Radio Białystok | Wiadomości | Wielki pech Natalii Maliszewskiej na inaugurację sezonu - została zdyskwalifikowana

4.11.2019, 10:12, akt. 10:20

Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w półfinale wyścigu na 500 m w niedzielnych (3.11) zawodach Pucharu Świata w short tracku w Salt Lake City. Polka spowodowała upadek Włoszki Arianny Fontany.

Natalia Maliszewska zaczęła udział w półfinale od falstartu. W drugim podejściu została nieco w tyle i plasowała się na trzeciej pozycji. W pewnym momencie na wirażu próbowała wyprzedzić znajdującą się przed nią Ariannę Fontanę, ale przy okazji przewróciła zawodniczkę z Italii.

24-letnia łyżwiarka z Białegostoku nie będzie miło wspominać zawodów w Salt Lake City, które inaugurują sezon. W sobotę, w pierwszym wyścigu na 500 m zajęła czwarte miejsce. Przewróciła się wówczas w wyścigu finałowym i nie dojechała do mety.

Natalia Maliszewska jest aktualną mistrzynią Europy i srebrną medalistką ubiegłorocznych mistrzostw świata w tej konkurencji. W poprzednim sezonie triumfowała też w klasyfikacji generalnej PŚ.

W przyszłym tygodniu Polacy będą startować w Montrealu.

źródło: PAP | red: sk

Dzięki tym pieniądzom mogą kontynuować swoje pasje i osiągać sukcesy w różnych dyscyplinach.

"Smak zwycięstwa" - reportaż Aleksandry Sadokierskiej

6.02.2022, 00:01

"W nic już nie wierzę. W żadne testy. Żadne igrzyska" - napisała w mediach społecznościowych reprezentantka Polski w short tracku Natalia Maliszewska. Po dramatycznym rolercosterze z pozytywnymi i negatywnymi wynikami testów na koronowirusa przyznała, że coś w niej umarło. Ostatecznie na olimpiadzie w Pekinie nie miała szansy wystartować w swoim koronnym dystansie na 500 m, w którym była faworytką do medalu...

Urszula Kamińska Trenerką Roku. Szkoli m.in. białostocką łyżwiarkę Natalię Maliszewską

4.04.2019, 19:04

Urszula Kamińska została laureatką 18. edycji konkursu Trenerka Roku, organizowanego przez Komisję Sportu Kobiet PKOl. Jest szkoleniowcem m.in. Natalii Maliszewskiej, srebrnej medalistki ubiegłorocznych mistrzostw świata w short tracku.

MP w short tracku - złote medale Maliszewskiej i Wilczyka

17.03.2019, 14:52

Natalia Maliszewska i Szymon Wilczyk (oboje Juvenia Białystok) zwyciężyli w wielobojowej klasyfikacji mistrzostw Polski w short tracku.