Radio Białystok | Wiadomości | Urszula Kamińska Trenerką Roku. Szkoli m.in. białostocką łyżwiarkę Natalię Maliszewską

4.04.2019, 19:04, akt. 20:00

Urszula Kamińska została laureatką 18. edycji konkursu Trenerka Roku, organizowanego przez Komisję Sportu Kobiet PKOl. Jest szkoleniowcem m.in. Natalii Maliszewskiej, srebrnej medalistki ubiegłorocznych mistrzostw świata w short tracku.

Urszula Kamińska i Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda

Urszula Kamińska prowadzi kadrę, a od wielu lat jest związana z klubem Juvenia Białystok. Jej wychowankowie startowali w igrzyskach olimpijskich w Vancouver, Soczi i Pjongczangu.

Natalia Maliszewska: to był niesamowity sezon

Największy sukces odniosła Natalia Maliszewska, początkowo startująca w cieniu swojej starszej siostry Patrycji. W marcu 2018 roku w Montrealu Natalia zdobyła pierwszy w historii polskiego short tracku medal mistrzostw świata - srebrny na 500 m. Łyżwiarka Juvenii zajęła ponadto pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na tym dystansie.

- Czuję się zaszczycona i szczęśliwa. Jak zawodnik, który wygrał Puchar Świata czy zdobył medal igrzysk olimpijskich - powiedziała trenerka.

Jak zdradziła, jej mocną stroną jest "wewnętrzny spokój", który sprawia, że zawodnicy czują się bezpiecznie i realizują konsekwentnie założony program treningowy.

- Mam wspaniałą grupę 12 zawodników. Tworzą oni prawdziwy team. Mam nadzieję, że będę z nimi pracować do igrzysk w Pekinie, a może dłużej - zaznaczyła Urszula Kamińska.

Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska i Urszula Kamińska - rozmowa [wideo]

Oprócz Urszuli Kamińskiej wyróżnieni zostali także: Aleksander Matusiński w kategorii "Trener pracujący z kobietami", Robert Piotr Radwański za całokształt pracy z kobietami oraz dr Maria Rotkiewicz za promowanie sportu.

źródło: IAR, PAP | red: zmj

Marszałek województwa podlaskiego nagrodził we wtorek (19.03) finansowo sportowców i działaczy sportowych za osiągnięcia w 2018 roku. W jednej z kategorii 30 tys. zł nagrody otrzymała mistrzyni Europy w short tracku na dystansie 500 metrów Natalia Maliszewska.

Natalia Maliszewska i jej trenerka nagrodzone przez prezydenta Białegostoku

18.03.2019, 12:18

Mistrzyni Europy w short tracku na dystansie 500 metrów Natalia Maliszewska i jej trenerka Urszula Kamińska odebrały w poniedziałek (18.03) w Białymstoku nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe. Wręczył je prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

MP w short tracku - złote medale Maliszewskiej i Wilczyka

17.03.2019, 14:52

Natalia Maliszewska i Szymon Wilczyk (oboje Juvenia Białystok) zwyciężyli w wielobojowej klasyfikacji mistrzostw Polski w short tracku.

Natalia Maliszewska bez medalu Mistrzostw Świata w short tracku

9.03.2019, 14:52

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok nie zdobędzie medalu Mistrzostw Świata w short tracku w Sofii.

źródło: nbp.pl