przeciwko Cracovii. Młodzieżowy reprezentant Polski ma na swoim koncie już 4 trafienia w lidze. Jagiellonia w 12. kolejce Ekstraklasy pokonała Cracovię 3:2.

Mamrot: dziękuję drużynie za zaangażowanie [wideo]

19.10.2019, 23:22

Jagiellonia Białystok pokonała w 12. kolejce Ekstraklasy Cracovię 3:2. Dwa gole dla Żółto-Czerwonych strzelił Patryk Klimala, a zwycięską bramkę zdobył kapitan Taras Romanczuk. Gole dla Cracovii strzelili Lopes i Siplak.

Jagiellonia wreszcie wygrywa - tym razem pokonała Cracovię [zdjęcia, wideo]

19.10.2019, 20:25

Piłkarze Jagiellonii Białystok po prawie dwóch miesiącach wygrali w ekstraklasie. W sobotni (19.10) wieczór pokonali Cracovię 3:2 (1:1). Dwie bramki dla Jagi zdobył Patryk Klimala, a wynik meczu pod koniec spotkania ustalił Taras Romanczuk. W drugiej połowie sędzia przerwał na moment mecz, żeby służby posprzątały rozsypany na murawie... węgiel.