Radio Białystok | Sport | Jagiellonia gra z Lechią Gdańsk - mecz na naszej antenie

Jagiellonia gra z Lechią Gdańsk - mecz na naszej antenie

15.12.2019, 05:47, akt. 17:39

W niedzielę (15.12) piłkarze Jagiellonii już bez trenera Ireneusza Mamrota grają z Lechią Gdańsk. Białostoczan prowadzi dotychczasowy asystent Mamrota - Rafał Grzyb. Spotkanie transmitujemy na naszej antenie.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 15.12.2019, fot. Wojciech Szubzda
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 15.12.2019, fot. Wojciech Szubzda

Rafał Grzyb zastąpił Ireneusza Mamrota


Zagadką nie tylko dla przeciwnika, ale i dla kibiców może być gra piłkarzy Jagiellonii w niedzielnym meczu z Lechią Gdańsk. 


- To jest dobry moment, aby drużyna odbiła się od dna - ocenia Rafał Grzyb, który czasowo przejął obowiązki pierwszego trenera białostockiej drużyny.


Po przegranym w poprzedniej kolejce meczu z KGHM Zagłębiem Lubin pracę w Białymstoku stracił dotychczasowy szkoleniowiec Jagiellonii Ireneusz Mamrot. Rozstał się z klubem za porozumieniem stron po 2,5 roku pracy.
Szefostwo SSA Jagiellonia nie ukrywa, że powodem była gra zespołu poniżej oczekiwań; Jagiellonia zajmuje bowiem w tabeli dziewiątą pozycję, punktuje nieregularnie (z czterech ostatnich spotkań trzy przegrała), a jej gra w wielu spotkaniach pozostawiała wiele do życzenia.

Czasowo obowiązki trenera zespołu przejął Rafał Grzyb, od blisko roku asystent w sztabie szkoleniowym, przez wiele lat piłkarz Jagiellonii i kapitan tego zespołu. Ma poprowadzić zespół w dwóch ostatnich meczach przed zimową przerwą, zanim obejmie go nowy szkoleniowiec.


- Jesteśmy w takim miejscu, że musimy wierzyć w siebie, być odważni i czerpać radość z gry - powiedział Rafał Grzyb, cytowany w piątek przez oficjalną stronę internetową Jagiellonii Białystok.


Zaznaczył, że nie odczuwa większej ekscytacji w związku z tym, że przypadła mu rola pierwszego trenera. 


- Traktuję obecną pracę jako kontynuację tego, co wykonywałem wcześniej. Są oczywiście dodatkowe obowiązki i większa odpowiedzialność za zawodników. Z drugiej strony patrzę na to w ten sposób, że to jest dobry moment, aby drużyna odbiła się od dna. Nasz zespół wie, czego chce, jakie są oczekiwania i wierzę, że jego zaangażowanie przełoży się na mecz - powiedział szkoleniowiec Jagiellonii.


Rafał Grzyb wyraził nadzieję, że zmiana trenera zmobilizuje piłkarzy do podjęcia nowych wyzwań i udowodnienia swojej wartości. - Zawodnicy przede wszystkim walczą dla siebie, nie dla mnie. Powinni chcieć udowodnić swoją wartość i czerpać radość z gry - dodał Grzyb.


W meczu z Lechią nie ma Runje


Wśród poważniejszych decyzji kadrowych przed niedzielnym meczem było zestawienie obrony; za nadmiar żółtych kartek pauzuje bowiem chorwacki stoper Ivan Runje. Jego miejsce zajął inny Chorwat Zoran Arsenic, tworząc parę z Bartoszem Kwietniem. Lechia ma silną ofensywę


Oceniając Lechię Rafał Grzyb zwrócił uwagę na jej dużą siłę ofensywną. 


- Gdy już strzeli gola, cofa się głęboko i skutecznie broni dostępu do swojej bramki. Uważam jednak, że nie jest to zespół, którego nie jesteśmy w stanie pokonać. To przeciwnik w naszym zasięgu - uważa szkoleniowiec.


Nieważne jak, musimy wygrać; liczymy na wsparcie kibiców - mówią przed meczem z Lechią białostoccy piłkarze.


- To, co wydarzyło się w meczu z Zagłębiem nie jest już istotne. To przeszłość, dlatego skupiam się na tym, co teraz i co przyniesie przyszłość. Najważniejsze jest zwycięstwo i trzy punkty, których bardzo potrzebujemy. Nie jest ważne, kto zagra, liczy się tylko wygrana - podkreślił najlepszy strzelec zespołu, Hiszpan Jesus Imaz.


- Nieudane poprzednie spotkanie wciąż siedzi w mojej głowie. Musimy szczególnie poprawić się w porównaniu do tego, co wydarzyło się w pierwszej połowie. Nie rozumiem, dlaczego tak beznadziejnie wyglądaliśmy na boisku. Wierzę, że dzięki naszym fanom będziemy zdolni do lepszej gry - dodał islandzki obrońca Bodvar Bodvarsson.

Początek meczu w Białymstoku między Jagiellonią i Lechią - w niedzielę o 17:30.

źródło: PAP | red: wsz, rbon

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trener Lechii Gdańsk - Piotr Stokowiec: w Jagiellonii nie dojdzie do rewolucji

13.12.2019, 09:23

"Po zmianie szkoleniowca nie spodziewam się w Jagiellonii rewolucji, dlatego skupiamy się na sobie. Musimy zagrać jak Lechia w poprzednich spotkaniach - przyznał przed niedzielnym (13.12) meczem 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy w Białymstoku trener gdańszczan Piotr Stokowiec.


Ireneusz Mamrot

9.12.2019, 16:33

Piłkarskie porzekadło mówi, że "trener jest tak dobry jak ostatni mecz jego drużyny". Gorzko przekonał się o tym Ireneusz Mamrot. Po 2 porażkach z rzędu musiał rozstać się z Jagiellonią Białystok.


Ireneusz Mamrot odchodzi z Jagiellonii Białystok

8.12.2019, 17:09

Ireneusz Mamrot nie jest już trenerem Jagiellonii Białystok. Po sobotniej (7.12) porażce z Zagłębiem Lubin i rozmowie z prezesem Cezarym Kuleszą, zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.


Ivan Runje: w ostatnich tygodniach jesteśmy drużyną bez charakteru [wideo]

7.12.2019, 18:49

Zawodnicy Jagiellonii Białystok ulegli na własnym boisku Zagłębiu Lubin 0:1 (0:1). Przez prawie całą drugą połowę żółto-czerwoni grali w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach Ivana Runje.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

Ivan Runje, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
20.12.2020, 22:22, akt. 21.12.2020, 00:50

Ivan Runje: to był trudny rok
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań, 20.04.2019, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
13.12.2020, 21:23, akt. 14.12.2020, 00:23

Imaz: moje statystyki nie mają znaczenia


Bogdan Zając - źródło: screen z konferencji
JAGIELLONIA
13.12.2020, 21:05, akt. 14.12.2020, 00:23

Zając: było zbyt mało agresji [wideo]

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań, 5.12.2020, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
5.12.2020, 17:40, akt. 6.12.2020, 01:12

Puljić: zasłużyliśmy na zwycięstwo [wideo]


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok