Radio Białystok | Sport | Jagiellonia Białystok przegrywa ze Śląskiem Wrocław - przy bramce zawinił Bartosz Bida

autor: Wojciech Szubzda

24.10.2020, 19:26, akt. 22:09

Jagiellonia Białystok przegrała pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Żółto-czerwoni ulegli w sobotę (24.10) Śląskowi Wrocław 0:1 (0:0). Jedynego gola na początku drugiej połowy zdobył Mateusz Praszelik, który wykorzystał błąd Bartosza Bidy, który na własnej połowie zagrał w kierunku bramki.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok, 04.10.2019, fot. Joanna Szubzda

Zawodnicy Śląska i Jagiellonii nie stworzyli we Wrocławiu wielkiego widowiska. Piłkarze obu drużyn mieli problemy ze stworzeniem klarownych sytuacji bramkowych, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Pierwszą groźną sytuację Jagiellonia stworzyła dopiero w 24. min. Jesus Imaz był bardzo blisko zdobycia bramki, ale dobrze w bramce zachował się golkiper Śląska Putnocky i obronił strzał głową Hiszpana.

Kilka minut później w świetnej sytuacji znalazł się Musonda, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Bardzo dobrze spisał się w tej sytuacji bramkarz Jagi - Damian Węglarz, który wybronił strzał Musony z kilku metrów.

Mecz ożywił się kilka minut przed końcem pierwszej części spotkania. W 42. min. piłkarze Jagi oddali drugi celny strzał - tym razem na bramkę strzelał Bartosz Bida.

W 44. min. Jagiellonię przed stratą bramki obronił Damian Węglarz. Golkiper odbił groźny strzał głową Celebana z kilku metrów.

Gol po wielkim błędzie Bartosza Bidy

Gospodarze objęli prowadzenie kilka minut po wznowieniu gry. Śląskowi pomógł Bartosz Bida, który popełnił wielki błąd w środowej części boiska. Młody zawodnik żółto-czerwonych zagrał piłkę w kierunku własnej bramki, piłkę przejął Mateusz Praszelik, przebiegł kilkadziesiąt metrów i pokonał Węglarza.

W dalszej części żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i Śląsk po jednym golu wywalczył 3 punkty.

Żółto-czerwoni w następnym tygodniu (30.10) zagrają na wyjeździe zaległy wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin. Później czeka ich jeszcze jeden wyjazdowy pojedynek - z Cracovią.

| red: wsz

W tym roku obchodzimy 100-lecie istnienia Jagiellonii Białystok.

Romanczuk: zostawiliśmy na boisku wiele zdrowia [wideo]

18.10.2020, 00:34

Jagiellonia, po trzytygodniowej przerwie wróciła do gry. Podejmowała na własnym stadionie zespół Lecha Poznań. Białostocki klub wygrał z Kolejorzem 2:1 po golach Tarasa Romanczuka i Macieja Makuszewskiego. Kontaktową bramkę z rzutu karnego dla gości zdobył Jakub Moder.

Bogdan Zając: determinacja i wola walki pomogły nam w zwycięstwie [wideo]

18.10.2020, 00:20

"Obrona Białegostoku" - Jagiellonia pokonała Lecha Poznań 2:1 [zdjęcia, wideo]

18.10.2020, 08:35

Białystok w strefie czerwonej - monitoring komunikacji, zmiany dotykają m.in. kibiców piłkarskich

17.10.2020, 12:39

Od soboty (17.10) w czerwonej strefie objętej największymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa znalazł się też Białystok. Magistrat monitoruje m.in. sytuację w komunikacji. Ograniczenia od razu odczują kibice piłkarscy, którzy nie wejdą na sobotni mecz Jagiellonii z Lechem Poznań.