Radio Białystok | Sport | W PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki pokonuje w Olsztynie AZS 3:0 [zdjęcia]

W PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki pokonuje w Olsztynie AZS 3:0 [zdjęcia]

autor: Jerzy Kułakowski, Marcin Mazewski

19.09.2020, 10:48, akt. 20.09.2020, 12:58

Inauguracja sezonu nie była udana, ale w sobotę (19.09) oglądaliśmy już zupełnie inną, widowiskową grę Ślepska Malow Suwałki. Biało-niebiescy pokonali w drugiej kolejce PlusLigi AZS Olsztyn 3:0.

Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 0:3, fot. Marcin Mazewski
Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 0:3, fot. Marcin Mazewski


0:00
0:00
W PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki pokonuje w Olsztynie AZS 3:0 - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Ślepsk Malow Suwałki na parkiet w hali Urania w Olsztynie wyszedł w składzie: Marcin Waliński, Tomas Rousseaux, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Cezary Sapiński, Josua Tuaniga, na libero Mateusz Czunkiewicz/Paweł Filipowicz.

Zespół gospodarzy rozpoczął mecz w ustawieniu: Javier Concepcion, Damian Schulz, Kamil Droszyński, Dmytro Teryomenko, Wojciech Żaliński, Ruben Schott, na liber Jędrzej Gruszczyński.Na trybunach zasiadła duża grupa fanów Ślepska Malow Suwałki, która przez cały mecz prowadziła głośny doping. Pierwsza partia bardzo wyrównana, było sporo długich wymian. W końcówce seta, biało-niebiescy wypracowali sobie dwa punkty przewagi. Po ataku suwalczan, piłka odbija się od rąk blokujących i uderza w antenkę - 25:22 wygrywa zespół gości.Świetny początek drugiej partii w wykonaniu Ślepska Malow Suwałki. Bardzo dobra postawa w obronie i niesamowicie mocne i skuteczne ataki Bartłomieja Bołądzia dają kilkupunktową przewagę biało-niebieskim. Jednak gospodarze odrabiają straty. Po asie serwisowym Rubena Schotta wychodzą na prowadzenie 9:7. Skuteczny atak Tomasa Russeaux i pojedynczy blok Bartłomieja Bołądzia sprawiają, że Ślepsk Malow doprowadza do remisu. Za chwilę punkt bezpośrednio z zagrywki dokłada Bartłomiej Bołądź. Potrójny blok suwalczan i as serwisowy Marcina Walińskiego, sprawiają, że trener Castelani bierze "czas" dla olsztynian. Nie do zatrzymania jest atakujący Ślepska - Bartłomiej Bołądź. Nie dość, że wszystko kończy, to jeszcze znakomicie blokuje. To on zdobywa także ostatni punkt w partii numer 2. Biało-niebiescy wygrywają do 21.
Suwalczanie nie zwalniają tempa. Świetną zagrywką popisuje się Cezary Sapiński. Początek seta wyrównany. Asem odpowiada Ruben Schott. Znakomitą techniką popisuje się Tomas Rousseaux, dwa razy z rzędu kiwając tuż za plecy blokujących. Zawodnicy AZS-u zdołali zbudować dwupunktową przewagę, ale świetnie zaczął funkcjonować biało-niebieski blok. Mateusz Poręba zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki, następną psuje. Zrobił się mały festiwal zepsutych zagrywek w siatkę trafia Rousseaux, a za chwilę piłkę w aut posyła Damian Schulz. Świetny atak na środku siatki wykonuje Javier Concepcion i gospodarze mają w końcówce dwa punkty przewagi. Następnie mamy bardzo długą i istotną dla losów tego seta akcję. Kończy Bartłomiej Bołądź. 

Świetne dwa bloki suwalczan i dwa punkty przewagi tym razem po stronie gości. Ale za chwilę znów mamy remis, olsztynianie zablokowali w końcu Bołądzia. Rousseaux atakuje w aut. Po chwili wydawało się, że znów się pomylił, ale wideoweryfikacja pokazała co innego. Końcówka seta grana na przewagi. Belg zablokowany i piłka setowa dla olsztynian. Za Rousseauxa wchodzi Jakub Rohnka i psuje zagrywkę. Marcin Waliński w pojedynkę zatrzymuje na siatce Damiana Schulza. Piłka meczowa dla biało-niebieskich i o wygranej zadecydował challenge. Ślepsk Malow Suwałki wygrywa 29-27 i w całym meczu 3:0.MVP spotkania zostaje Bartłomiej Bołądź - fenomenalne zawody atakującego suwalczan. Biało-niebiescy wygrywają za trzy punkty, a następny mecz zagrają u siebie w niedzielę (27.09) z Cerradem Radom.

| red: rbon, maj


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ślepsk Malow Suwałki rozpoczął swój drugi sezon w PlusLidze od porażki z GKS-em Katowice 0:3

12.09.2020, 10:27

Wróciły siatkarskie emocje na najwyższym poziomie, rozgrywki wznowiła PlusLiga. W sobotę (12.09) Ślepsk Malow Suwałki zmierzył się przed własną publicznością z GKS-em Katowice i uległ 0:3.


Siatkarskie emocje w Suwałkach podczas XI Memoriału Józefa Gajewskiego [zdjęcia]

22.08.2020, 10:06

Po raz pierwszy od pięciu miesięcy w Arenie Suwałki znów zagrali siatkarze. W piątek (21.08) wieczorem rozpoczął się tam trzydniowy XI Memoriał Józefa Gajewskiego.


3 tie-breaki siatkarzy Ślepska Malow Suwałki na warszawskim piasku - w turnieju PreZero

2.08.2020, 07:52

Zawodnicy Ślepska Malow Suwałki zagrali w niedzielę (2.08) w Warszawie w turnieju PreZero Grand Prix PLS. To rywalizacja na boisku do plażówki, ale nietypowa, bo czteroosobowa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów

Iga Świątek, fot. MOHAMMED BADRA, PAP/EPA
SPORT
4.06.2022, 16:32, akt. 17:28

Triumf Igi Świątek na French Openźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok