Radio Białystok | Wiadomości | Prezydent Białegostoku przekazał symboliczne klucze do miasta przedstawicielom Jagiellonii

Prezydent Białegostoku przekazał symboliczne klucze do miasta przedstawicielom Jagiellonii

autor: Wojciech Szubzda

1.01.2020, 07:30, akt. 10:11

W roku szczególnym, wszyscy życzyli przede wszystkim zdobycia mistrzostwa Polski. Stulecie powstania w tym roku świętuje Jagiellonia Białystok. W noc sylwestrową, tuż przed północą prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski przekazał symboliczne klucze do miasta przedstawicielom klubu.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda


0:00
0:00
Prezydent Białegostoku przekazał symboliczne klucze do miasta przedstawicielom Jagiellonii - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Prezydent przekazał klucze podczas miejskiej zabawy sylwestrowej na scenie przy ratuszu. W imieniu społeczności żółto-czerwonych klucze do miasta odebrał przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Wojciech Strzałkowski i jeden z kibiców. Podczas przekazywania kluczy prezydent Tadeusz Truskolaski zachęcał zebranych do dopingu Jagiellonii.

Tadeusz Truskolaski życzył mieszkańcom, gościom, wszystkiego najlepszego, aby rok 2020 "przyniósł wiele ciepła, radości, miłości,  szczęścia i osiągnięć" każdemu indywidualnie i całemu społeczeństwu.

Ale szczególne życzenia chciałbym przekazać Jagiellonii, bo właśnie następny rok to jej stulecie. Życzymy Jagiellonii mistrzostwa Polski i symbolicznie przekazujemy władzę na rok 2020 na ręce prezesa Wojciecha Strzałkowskiego i na ręce przedstawiciela kibiców, żeby było kibiców jak najwięcej

- mówił prezydent Białegostoku.

Wojciech Strzałkowski podziękował za symboliczne klucze. Dodał, że gestem przekazania kluczy klub zaczyna obchody swojego jubileuszu. - Ten  klub to duma miasta i regionu, ten klub i Białystok to jedno, przez sto lat wzrastał razem z miastem. Ten klub to symbol naszego patriotyzmu lokalnego, to symbol naszej małej ojczyzny - podkreślał Wojciech Strzałkowski.

Także Andrzej Jakubowski składał wszystkim noworoczne życzenia. - Życzyłbym sobie i nam wszystkim mistrzostwa Polski - mówił przedstawiciel kibiców.

Jubileusz Jagiellonii Białystok przypadnie 30 maja, ale rocznicowe wydarzenia mają być rozłożone na cały rok.

Przed obecnym sezonem ekstraklasy kibice Jagiellonii liczyli na walkę piłkarzy o tytuł mistrza Polski, którego klubowi brakuje w kolekcji osiągnięć. Obecnie białostoczanie zajmują jednak dziewiąte miejsce w tabeli, czyli zimę spędzają w tzw. grupie spadkowej. Od poniedziałku ich nowym trenerem jest Bułgar Iwajło Petew, który zastąpił Ireneusza Mamrota.

Jagiellonia Białystok to najbardziej utytułowany klub północno-wschodniej Polski – zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski, a także dwa razy srebrny, a raz brązowy medalista mistrzostw Polski.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoczanie przywitali Nowy Rok na Rynku Kościuszki

1.01.2020, 04:15

Nawet kilka tysięcy osób bawiło się na miejskim sylwestrze w Białymstoku. Przed północą prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski złożył życzenia mieszkańcom.


Bułgar Iwajło Petew - nowym trenerem Jagiellonii Białystok

30.12.2019, 18:48

Iwajło Petew został nowym trenerem Jagiellonii. 44-letni bułgarski szkoleniowiec podpisał z białostockim klubem umowę obowiązującą do końca czerwca 2021 roku.


Romanczuk: z taką skutecznością trudno wygrać mecz [wideo]

22.12.2019, 10:52

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali z Górnikiem Zabrze 0:3 (0:1) w ostatnim meczu ligowym w 2019 roku. Żółto-czerwoni nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. Nie trafili Jesus Imaz i Taras Romanczuk.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Biebrzański Bieg Łosia w Goniądzu, fot. Paweł Wądołowski
REGION
16.06.2024, 08:43, akt. 08:47

W Goniądzu odbędzie się Bieg Łosia

Konkurs "Zagraj z nami"
14.06.2024, 07:01, akt. 15.06.2024, 07:04

Zagraj z nami! Trwa piłkarski konkurs na naszej antenieźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok