Radio Białystok | Sport | PŚ w Nagoi - dyskwalifikacja Natalii Maliszewskiej w ćwierćfinałowym wyścigu na 1000 m

30.11.2019, 10:49, akt. 10:59

Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w ćwierćfinałowym wyścigu na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Nagoi. Kilka godzin później wystąpiła jeszcze w półfinale rywalizacji sztafet na 3000 m - wraz z koleżankami z kadry wystąpi w finale B.

Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda, (zdj. archiwalne)

Zmagania w Japonii to trzecie zawody w tym sezonie, a Natalia Maliszewska po raz drugi została ukarana dyskwalifikacją. Poprzednio zdarzyło jej się to w półfinale drugiego wyścigu na 500 m w Salt Lake City. W USA miała też pecha w pierwszym podejściu do swojego koronnego dystansu - wtedy przewróciła się w finale i nie dojechała do mety.

W sobotę na 1000 m została sklasyfikowana na 21. miejscu. O dwie lokaty niżej znalazła się Kamila Stormowska, która nie przebrnęła repasaży. W finale na tym dystansie triumfowała Koreanka Ah Rum Noh.

Później Natalia Maliszewska, jej siostra Patrycja, Kamila Stormowska i Nicole Mazur zajęły ostatnie, czwarte miejsce w swoim półfinale i wystąpią w niedzielę w finale B.

Tego dnia Natalia Maliszewska powalczy także indywidualnie na 500 m. Jest aktualną mistrzynią Europy i srebrną medalistką ubiegłorocznych mistrzostw świata w tej konkurencji. W poprzednim sezonie triumfowała też w punktacji generalnej PŚ na tym dystansie.

W sobotę w Nagoi na 1000 m startował również Rafał Anikiej, który też odpadł w ćwierćfinale i zajął 17. miejsce w klasyfikacji generalnej. Natomiast w zmaganiach zarówno kobiet jak i mężczyzn na 1500 m nikt w ekipy biało-czerwonych nie dostał się do ćwierćfinału.

Rywalizacji w Japonii zakończy się w niedzielę.

źródło: PAP | red: maj

Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału wyścigów na 500 i 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Nagoi.

PŚ w short tracku - trzecie miejsce Natalii Maliszewskiej na 500 m w Montrealu

10.11.2019, 23:48

Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w finałowym wyścigu na 500 m podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w Montrealu. Nicole Mazur odpadła w ćwierćfinale, a Patrycja Maliszewska została zdyskwalifikowana w eliminacjach.

Wielki pech Natalii Maliszewskiej na inaugurację sezonu - została zdyskwalifikowana

4.11.2019, 10:12

Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w półfinale wyścigu na 500 m w niedzielnych (3.11) zawodach Pucharu Świata w short tracku w Salt Lake City. Polka spowodowała upadek Włoszki Arianny Fontany.