Radio Białystok | Sport | Petew: pragnę z Jagiellonią odnieść sportowy sukces

Petew: pragnę z Jagiellonią odnieść sportowy sukces

autor: Jerzy Kułakowski

5.01.2020, 16:26, akt. 16:55

Nowy trener Jagiellonii Iwajło Petew podpisał z białostockim klubem umowę obowiązującą do końca czerwca 2021 roku. Jak zapowiada - jego celem jest zdobycie sportowego sukcesu.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 15.12.2019, fot. Joanna 
Szubzda
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 15.12.2019, fot. Joanna Szubzda

Petew: rozmowy ws. kontraktu przebiegły bardzo profesjonalnie

Nowy szkoleniowiec Jagiellonii mówi, że jest szczęśliwy z objęcia nowego klubu. Dodał, że jego celem jest sprostanie oczekiwaniom kibiców i odniesienie sukcesu sportowego.

Taki jest zawód trenera. Nigdy nie wiadomo co przyniesie jutro. Rozmowy o mojej pracy w Jagiellonii były bardzo profesjonalne. Jestem szczęśliwy, że będę trenerem w tym klubie. Bardzo chcę, by Jagiellonia była lepszą drużyną niż ostatnio. Wszystko zależy od nas. Wiem, że to rok jubileuszowy dla klubu, i że kibice oczekują sukcesu sportowego. Jeśli oni tego pragną, to ja pragnę dwa razy mocniej. Jestem pierwszy raz w Polsce. To normalne, że chciałbym tu odnieść sukces. Będziemy do niego dążyć. Oczywiście dużo ważniejsze od słów - będą czyny - powiedział Iwajło Petew. 

Dodał, że zdaje sobie sprawę z oczekiwań. Zaznaczył, że każdy trener nieustannie się uczy. Petew mówił, że miał w swojej karierze zarówno wzloty i upadki.

Człowiek uczy się całe życie. Na świecie nie ma idealnych ludzi, dlatego musimy się nieustannie kształcić. W mojej karierze miałem lepsze i gorsze wyniki - to tak jak w życiu, w nim też bywa różnie. Najważniejsze jest to, by uczyć się na własnych błędach. Kiedy jakiś popełnisz, musisz zrobić wszystko, żeby go nie powtórzyć... Ludzie, którzy mnie uczyli, mówili mi to samo: na świecie są tysiące trenerów, a każdy z nich ma swoje unikalne doświadczenia. Najważniejsza jest jednak sama drużyna, prawdziwy kolektyw, gdzie każdy pomaga każdemu - bez tego nie będzie sukcesu. Wszystkie wielkie drużyny mają indywidualności, które mogą w pojedynkę przesądzić o losach meczu. W naszych warunkach tak niestety nie jest, dlatego liczy się cały zespół. Bez zgranego kolektywu nic się nie wygra z wyjątkiem 2-3 meczów. O mistrzostwo gra się cały sezon. Wszyscy muszą się o to starać tak samo mocno. Dla mnie bardzo liczy się atmosfera w zespole i to, że liczy się futbol, który będzie się podobać kibicom. Jagiellonia ma mnóstwo fanów i będę bardzo szczęśliwy, jeśli wspólnie osiągniemy sukces - zaznaczył nowy trener Jagiellonii.


Iwajło Petew zastąpił na stanowisku Ireneusza Mamrota. Piłkarze Jagiellonii wrócą do zajęć po przerwie. Pierwsze treningi planowane są na 8 stycznia.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prezydent Białegostoku przekazał symboliczne klucze do miasta przedstawicielom Jagiellonii

1.01.2020, 07:30

W roku szczególnym, wszyscy życzyli przede wszystkim zdobycia mistrzostwa Polski. Stulecie powstania w tym roku świętuje Jagiellonia Białystok. W noc sylwestrową, tuż przed północą prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski przekazał symboliczne klucze do miasta przedstawicielom klubu.


Bułgar Iwajło Petew - nowym trenerem Jagiellonii Białystok

30.12.2019, 18:48

Iwajło Petew został nowym trenerem Jagiellonii. 44-letni bułgarski szkoleniowiec podpisał z białostockim klubem umowę obowiązującą do końca czerwca 2021 roku.


Romanczuk: z taką skutecznością trudno wygrać mecz [wideo]

22.12.2019, 10:52

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali z Górnikiem Zabrze 0:3 (0:1) w ostatnim meczu ligowym w 2019 roku. Żółto-czerwoni nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. Nie trafili Jesus Imaz i Taras Romanczuk.


Jagiellonia nie wykorzystuje dwóch karnych i przegrywa w Zabrzu [zdjęcia, wideo]

21.12.2019, 19:44

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali z Górnikiem Zabrze 0:3 (0:1) w ostatnim meczu ligowym w 2019 roku. Żółto-czerwoni nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. Nie trafili Jesus Imaz i Taras Romanczuk.


Marko Poletanović nie jest już piłkarzem Jagiellonii Białystok

20.12.2019, 20:18

W piątek (20.12) Serb rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron - podała oficjalna strona internetowa klubu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 18.05.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
17.05.2024, 23:29, akt. 19.05.2024, 00:33

"Sportowa Sobota" w Polskim Radiu Białystokźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok