Radio Białystok | Wiadomości | Prezydent Białegostoku przekazał symboliczne klucze do miasta przedstawicielom Jagiellonii

Prezydent Białegostoku przekazał symboliczne klucze do miasta przedstawicielom Jagiellonii

autor: Wojciech Szubzda

1.01.2020, 07:30, akt. 10:11

W roku szczególnym, wszyscy życzyli przede wszystkim zdobycia mistrzostwa Polski. Stulecie powstania w tym roku świętuje Jagiellonia Białystok. W noc sylwestrową, tuż przed północą prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski przekazał symboliczne klucze do miasta przedstawicielom klubu.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

Prezydent Białegostoku przekazał symboliczne klucze do miasta przedstawicielom Jagiellonii - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Prezydent przekazał klucze podczas miejskiej zabawy sylwestrowej na scenie przy ratuszu. W imieniu społeczności żółto-czerwonych klucze do miasta odebrał przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Wojciech Strzałkowski i jeden z kibiców. Podczas przekazywania kluczy prezydent Tadeusz Truskolaski zachęcał zebranych do dopingu Jagiellonii.

Tadeusz Truskolaski życzył mieszkańcom, gościom, wszystkiego najlepszego, aby rok 2020 "przyniósł wiele ciepła, radości, miłości,  szczęścia i osiągnięć" każdemu indywidualnie i całemu społeczeństwu.

Ale szczególne życzenia chciałbym przekazać Jagiellonii, bo właśnie następny rok to jej stulecie. Życzymy Jagiellonii mistrzostwa Polski i symbolicznie przekazujemy władzę na rok 2020 na ręce prezesa Wojciecha Strzałkowskiego i na ręce przedstawiciela kibiców, żeby było kibiców jak najwięcej

- mówił prezydent Białegostoku.

Wojciech Strzałkowski podziękował za symboliczne klucze. Dodał, że gestem przekazania kluczy klub zaczyna obchody swojego jubileuszu. - Ten  klub to duma miasta i regionu, ten klub i Białystok to jedno, przez sto lat wzrastał razem z miastem. Ten klub to symbol naszego patriotyzmu lokalnego, to symbol naszej małej ojczyzny - podkreślał Wojciech Strzałkowski.

Także Andrzej Jakubowski składał wszystkim noworoczne życzenia. - Życzyłbym sobie i nam wszystkim mistrzostwa Polski - mówił przedstawiciel kibiców.

Jubileusz Jagiellonii Białystok przypadnie 30 maja, ale rocznicowe wydarzenia mają być rozłożone na cały rok.

Przed obecnym sezonem ekstraklasy kibice Jagiellonii liczyli na walkę piłkarzy o tytuł mistrza Polski, którego klubowi brakuje w kolekcji osiągnięć. Obecnie białostoczanie zajmują jednak dziewiąte miejsce w tabeli, czyli zimę spędzają w tzw. grupie spadkowej. Od poniedziałku ich nowym trenerem jest Bułgar Iwajło Petew, który zastąpił Ireneusza Mamrota.

Jagiellonia Białystok to najbardziej utytułowany klub północno-wschodniej Polski – zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski, a także dwa razy srebrny, a raz brązowy medalista mistrzostw Polski.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoczanie przywitali Nowy Rok na Rynku Kościuszki

1.01.2020, 04:15

Nawet kilka tysięcy osób bawiło się na miejskim sylwestrze w Białymstoku. Przed północą prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski złożył życzenia mieszkańcom.


Bułgar Iwajło Petew - nowym trenerem Jagiellonii Białystok

30.12.2019, 18:48

Iwajło Petew został nowym trenerem Jagiellonii. 44-letni bułgarski szkoleniowiec podpisał z białostockim klubem umowę obowiązującą do końca czerwca 2021 roku.


Romanczuk: z taką skutecznością trudno wygrać mecz [wideo]

22.12.2019, 10:52

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali z Górnikiem Zabrze 0:3 (0:1) w ostatnim meczu ligowym w 2019 roku. Żółto-czerwoni nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. Nie trafili Jesus Imaz i Taras Romanczuk.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok